Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
6 квiтня 2012 року, п'ятниця  №49 (4069) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
06/04/2012      надрукуватипрочитало 4392 человек  

images
Анатолій Шостак: "Потрібна термінова гармонізація державних стандартів освіти з європейськими. І столична освіта має бути лідером у цьому процесі"
images

Доцент кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М. П. Момотенка Національного університету біоресурсів і природокористування України Анатолій Шостак є розробником унікальної рейтингової системи. Тож його не випадково визнано кращим освітянином 2010 року, лауреатом відзнаки “Залиш мені в спадщину думку найвищу”. Окрім цього, Анатолій Шостак — професор Російської Академії природознавства (РАП), член-кореспондент Академії наук Вищої освіти України — однієї з найпрестижніших академій наук України.

Заслужене визнання


Нинішній рік став знаменним в житті доцента Національного університету біоресурсів і природокористування України Анатолія Шостака. За видатні заслуги вченого відзначили на міжнародному рівні. Так, 27 — 29 лютого 2012 року в Міністерстві освіти і науки Російської Федерації відбулася чергова Міжнародна наукова конференція “Сучасні проблеми науки і освіти”. Конференцію організувала і провела Російська Академія природознавства (РАП) — широко відома як одна з найавторитетніших в Росії, країнах СНД та світі. У насиченій програмі заходів — урочисте відзначення номінантів. Серед нагороджених значився і наш земляк Анатолій Шостак. Тоді йому, єдиному із представників нашої столиці та одному із небагатьох, доктор медичних наук, професор, академік, Президент РАП (РАЕ) Михайло Лєдванов вручив диплом професора Російської Академії природознавства разом із срібно-позолоченим значком “Профессор РАЕ” та Срібною медаллю імені В. І. Вернадського. Разом з цим наш земляк удостоївся Почесного звання “Заслуженный работник науки и образования”. У нагородних документах значилося, що високих відзнак український вчений був удостоєний “За видатні досягнення у галузі природничих і гуманітарних наук”.

До слова, це не єдина урочиста подія, яка відбулася в житті Анатолія Шостака в знаковому для нього 2012 році. Так, у середині лютого в Українському домі відбулася ХV Ювілейна міжнародна виставка навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні-2012”, на якій представили свої здобутки понад 400 провідних навчальних закладів різних рівнів акредитації України, країн СНД і зарубіжжя. Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) вже 3-й рік поспіль був представлений науковими розробками (понад 50) Анатолія Шостака. За них університет отримав Почесну нагороду “Лідер сучасної освіти”. Нагадаємо, що на сьогодні у Анатолія Шостака понад 250 наукових праць українською, російською, англійською та німецькою мовами. Під його керівництвом успішно захистилися і пішли “в люди” майже 400 бакалаврів, спеціалістів, магістрів... Втім, у сучасному світовому науковому середовищі цінується не “валовий” показник (кількість публікацій у маловідомих виданнях), а кількість посилань на ці публікації інших вчених. Цей показник відомий як індекс Хірша. У пана Анатолія він досить високий, а щоб його мати взагалі, слід публікуватися у виданнях з високим імпакт-фактором, які входять до відомих наукометричних баз даних (Web of science, Scopus). Нинішні пошукові інтернет-системи миттєво дають відповіді на ці питання. Отож, не випадково, згідно з рейтингом всеукраїнського громадсько-політичного тижневика “Освіта”, який щорічно проводиться з метою визначення найяскравіших постатей в українській освіті, доцента Національного університету біоресурсів і природокористування України, автора і розробника унікальної рейтингової системи Анатолія Шостака визнано кращим освітянином 2010 року, лауреатом відзнаки “Залиш мені в спадщину думку найвищу”. Номінантів визначали шляхом опитування науковців, студентів, роботодавців. Серед сотень претендентів значилися імена міністра освіти і науки, молоді та спорту; радника, повноважного представника прем’єр-міністра України; ректорів українських університетів; директорів інститутів та інших діячів у галузі освіти і науки України.
Унікальна внутрішньоуніверситетська рейтингова система, розроблена паном Шостаком, забезпечила НУБіП України отримання статусу дослідницького і надалі залишається потужним чинником у створенні Наукового парку та системи менеджменту якості (СМЯ) з наступним проходженням сертифікації за Європейськими стандартами якості ISO 9001:2008. Розроблена ним методика впроваджена нині у десятках ВЗО України різних освітньо-кваліфікаційних рівнів і є, по суті, масштабним соціальним проектом.

“Йому можна доручити будь-яку складну справу,  і він обов’язково її виконає”


Анатолій Шостак — вiдомий в Українi методист-дослідник, експерт з питань мотиваційного менеджменту та управління технологічними процесами. Свого часу він навіть і мріяти не міг про такі висоти, досягнення і визнання. “Народився у сім’ї робітника і колгоспниці у Козельці. Закінчив школу, працював робітником у “Міжколгоспбуді”, три роки вiдслужив у спецвiйськах,— розповів про себе Анатолій Вікторович.— Після демобілізації поступив до Ніжинського технікуму механізації сільського господарства, згодом майже вісім рокiв працював на виробництві: у рідному Козельці інженером, старшим інженером-технологом райоб’єднання “Сільгосптехніка”, обирався депутатом районної ради, з відзнакою закінчив університет. Свого часу був старостою найкращої академгрупи, головою студради. Разом з дружиною Валентиною Миколаївною виховав двох дітей: сина Максима i доньку Ганну”. Анатолій Шостак не без гордості додав, що діти закінчили школу з золотими медалями, добре володіючи англійською та німецькою мовами, вступили на навчання до одного з найкращих вищих навчальних закладів Європи — Дрезденського технічного університету на машинобудівний факультет, який успішно закінчили. Нині син Максим працює інженером-конструктором на заводі Hydromatik, а донька Ганна — представником відділу маркетингу ISGE компанії John Deere.

Добрими словами відгукуються про Анатолія Шостака як про науково-педагогічного працівника і його колеги. Зокрема, професор Григорій Подпрятов, завідувач кафедри технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва ім. проф. Б. В. Лесика, розповів, що з 1999 по 2005 роки (Григорій Іванович працював тоді на посаді проректора-головного вченого секретаря) доцент Шостак (як автор методики) очолював постійно діючу рейтингову комісію — найвідповідальнішу в університеті. Це була надзвичайно складна робота, при впровадженні рейтингової системи йому доводилося долати гігантський зовнішній і внутрішній спротив, створювати нормативно-правову базу та повний методично-електронний супровід цієї багатоступеневої методики. У результаті, на базі НУБіП України під егідою Міністерства освіти і науки України були проведені два наукові семінари та круглий стіл за участю ректорів провідних університетів України з адаптації і впровадження цієї методики. “Проведена також величезна робота з імплементації системи оцінювання у регіональних навчальних закладах НУБіП України та низки ВНЗ I-II-ІІІ-ІV рівнів акредитації,— розповів пан Подпрятов.— Як член НМК доцент Шостак є співрозробником багатьох типових програм зі спеціальних дисциплін, базових навчальних планів з 2-х спеціальностей, співавтором низки документів з переходу на ступеневу систему навчання та входження нашого університету у європейський простір освіти після підписання Україною Болонської угоди. Йому можна доручити будь-яку складну справу, і він обов’язково її виконає. Він завжди вважатиме за краще важке, але яскраве й цікаве життя, аніж матеріальні блага і ситий спокій”. За це йому присвоєно звання “Відмінника освіти України”, “Заслуженого науково-педагогічного працівника НАУ України”, нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, “Знаком Пошани” та багатьма іншими.

У Анатолія Шостака незабаром ювілейна дата: виповнюється 45 років трудової і науково-педагогічної діяльності. Ось як висловлюються з цього приводу його численні друзі, колеги.

Доцент кафедри методики НУБіП України Ярослав Рудик: “Познайомився з Анатолієм Вікторовичем, навчаючись у бакалавратурі факультету механізації сільського господарства Національного аграрного університету. Вимогливий педагог, провідний лектор, поважає дисципліну і цінить дружбу. Під його керівництвом успішно захистив 3 дипломи (здобувши 2 вищі освіти) і саме за його підтримки продовжив свій шлях в аспірантурі. Спілкування з Анатолієм Вікторовичем завжди є джерелом нових знань і скарбом відповідей на численні науково-методичні питання у сфері оцінки якості навчального процесу у вищих навчальних закладах”.

“До проекту має долучитися якомога більше київських педагогів, школярів, студентів, батьків”


Переймається Анатолій Шостак і долею вітчизняної освіти, яка сьогодні потребує масштабного реформування. Багаторічний власний виробничий досвід допомагає йому в цьому. Крім того, у 2006 році він пройшов стажування на всесвітньо відомій фірмі AG Bosch Rexroth (м. Ельхінген, Німеччина), де вивчав розробку і виробництво аксіально-поршневих гідромашин, їх ринок збуту, а також німецький досвід підготовки кадрів різного рівня. Тому він підтримує нові підходи та методи, ноу-хау, які нині використовуються як у ВНЗ, так і в загальноосвітніх навчальних закладах. Зокрема це стосується і запровадження в Києві, за ініціативи і підтримки голови КМДА Олександра Попова, столичного стандарту освіти: “До цього проекту має долучитися якомога більше київських педагогів, школярів, студентів, батьків. Тільки тоді проект зможе стати дієздатним і довершеним, стати взірцем для навчальних закладів всієї країни”. Анатолій Шостак переконаний, що ініціатива голови КМДА якраз на часі. І йдеться не лише про обсяги і механізми соціального захисту педагогів, про матеріальне стимулювання, освітянські надбавки до посадових окладів і реальне — нарешті — вирішення житлових проблем освітян, будівництво і ремонт дитсадків, шкіл тощо. “Вважаю, що це лише одна із складових столичного стандарту освіти. Іншою, не менш важливою складовою, є якість освіти по всій вертикалі: дошкільна, шкільна, позашкільна, професійно-технічна і професійна вища. При цьому навчально-виховний процес на всіх рівнях повинен бути глибоко ув’язаний з екологічними  наслідками будь-якої людської діяльності та збереженням довкілля,— зазначив Анатолій Вікторович,— Мене приємно вражає далекоглядність, глибина і своєчасність ініціатив Олександра Павловича Попова, адже нещодавно, 30 березня 2012 року, у Брюсселі Україна і ЄС парафували Угоду про асоціацію. Подальше підписання і ратифікація Угоди залежатиме цілком від України. Європейські очільники наголошують, що парафування є лише технічним завершенням переговорів і передбачає від України серйозних кроків щодо запровадження і дотримання європейських стандартів. Ви ж бачите, що чим ближче ми до Європи, тим чіткіше видно невідповідності між національними й європейськими стандартами життя, зокрема, і в царині освіти,— стурбовано продовжує Анатолій Шостак,— А вихід тут один: потрібна термінова гармонізація державних стандартів освіти з міжнародними і європейськими. І столична освіта має бути лідером у цьому процесі. Ось так ми розуміємо ініціативи міського голови”. За його словами, цікавим і фаховим у цьому контексті є проект “Столичного стандарту освіти”, розроблений робочою групою Київського університету ім. Б. Грінченка на основі аналізу сучасного міжнародного досвіду та реальних потреб і перспектив. Більшість позицій з розділу “Стандарти вищої освіти” в НУБіП України вже впроваджені або знаходяться на завершальних стадіях. З цією метою в нашому університеті створена система менеджменту якості (СМЯ). І ось вже протягом 2 років у кожному структурному підрозділі університету проводиться копітка робота по приведенню у відповідність власної діяльності до вимог стандарту ISO 9001:2008. “Днями НУБіП України склав черговий іспит аудиторам Міжнародної незалежної сертифікаційної організації TUV Rheinland InterCert: був успішно проведений другий етап первинного сертифікаційного аудиту СМЯ,— розповів пан Анатолій.— Зрештою, отримавши сертифікат на відповідність стандартам ISO 9001:2008, наш університет (разом з іншими провідними університетами столиці) вийде на новий, більш якісний, рівень роботи: ми розраховуємо не лише на суттєве поліпшення фахової підготовки студентів, їх конкурентоспроможності та визнання провідних університетів світу, а й на підвищення довіри з боку інвесторів і роботодавців. Ми давно усвідомили, що столичний університет має відповідати за всіма показниками своєї діяльності світовим та європейським стандартам якості”

Віталій ЗНАМЕНСЬКИЙ “Хрещатик”. Фото з особистого архіву Анатолія Шостака
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
06/04/2012 | Звернення Управління ВД ФССНВ у м. Києві.
images
images
06/04/2012 | У Голосієві відбулось засідання Ради керівників промислових підприємств.
images
images
06/04/2012 | У Деснянському районі відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці створення Організації ветеранів України.
images
images
06/04/2012 | У поліклініках Солом’янського району проходять Дні відкритих дверей.
images
images
06/04/2012 | Святошинські ветерани відсвяткували ювілей своєї організації.
images
images
06/04/2012 | Шевченківців запрошують на суботник.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |