Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
22 березня 2012 року, четвер  №40 (4060) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Здоров‘я
images  
images
images
images
22/03/2012      надрукуватипрочитало 3116 человек  

images
Перлина курортів України
images

Курорт Миргород називають маленькою Швейцарією, райським куточком. І в цьому немає ніякого перебільшення

Нинішній рік для найвідомішого вітчизняного курорту Миргород особливий. Він святкує одразу три солідні дати — 100-річчя вiд дня відкриття свердловини мінеральної води, 95-річчя заснування самого курорту та 90-річчя застосування торфогрязелікування на ньому. За цей час тут оздоровилося кілька мільйонів людей із майже 30 країн світу, і курорт здобув дійсно світове визнання.
Цілюще джерело здоров’я


Мало хто знає, що курорт виник абсолютно випадково. На початку минулого століття у провінційному Миргороді гостро постало питання нестачі питної води. За ініціативою генерал-майора медицини Івана Зубковського розпочали буріння артезіанської свердловини. Вода в ній була брудною, неприємною на смак і з запахом сірководню... Тож для пиття вона не годилася, але люди, які використовували її для ванн, помітили поліпшення самопочуття, швидке загоєння ран. Цей факт зацікавив Зубковського, і він послав проби на дослідження. Результати аналізів були приголомшливі — вода мала цілющі властивості, якими не поступалася знаменитим у той час соденській і баден-баденській.


Тож її першовідкривач власним коштом облаштував при міській лазні п’ять ванн, які дозволяли приймати лише за рекомендацією лікаря. Після повторного аналізу воду стали застосовувати для лікування шлунка й кишечника, а 15 квітня 1917 року було відкрито першу водолікарню, яка стала символом міста і знаменитої води “Миргородська”, почався перший курортний сезон.


Свого часу тут приймали ванни Нестор Махно, Іван Козловський, Іван Паторжинський, Марія Литвиненко-Вольгемут, а пізніше на курорті Миргород лікувалися сотні відомих людей. Саму ж воду тривалий час продавали тільки в аптеках за рецептом лікаря, а у вільному продажу цей “дефіцит” можна було купити лише в компартійних буфетах. Вживана безпосередньо з джерела, ця вода повністю зберігає свою енергетичну структуру, насичена іонами хлору, натрію, кальцію, кремнієвої кислоти, міддю, йодом, фтором, залізом, — усім, що сприяє оздоровленню. За даними багаторічних досліджень Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації і курортології МОЗ України, її властивості й фізико-хімічний склад не змінилися за весь цей час. І сьогодні її визнано найзахищенішою від зовнішніх впливів мінеральною водою нашої держави.

Усі болячки — на чисту воду


Оскільки, як жартують медики, немає абсолютно здорових людей, є тільки недообстежені, то на курорті Миргород саме діагностиці захворювань приділяють величезне значення. У комфортних кабінетах із апаратурою кращих світових виробників кваліфікований медперсонал проводить ретельну діагностику: комплекс включає сотні обстежень і процедур. Сьогодні навіть іноземні партнери визнають, що такого комплекту найсучаснішого обладнання й ефективних методик, розроблених фахівцями курорту, немає навіть у кращих клініках Європи, не кажучи вже про санаторії.


Свого часу адміністрація курорту всупереч світовим тенденціям у курортній сфері, спрямованим на обмеження лікувально-діагностичних процедур і заміну їх спрощеним набором СПА-процедур та загальнооздоровчих масажів, прийняла виважену стратегію розвитку оздоровниці, в основі якої збереження і розширення існуючої лікувально-діагностичної бази. На ці потреби щороку витрачається більше 15 млн гривень.


Усього за два роки повністю оновили біохімічну, клінічну, імунологічну та бактеріологічну лабораторії і діагностичні відділення поліклініки курорту. Купили австрійський біохімічний аналізатор крові, який дає змогу визначити 66 біологічних показників, а також японський автоматизований гематологічний аналізатор, який за 70 секунд видає 22 клінічнi показники крові. Впровадили новітні методики, які, наприклад, дозволяють визначати ризик захворювання цукровим діабетом за кілька років до клінічних проявів цієї підступної хвороби. І зараз працюють над кількома міжнародними проектами, які ще більше розширюють можливості оздоровлення на курорті Миргород. Фахівці санаторно-курортного комплексу розробили власні методики лікування різних хвороб та оздоровчі програми, які дали змогу, крім профільних гастроентерологічних, започаткувати більше десяти реабілітаційних відділень, що творять справжні дива зцілення.


Кілька років поспіль тут лікувалася дівчинка з Молдови, хвора на цукровий діабет, яку не змогли вилікувати в Румунії, Москві, Києві. Завдяки зусиллям миргородських медиків вдалося нормалізувати рівень цукру в крові, і вона повернулася до повноцінного життя.


