Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
29 травня 2012 року, вiвторок  №72 (4092) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Київ діловий
images  
images
images
images
29/05/2012      надрукуватипрочитало 4254 человек  

images
Держава он-лайн
images

Українці стрімко збільшують свою присутність в мережі Інтернет

Торік ще більше українців приєдналося до всесвітньої мережі. За даними регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг компанії GfK Ukraine, в кінці 2011 року кожен третій мешканець України принаймні раз на чотири тижні користувався Інтернетом. Для порівняння — у четвертому кварталі 2010 року частка регулярних користувачів складала лише 26%. Такий ріст є наслідком більш активного підключення до мережі як молодих, так і більш зрілих людей.


Позитивна динаміка помітна і серед усіх вікових груп, окрім населення, старшого за 60 років. Впродовж минулого року населення віком 30-39 років активніше за інших відкривало для себе мережу: частка користувачів Інтернету цієї вікової групи збільшилась на 11% і на кінець року складала 45%. Утім, лідером серед інтернет-користувачів залишається молодь віком 16-19 років — 69%.
За словами директора з маркетингу компанії “ВОЛЯ” Ярослава Гуменюка, торік обсяг ринку широкосмугового доступу до Інтернету виріс на 33%. “При цьому найбільшими темпами ринок зростав в невеликих містах. Можна виділити два важливих чинники зростання ринку: по-перше, розвиток мереж операторів в невеликих населених пунктах, що несе за собою ріст конкуренції і, як наслідок, зниження цін при кращій якості; по-друге, аудиторія інтернет-користувачів поповнюється як за рахунок молодих людей, так і за рахунок представників старшого покоління”,— пояснює експерт.

Домашній Інтернет


Торік, відзначають фахівці, спостерігався активний ріст парку домашніх комп’ютерів і ноутбуків. Частка українців, які мають вдома комп’ютери/ноутбуки, зросла на 3% і наразі складає 40%. У минулому році населення активно підключало свої пристрої до Інтернету. Так, частка комп’ютерів, які підключені до мережі, зросла на 9% у порівнянні з четвертим кварталом 2010 року і сягнула 77%. Четверо з п’яти українських користувачів Інтернету головним місцем доступу називають свій дім. Про це зазначають 81% користувачів мережі, що на 4% більше, ніж у четвертому кварталі 2010 року. Зокрема частка користувачів віком 40-49 років, для яких дім є основним місцем доступу до всесвітньої павутини, збільшилась на 11% і склала 87%, що є найвищим показником серед усіх вікових груп.


“Основна тенденція характеризується наявністю на ринку великої кількості операторів, низьким порогом входу, жорсткою конкуренцією, яка призводить до зростання швидкості в пропозиціях і зниження ціни, що, в свою чергу, робить інтернет-оферти ще більш привабливими і доступними користувачам,— ділиться своїми спостереженнями Ярослав Гуменюк.— Ринок також демонструє ще одну важливу тенденцію: активне використання бандл-пропозиції, коли Інтернет стає додатком до однієї з послуг — до мобільного зв’язку або TV”. Це підтверджується і статистичними даними дослідження ринку. Зокрема частка інтернет-користувачів, які переглядали відео або слухали радіо онлайн, в четвертому кварталі минулого року склала 18%, що на 4% більше за показник 2010.


Експерти також звертають увагу на високу цінову конкуренцію на ринку інтернет-провайдерів, яка призвела до того, що у великих містах ціна приблизно вирівнялася, і на перше місце поступово виходить якість обслуговування, надійність доступу, технічна підтримка і популярність бренду. “Темпи зростання у великих містах істотно сповільнюються, в той же час в невеликих містах, районних центрах вони залишаються на колишньому рівні”,— вважає Ярослав Гуменюк. За його словами, цього року продовжиться тенденція поглинання регіональних компаній національними.

Заглиблення у світову мережу


За даними опитування GfK Ukraine, з 54% до 41% зменшилась частка інтернет-користувачів, які протягом тижня проводять в мережі до 5 годин для особистих, не пов’язаних з роботою, цілей. В той же час на 10% зросла частка тих, хто проводить онлайн більше 10 годин на тиждень, і сягнула 38%. Найчастіше українці відвідують Інтернет для того, щоб скористатись електронною поштою і соціальними мережами. Торік частка таких користувачів продовжила зростати і на кінець року склала 49%, що на 11% більше, ніж в четвертому кварталі позаминулого.


Якщо раніше в соціальних мережах в основному були представлені люди віком 20-39 років, то впродовж 2011 року ними активніше зацікавилось і старше покоління. Збільшилась частка користувачів, які відвідують сайти соціальних мереж серед вікових груп 40-49 та 50-59 років: від 14% і 21% до 43% та 38% відповідно.


За словами Сергія Товстенко-Забеліна, провідного спеціаліста зв’язків зі ЗМІ компанії “Київстар”, дані тенденції спонукають до розвитку мобільного інтернету: “Торік на розвиток ринку вплинув бум інтернетизації суспільства, використання соціальних мереж і різноманітних інтернет-додатків, еволюція мобільних терміналів — тачфони, смартфони, які пристосовані для зручного використання Інтернету, заполонили ринок. Усе це сприяє популяризації мобільного інтернету у кінцевого споживача,— стверджує експерт.— Ми бачимо насичення традиційного ринку мобільного зв’язку в Україні — впровадження таких послуг вже понад 120%. Тому телеком-оператори відходять від базової моделі, з якої вони починали бізнес, і все більше стають мультисервісними провайдерами: починають орієнтуватись не на послугу, а на потреби клієнта”.


Торік клієнти “Київстар” почали користуватись мобільним інтернетом удвічі більше, ніж у 2010 році. Трафік мобільного інтернету в мережі зріс на більш ніж 49%, до 878 Терабайтів. А загальна кількість користувачів послуги (мобільний інтернет з допомогою EDGE і wap) склала на кінець 2011 року 7 млн. 360 тис клієнтів. Власне, розрізняються клієнти в основному за способом доступу — з використанням так званих “великих” чи “малих” екранів. Перші користуються мобільним інтернетом з допомогою ноутбуків, до яких підключать USB модеми або смартфони. Другі надають перевагу доступу в Інтернет винятково з використанням смартфонів або інших мобільних телефонів.

Безкоштовний Wi-Fi вже на вулицях столиці


У плані розвитку Інтернету Київ займає лідерські позиції. Днями у столиці запрацювала безкоштовна мережа “KYIVFREEWi-Fi” на ділянці — від майдану Незалежності, по вул. Хрещатик і до Бесcарабського ринку. За перший день послугою скористалися 1600 киян і гостей міста. Нагадаємо, цей проект закладено до ініціативи “Електронний уряд” Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.
“На сьогоднішній день Wi-Fi працює в тестовому режимі, швидкість передачі даних обмежена на рівні
2 Мбіт в секунду, — заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. — За декілька днів, після завершення періоду тестування, швидкісний інтернет запрацює вже в звичайному режимі. Впевнений, що в період Євро-2012 така послуга буде популярною як серед вболівальників, так і серед киян, та дозволить отримувати останні новини про перебіг чемпіонату”.

Майбутнє “павутини”


На думку Ярослава Гуменюка, бездротовий доступ до мережі Інтернет на сьогодні має найбільші темпи приросту, але, в той же час в абсолютних значеннях приріст проводового Інтернету залишається традиційно високим. “За нашими прогнозами, в середині 2012 року частка підключених до мережі комп’ютерів вже перевищить 80%”,— додає Соломія Глібовицька, старший дослідник відділу досліджень телеком-ринку GfK Ukraine.


“Тенденції мобільного інтернету, які будуть популярні в Україні найближчим часом — це мультисервісність і цифрові медіа. Основний виклик для України сьогодні — це подолання технологічного відставання у розвиткові 3G зв’язку. Фіксований широкосмуговий Інтернет в Україні розвивається швидкими темпами, проте мобільний інтернет так і не набув достатнього розвитку. На жаль, досі не вирішені питання із конкурсом на ліцензію 3G — без цього конкуренції на ринку швидкісного мобільного інтернету не буде, а отже, не буде і розвитку й поширення цієї послуги. Через затягування питання з тендером на ліцензію, можливості мобільного широкосмугового доступу штучно обмежуються, що впливає на спектр сервісів для клієнтів, а також на розвиток національного IT продукту для цієї галузі, як-от: розробка застосувань для швидкісного мобільного інтернету”,— підсумовує Сергій Товстенко-Забелін

Олександр ХАРЬКО “Хрещатик”. Фото Бориса КОРПУСЕНКА
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
29/05/2012 | У “Борисполі” відкрито найбільший в Україні термінал.
images
images
29/05/2012 | Виграші України та Польщі від Євро-2012.
images
images
29/05/2012 | У квітні депозити фізичних осіб продовжували зростати.
images
images
29/05/2012 | МВФ радить уряду посилити оподаткування заможних.
images
images
29/05/2012 | Внутрішній держборг у квітні зріс на 0,6%.
images
images
29/05/2012 | Збудують дорогу, що з’єднає Україну.
images
images
29/05/2012 | Споживання вугілля збільшилось.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |