7 липня 2008 року у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова відбулось відкриття VIІ Міжнародної молодіжної релігієзнавчої літньої школи “Іслам: історія, сутнісні виміри та сучасні тенденції”, яку організовують Молодіжна громадська організація “Молодіжна асоціація релігієзнавців” та Міжнародна молодіжна організація “Академія миру та розвитку”. Метою школи, за повідомленням організаторів, є підвищення рівня обізнаності молоді про мусульманську культуру та формування толерантного мислення, інформує РІСУ.
На відкритті з вітальним словом до учасників школи звернулися: керівництво Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, заступник директора-керівник Відділення релігієзнавства, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, д.філос.н., професор А.М. Колодний, президент Всеукраїнського татарського культурного центру “Туган тел” Канафія Хуснутдінов, голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій “Альраїд” – Ісмаїл Каді, голова мусульманської релігійної громади “Аль-Іхлас” Шейх Шакір Ях’яєв, радник з питань інформації та культури Народного Бюро (Посольства) Лівії в Україні П. Саід Граіра, Посол Арабської Республiки Єгипет П. Юсеф Мустафа Зада, Секретар Посольство Палестини П. Давуд Жаллуд, Радник-посланник, тимчасовий повірений у справах Сирії в Україні П. Сулейман Абудіяб.
Гості відзначили важливість проведення такого заходу. Зокрема перший проректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова В.П. Бех зазначив, що ісламознавчі дослідження в Україні є поодиноким явищем, і що перспективи даної галузі потужні. Також виступаючий високо оцінив молодіжну ініціативу у проведенні школи.
Проректор з наукової роботи Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова доктор філос.н., професор Волинка Г.І., говорив про значимість ісламо-арабської культури, релігії, науки, філософії у цивілізаційному поступі людства.
Заступник директора-керівник Відділення релігієзнавства, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, д.філос.н., професор А.М. Колодний коротко окреслив державну політику у сфері релігії та вказав на те, що існують певні проблеми у міжрелігійних та міжконфесійних відносинах. І зокрема, звернув увагу учасників на стан і проблеми релігійних мусульманських громад в Україні.
Президент Всеукраїнського татарського культурного центру “Туган тел” Канафія Хуснутдінов у своїй промові наголосив на важливості проведення подібних заходів, оскільки вони сприяють налагодженню міжрелігійного та міжконфесійного діалогу і тому є досить актуальними для українського суспільства. Бо на відміну від Росії в Україні поки що проблемі тероризму і всьому що з цим пов’язано приділяють значно менше уваги.
Посол Арабської Республiки Єгипет П. Юсеф Мустафа Зада зробив висновок в ході свого чотирирічного перебування в Україні, що в цілому українська нація є толерантною та віротерпимою. Однак українське суспільство не убезпечено від течій на кшталт скінхедів, розвиток яких набуває все більших обертів. Тому мета і завдання школи є актуальними наразі і корисними для міжнаціонального діалогу.
Інші представники дипломатичних місій зосередили свою увагу на миролюбності релігії ісламу та його прагненні миру у світі незалежно від віросповідання.
Учасникам школи був представлений фото-звіт попередньої школи, яка була присвячена юдаїзму, а також проведена екскурсія в музеї історії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Другу частину дня учасники провели у Всеукраїнській асоціації громадських організацій “Альраїд”, де зустрілися з керівництвом мусульманського культурного центру, відвідали мечеть та мали змогу поставити запитання шейху Імаду абу-Ррубу, а також прослухали лекцію Ісляма Гімадутіна "Стовпи ісламу".
Після трьох днів перебування у Києві учасники поїдуть до Сімферополя, де продовжиться робота школи.
До участі в школі, викладання і проведення практичних занять з молоддю запрошені вітчизняні та закордонні професори та експерти.
У програмі школи передбачаються лекції, круглі столи, дискусії, брейн-ринг, перегляд тематичних фільмів, екскурсії до мусульманських святинь Києва та Криму. За результатами школи планується видання матеріалів. Учасники заходу з чотирьох країн (України, Польщі, Білорусії та Росії) матимуть практику міжкультурного та міжрелігійного спілкування.