Пам’ятають курортні лікарі і як рятували життя маленькій донечці посла однієї зарубіжної держави, яку не могли вилікувати в кращих клініках світу. Недаремно ж саме на базі курорту Миргород створено Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації дітей і підлітків, хворих на цукровий діабет.


Крім основного спрямування — лікування захворювань органів травлення і порушень обміну речовин, кожен із чотирьох санаторіїв “Миргородкурорту” має свою спеціалізацію. Так, санаторій “Хорол” спеціалізується на реабілітації та оздоровленні при хворобах жіночих статевих органів, вагітних жінок, лікуванні безпліддя сімейних пар. Також тут реабілітують хворих після радикальної терапії з приводу онкологічних захворювань.


Оздоровниця має власну лікувальну базу, бювет мінеральної води, ванне відділення, басейн відкритого типу. У санаторії “Березовий гай” лікують хвороби, пов’язані з обміном речовин, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози. У санаторії “Миргород” успішно лікують хронічні хвороби шлунка, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та нервової системи. Тут проводять реабілітацію учасників ліквідації, а також постраждалих від чорнобильської катастрофи. Лікують також хворих із цереброваскулярною патологією, хворобами серцево-судинної системи, сечостатевої системи за допомогою унікального для України обладнання. Пацієнти з неспецифічними захворюваннями органів дихання оздоровлюються у спеціальному реабілітаційному відділенні з соляною кімнатою.


Основним профілем найновішого і найсучаснішого санаторію “Полтава” є лікування захворювань органів травлення: хронічні гастрити, холецистити, коліти, панкреатити, хвороби печінки, стани після холецистектомії та резекції шлунка. Є також відділення для лікування органів опори і руху (остеохондроз хребта, артрити, артрози). Гордість санаторію — реабілітаційні відділення для лікування хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарда та нестабільну стенокардію. Тут можуть поліпшити здоров’я хворі на гіпертонію, а також ті, хто переніс операції на серці й судинах.


Гордістю курорту Миргород є краща в Україні бальнеогрязелікарня. У її сучасних приміщеннях можна одержати понад 85 видів різних процедур. Неперевершені результати оздоровлення дають процедури у сучасних ванних комплексах, душах, у тому числі з використанням лазеротерапії. Та найбільше відпочивальникам подобається басейн, до якого входять і джакузі, і зустрічна хвиля, і підводний масаж, і “гірський водоспад”. У ньому використовують унікальні методики пасивного вертикального витягнення хребта.

Курорт потребує підтримки


Відпочивальники відчувають не тільки цілющу силу місцевої води, грязі, повітря березового гаю й соснового бору, а й турботу персоналу курорту. Тут функціонує найкращий у курортній системі України Палац культури, працює велика бібліотека, демонструють фільми, проходять цікаві шоу та концертні програми відомих артистів.


І як прикро, що вся ця краса й могутня лікувально-діагностична база через погіршення матеріального становища громадян та зміну пріоритетів у курортній сфері призвели до того, що санаторно-курортний комплекс європейського рівня працює не на повну силу. Не поліпшило ситуації навіть надання минулого року Миргороду статусу курорту державного значення. Якщо раніше соціальні фонди вчасно проводили тендери і виділяли чимало коштів на путівки для санаторно-курортного лікування громадян, то останнім часом ця робота кардинально погіршилася.


Наприклад, минулого року перші відпочивальники за цими путівками заїхали на курорт лише наприкiнці липня, подібне спостерігається й зараз. Тож оздоровниця фактично лікує людей, які можуть придбати путівки за власні кошти, а нині це доступно далеко не всім. Це позначається, передусім, на здоров’ї українців, а також на економічному стані комплексу, який, до речі, щороку виплачує біля 30 млн податків у бюджети всіх рівнів.


І все ж, попри всі негаразди, ПрАТ “Миргородкурорт” знаходить можливості активно розвивати оздоровницю, робити її конкурентоспроможною і привабливою і для українців, і для гостей iз далекого зарубіжжя. Відпочиваючі називають курорт Миргород райським куточком, українською Швейцарією, і в цьому немає ніякого перебільшення — можете переконатися самі, відпочивши та підлікувавшись у Миргороді

Петро Дацюк cпеціально для “Хрещатика”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
22/03/2012 | Легка атлетика. Українські метальники вибороли 7 медалей на Кубку Європи.
images
images
22/03/2012 | Футбол. Ліонель Мессі став найкращим бомбардиром “Барселони” за всю історію клубу.
images
images
22/03/2012 | Хокей. “Сокіл” розгромив “Донбас-2” у плей-офф чемпіонату України.
images
images
22/03/2012 | Танцювальний спорт. Українські спортсмени здобули срібні нагороди на чемпіонаті Європи.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |