11-12 квітня у приміщенні Українського католицького університету у Львові відбудеться ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів та молодих науковців "Конфлікти і примирення крізь призму віри". Під час заходу відбудеться зустріч із українськими миротворцями, які брали участь в операціях на Балканах, в Іраку і в Сьєрра-Леоне. Миротворці поділяться своїм досвідом, буде продемонстровано документальний фільм про миротворчі операції. Повідомляє РІСУ
Конференцію організовує Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету (УКУ).
Участь у конференції візьмуть студенти та науковці з Києва, Харкова, Одеси та Ужгорода. Серед почесних доповідачів конференції – Крістіна Гантель-Фрейзер, професор Інституту вирішення конфліктів (Університет Вікторії, Канада) та професор Українського католицького університету. Також виступлять Катрін Гертоґ – працівник Центру дослідження миру й стратегій (Лювенський католицький університет, Бельгія), та Мирослав Маринович – віце-ректор із питань призначення та місії Українського католицького університету, президент Інституту релігії та суспільства Українського католицького університету.
За словами організаторів, конференція має на меті охопити різні виміри та аспекти понять “конфлікт” і “примирення”. Вона є позаконфесійною та міжрелігійною: серед її учасників не лише християни – католики, православні та протестанти, а й мусульмани та юдеї. Основна ідея цієї конференцій – це обмін знаннями і досвідом різних поколінь та різних наукових осередків.
„Ми прагнемо створити можливість для зустрічі й діалогу, щоб тим самим підтримати одне одного й надихнути до нових досліджень і дій. Віримо, що такі спільні зусилля сприяють порозумінню, мирному співіснуванню різних світоглядів, допомагають у становленні справді плюралістичного, демократичного, правового суспільства в Україні”, – говорить директор Інституту релігії та суспільства Леся Коваленко.
Учасники конференції працюватимуть та вестимуть дискусію у наступних секціях: Священні тексти про конфлікти і примирення; Український, європейський і світовий досвід примирення; Способи утвердження миру та їхня ефективність; Формування переконань: роль культури, освіти і медій у конфлікта; Конфлікти у світлі віри.