Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
20 квiтня 2012 року, п'ятниця  №56 (4076) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
20/04/2012      надрукуватипрочитало 7034 человек  

images
Школа, до якої хочеться повертатись
images

У столичній гімназії біотехнологій № 177 провели День відкритих дверей для батьків майбутніх першокласників


У народі кажуть: “Якщо твої плани розраховані на рік — сій жито, якщо на десятиліття — саджай дерево, якщо на віки — виховуй дітей”. Дитячі душі... Які ж вони тендітні! Скільки всього чекає на них попереду, адже вони тільки починають свій шлях. А поряд з ними вчительська душа — мудра, з великим життєвим досвідом, яка закликає: “Почуй мене!” Вони крокують разом, одним шляхом, і крокувати їм разом довгі шкільні роки. А розпочинається цей шлях ще задовго до вересневого дзвоника, адже за традицією у квітні стартував прийом шестирічок до першого класу.

Цього року гімназія біотехнологій № 177 Солом’янського району м. Києва заздалегідь почала підготовку до набору першокласників. На січневій педагогічній раді велика увага приділялася готовності Департаменту початкової школи до зустрічі з майбутніми першокласниками, які навчатимуться вже за новим державним стандартом та програмами. Творчими групами досвідчених педагогів був розроблений комплекс заходів, спрямованих на тісну співпрацю “школа — родина”. Продумана система проведення консультацій, семінарів та майстер-класів для батьків під керівництвом психологів гімназії, підібрані тести з виявлення психологічної сумісності “вчитель — учень”, адже саме від цього залежить успішна адаптація малюків до нового виду життєдіяльності.

День відкритих дверей


У березні цього року проведено День відкритих дверей. Батьки майбутніх першокласників ознайомились з науково-методичним та матеріально-технічним забезпеченням гімназії, завітали до просторих класів, обладнаних сучасними мультимедійними комплексами, лінгафонних кабінетів іноземної мови, де учні вивчатимуть та вдосконалюватимуть навички володіння англійською, німецькою та російською мовами.


Зазирнули до сучасного комп’ютерного кабінету, в якому з 1 класу учні опановують ази комп’ютерної абетки. Зміст цього курсу зорієнтований на розвиток логічного мислення, тісний взаємозв’язок з іншими предметами та вироблення у дітей практичних навичок роботи з комп’ютером. Усі уроки є певною послідовною системою, яка надає молодшим школярам шанс у цікавій ігровій формі ознайомитися з комп’ютером та його можливостями, оволодіти основними навичками комп’ютерної грамотності, набути першого досвіду користування ІКТ.


Також батьки побачили спальні для денного відпочинку шестирічок. Особливо сподобалися відвідувачам казкові ігрові кімнати для розваг та дозвілля дітей. У просторій світлій їдальні на гостей чекали смачні гарячі страви, свіжа випічка, фрукти та соки. Батьки довідалися, що в режимі школи повного дня учні молодших класів отримують повноцінне триразове харчування.


Сподобались батькам спортивна, хореографічна та тренажерна зали, художні майстерні, сучасна музична студія, де діти мають можливість займатися не лише під час основних уроків, а й у другій половині дня, адже на них чекають різноманітні гуртки: “Здоров’ятко”, футбольна та волейбольна секції, айкідо, шахова школа, фітнес, “Чарівний пензлик”, студії вокалу, бальних танців та акторської майстерності, багата інтернет-бібліотека.


Одним з пріоритетних напрямків гімназії є впровадження здоров’я-зберігаючих технологій. Приємно здивував гостей медичний блок, оснащений сучасною технікою, кабінети фізіо- та аромотерапії, кисневої пінки, стоматології. Батьки радо підтримали обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі, динамічні перерви та рухливі хвилинки під час уроків.

Знайомство з вчителями


Батьки мали змогу познайомитися з вчителями початкових класів, які працюватимуть з майбутніми першокласниками. Педагоги мають високу науково-теоретичну і методичну підготовку, досконало володіють сучасними формами і методами навчання. Увесь час спрямовують свою діяльність на вдосконалення та систематичне впровадження інноваційних форм навчально-виховної роботи з учнями.


Готуючись працювати за новим Державним стандартом початкової освіти, вчителі гімназії взяли участь у круглому столі, який провели науковці Науменко В. О. та Захарійчук М. Д. Вони презентували свої нові підручники для учнів початкових класів. А у лютому вчителі початкових класів гімназії на семінарі, який проводився на базі районного науково-методичного центру, ділилися досягненнями та досвідом у створенні власних наочних матеріалів для майбутніх першокласників.


Результатом активної творчої діяльності вчителів Департаменту початкових класів стають нові моделі, методи, технології навчання і виховання, створення авторських підручників: “Людина. Природа. Всесвіт”, “Людина. Громадянин. Держава”, “Букварик — помічник”, “Помагайко”, “Маю право вибору”, “Розвиток зв’язного мовлення”, “Словникові слова”. Свої досягнення творча група вчителів початкових класів гідно представила цінними методичними матеріалами з різних навчальних предметів на Міжнародній виставці навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні-2011”.
Департамент початкової школи вже п’ятий рік працює над проблемою: “Розвиток творчих здібностей учнів в системі особистісно зорієнтованого навчання і виховання, створення умов для саморозвитку та самовизначення дитини”.


Тож вже з перших днів перебування дитини в гімназії вчителі за певних умов залучають учнів до активної співпраці, аби дитина мала змогу досягати найвищого ступеня успіху, творчих вершин. Кожен вчитель початкової ланки використовує інформаційно-комунікаційні технології у навчально-виховному процесі. Застосування електронного супроводу надає можливість зацікавити дітей і сприяє високій результативності навчальних досягнень учнів.


Особливу увагу педагоги надають вивченню предметів “Людина. Природа. Всесвіт” та “Людина. Громадянин. Держава”, які відповідають спеціалізації гімназії. Головна особливість курсу “Людина. Природа. Всесвіт” полягає в тому, що в центрі уваги перебуває сам учень — його потреби, інтереси, проблеми. А це передбачає активну участь учнів у доборі, осмисленні та узагальненні навчального матеріалу, що, безперечно, сприяє пізнанню ними свого природного та соціального оточення і самовизначенню у ньому.


Курс “Людина. Громадянин. Держава” розпочинає суспільствознавчу складову початкової освіти і включає знання про людину як особистість, її відносини з іншими людьми, сприяє поетапному усвідомленню єдності компонентів: “Я — сім’я — школа — рідний край — Україна”. Його зміст сприяє вихованню в учнів почуття патріотизму, власної гідності, взаємоповаги, потреби до пізнання світу та людини в ньому. З метою успішного засвоєння теоретичного матеріалу передбачено використання інтерактивних методів навчання і поєднання в собі таких форм активності учнів, як рольові ігри, дискусії, самостійні тематичні дослідження, створення малюнків, організація практичної позакласної роботи.


Про те, як у гімназії виховують у дітях людяність, доброзичливість, батьки дізналися на майстер-класі з християнської етики. Адже відомо, що християнська етика — це моральна цінність, яка увійшла в історію людства. Вона є взірцем норм і правил поведінки людини, вихователем її духовної свідомості і стриманості, еталоном моральної чистоти народу.

Усмішка та добре слово


Під час конференції, яка відбулася після екскурсії, педагоги та батьки говорили про те, що прийняття вчителя учнем значною мірою залежить від перших хвилин спілкування: багато значить усмішка вчителя до дитини, звернення на ім’я, щирі, добрі слова на адресу учня. За такого ставлення учень не боїться помилитися, висловити свою думку, щось запитати. Звісно, за таких умов ефективність навчання лише зростатиме. Дитина, яка йде на урок з радістю, відчуває задоволення від власної діяльності, перебуває в цілковитій гармонії з учителем, хоче знову і знову йти до школи, бачити, слухати педагога, а отже, і вчитися. Виявляється, це можна робити, якщо вміло розподілити в цьому напрямку зусилля заступника директора школи, учителів-методистів, психолога, керівника методичного об’єднання Департаменту вчителів початкових класів, творчих методичних груп. Адже усвідомлення вчителем своїх особливостей, творчих можливостей є основою успішної професійної діяльності педагога.

Особливу увагу педагоги надають вивченню предметів "Людина. Природа. Всесвіт" та "Людина. Громадянин. Держава", які відповідають спеціалізації гімназії


Фахівці вважають, що кожний вчитель, який зустрічає шестилітню дитину на порозі нашої гімназії, має ту зернину педагогічного хисту, яка в нормальних умовах розвитку може прорости й вирости в могутню педагогічну індивідуальність, неповторність. А коли в школі з’являється колектив учителів зі своїм творчим педагогічним почерком, коли кожен урок — це плід різних творчих лабораторій, то ефективність такого навчально-виховного процесу постійно зростає

Світлана Ряполова, Надія Сітовська спеціально для “Хрещатика”. Фото з архіву “Хрещатика”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
20/04/2012 | На День Києва у Деснянському районі висадять алею каштанів.
images
images
20/04/2012 | У конкурсі “Міс Десняночка-2012” перемогла Валерія Зайченко із ЗСШ № 282.
images
images
20/04/2012 | У Голосіїві триває підготовка до відзначення 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
images
images
20/04/2012 | Голова Шевченківської РДА відвідав “Мистецький курінь”.
images
images
20/04/2012 | У Подільському районі пройшли районні змагання юних інспекторів дорожнього руху.
images
images
20/04/2012 | У Дарницькому районі відбулося свято футболу.
images
images
20/04/2012 | У поминальний день до Совського кладовища пустять тимчасовий транспорт.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |