Уряд повідомляє, що зростання мінімальної заробітної плати в Україні – одне з найвищих у Європі, за два попередні роки «мінімалка» в Україні зросла на третину. Так, з початку 2010-го до початку 2012 року розмір фактично виплачуваної мінімальної заробітної плати виріс на 35 відсотків. Україна випередила за цим показником такі країни як Польща, Естонія, Франція, Румунія, Туреччина. Про це повідомляє Урядовий портал.
І це при тому, що деякі європейські країни взагалі заморозили «мінімалку» на рівні 2009 року. Так, за даними Євростату, в Болгарії мінімальна зарплата не змінювалася з 2009-го по 2011 рік, у Чехії – заморожена на рівні 2007 року, у Литві і Хорватії – на рівні 2008-го.
Звісно, що такі підходи обумовлені економічною ситуацією, яка склалася в світі та стосується всіх без винятку країн. Водночас, навіть у таких непростих умовах Уряд України вживає максимально можливі заходи для підвищення соціального захисту найменш забезпечених громадян. До того ж, робить це не шляхом разових доплат, дотацій тощо, а планомірно підвищуючи розмір мінімальної зарплати, від якого розраховуються інші показники оплати праці, ті ж надбавки чи премії.
Тобто, Уряд встановлює такі правила на ринку праці, які б були обов’язкові для всіх та не залежали від «доброї волі» якихось «добрих чиновників», як це бувало раніше при попередньому керівництві країною перед черговим «волевиявленням». Тож такі підвищення дійсно є гарантіями, а не подачками для громадян.
Водночас Уряд усвідомлює, що підвищення заробітної плати, хоча й досить суттєве, нижче за соціальні стандарти країн Євросоюзу. І дотягуватися до цього рівня, безумовно, потрібно. Однак не за рахунок чергових кредитів на проїдання, як це практикували попередники, а завдяки наповненню бюджету шляхом розвитку економіки, відновлення повноцінної роботи виробництва. І для цього робиться максимально все можливе.