«Визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу у зверненні УПЦ МП – не помилка спіч-райтера, а внутрішня боротьба в середині цієї церкви між українським та російським вибором, між створенням єдиної помісної церкви та подальшим курсом на роз’єднання українського православ’я», – наголосив член Правління Української народної партії, член Вищої церковної ради Української Православної Церкви Київського патріархату, делегат помісного Собору, староста Покровського кафедрального собору міста Рівне Василь Червоній. Так політик прокоментував заяву голови прес-служби УПЦ МП Василя Анісімова, що визначення "геноцид" є помилкою людини, яка писала звернення. Нагадаємо, що у четвер, 13 листопада, Синод УПЦ МП поширив звернення "з нагоди скорботної дати – 75-річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні", в якому Голодомор названо "актом геноциду". Повідомляє прес-служба Української Народної Партії.
«Заява Анісімова – це не помилка простого писаря, а перемога проросійського крила у керівництві УПЦ МП, адже Звернення не могло оприлюднюватися без схвалення вищого керівництва цієї церкви. Швидше за все, вони не вистояли перед тиском Москви, яка, під впливом офіційного Кремля, заборонила УПЦ МП мати свою власну думку щодо подій 1932-33 років», – наголосив член Правління УНП. За його словами, «визнання Голодомору 1932-33 років може стати справжнім тестом на українськість священнослужителів УПЦ (МП). «Адже, ця трагічна подія з історії українського народу здатна об’єднати всіх духовних осіб України, значна частина з яких знає про Голодомор не з книжок, а з власного досвіду чи досвіду своїх батьків», – впевнений політик.
«Таким чином, звернення УПЦ МП від 13 листопада та подальший розвиток подій показує, що значна проукраїнська частина ієрархів УПЦ МП вже готова залишити всі конфлікти позаду та піти на створення незалежної від Москви Єдиної Помісної Соборної Української церкви із центром в Києві», – зазначив Василь Червоній.