Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
6 червня 2012 року, середа  №76 (4096) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Київ діловий
images  
images
images
images
06/06/2012      надрукуватипрочитало 6054 человек  

images
Як вберегтися від інтернет-шахрайства
images

"Хрещатик" з’ясував, що потрібно знати при віртуальних розрахунках

З року в рік кількість користувачів мережі інтернет в Україні збільшується. Більше третини населення нашої держави наразі користуються Всесвітньою мережею. Відбувається і плавна міграція платіжного простору в віртуальну мережу. Відповідно зростає рівень шахрайства в інтернеті. За останні півтора року кількість шахрайських операцій зросла більш ніж удвічі. “Хрещатик” з’ясував, яким чином можна вберегти власні рахунки від шахраїв в мережі.

“Кількість розрахунків в мережі інтернет збільшується з кожним роком, тому банки докладають чимало зусиль, аби зробити цей сервіс для клієнтів якомога безпечнішим та максимально інформують власників платіжних карток про те, які існують методи захисту розрахунків”,— стверджує Юлія Морозова, директор Департаменту розвитку карткового бізнесу VAB Банку.

Як шахраї отримують інформацію


“Інтернет-транзакції є операціями з найвищим рівнем небезпеки серед операцій з використанням платіжних карток, — пояснює “Хрещатику” Оксана Задорожня, начальник управління моніторинга клієнтських операцій ПАТ “Укрсоцбанк”.— Шахраї можуть перехопити інформацію під час її передачі до необхідного сайту (якщо система захисту сайту є недосконалою). Окрім цього, навмисно створюють Інтернет-фішинг-сайти, які клонують web-ресурси, при цьому назва такого сайту дуже схожа на назву оригінального, але відрізняється на декілька букв, цифр, крапок, підкреслень”.

Варто пам’ятати, що навіть одна невірно вказана літера може свідчити про те, що сайт є шахрайським. Слід звернути увагу, чи коректно вказано протокол передачі даних, що використовується в комп’ютерних мережах. Якщо перед назвою сайту замість “http” зазначено “https”, клієнт може бути впевненим, що сайт є безпечним та обмінюється з ним інформацією по захищеному каналу. Також варто перевірити, чи усі меню на сайті є робочими та зателефонувати до служби підтримки сайту, щоб пересвідчитись, що телефон вказано вірно.

За словами експертів, опитаних “Хрещатиком”, зібрати інформацію про картки можна лише завдяки безпечності і неуважності громадян. “Смс-повідомлення на мобільний телефон, листи на робочу і домашню електронну адресу, дзвінки від імені банку з вимогою під слушним приводом підтвердити номер картки та пін-код, її термін дії і кодове слово повинні насторожити власників карт. Особи, що намагаються отримати обманним шляхом особисті ідентифікаційні дані власника картки, або так звані “фішери”, також вставляють в повідомлення посилання на підставні сайти банків, компаній, що надають послуги оплати картками в мережі. Щоб ваші кошти на картці не потрапили до рук шахраїв, здійснювати переходи за такими посиланнями не варто”,— додає Юлія Морозова.

Як зробити розрахунки  в мережі безпечними


Оксана Задорожня надає декілька основних порад, яких слід дотримуватися власникам платіжних карток задля безпечної оплати товарів і послуг у Всесвітній павутині: “Рекомендується здійснювати покупки на сайтах, в надійності яких ви абсолютно впевнені. Також варто віддавати перевагу тим, що підключені до програм Verified by Visa (Перевірено Visa) або Secure Code (Безпечний Код); не використовуйте картки на сайтах без додаткового захисту даних, що передаються (адреса сайту має починатися з “https”, а не з “http”). Також бажано віддавати перевагу сайтам, на яких номер картки при введенні замінюється на “*” (“зірочка”) або інший символ заміни”.

Фахівець також застерігає ні в якому разі не використовувати PIN-код при проведенні інтернет-транзакцій (у тому числі в якості пароля) і радить не підтримувати залишок на карткових рахунках, що значно перевищує суму угод (для того, щоб потенційні шахраї не мали можливості проводити подальші операції).

Для оплати покупок через інтернет-сайти українські банки пропонують спеціальні картки, призначені виключно для цих операцій. “Краще використовувати окрему дебетову карту Visa Virtual (назва картки може відрізнятися, залежно від банківської установи — Авт.), яка буде використовуватися тільки для покупок у мережі,— стверджує Оксана Задорожня.— Кошти на неї рекомендується переводити безпосередньо перед наміром здійснити покупку в обсязі, трохи більшому запланованих витрат”.

Власникам платіжних карток фахівці радять купувати речі тільки в перевірених інтернет-магазинах і платіжних сервісах, а угоди на аукціонах і за приватними оголошеннями оплачувати лише після перевірки інформації про продавця (рейтинг на аукціоні, відгуки покупців). Користувачам інтернету також треба бути обережними при використанні комп’ютерів загального доступу, які розташовані в інтернет-клубах і кафе. Практично у всіх програмах, які забезпечують доступ до інтернет-банкінгу, передбачена кнопка виходу з системи управління вашими банківськими рахунками, натискання якої забезпечує завершення зв’язку (сесії) вашого браузера і віддаленого банківського серверу. Слід також знати, що всі браузери схильні запам’ятовувати дані відвідуваних сторінок, в тому числі імена і паролі. На всякий випадок необхідно завжди проводити чищення пам’яті браузера, видаливши тимчасові файли інтернет-сесії.

Крім того, убезпечити свою платіжну картку можна за допомогою встановлення індивідуальних авторизаційних лімітів. Це один із найбезпечніших і найдешевших способів захисту. Таким чином корегується максимальна сума для операцій з використанням платіжної картки.

Окрім цього, Оксана Задорожня радить: якщо вам обіцяють виплатити виграш або винагороду на картковий рахунок і при цьому просять надати дані вашої картки (номер картки, термін дії, три останні цифри на смузі для підпису, нанесені способом індент-друку (CVV2/CVC2), або ПІН — код) — це шахрайство. Для перерахування грошових коштів на ваш картковий рахунок потрібні інші реквізити: назва, МФО, ЄДРПОУ та адреса банку, номер рахунку (ці дані вказані в Договорі про відкриття та обслуговування карткового рахунку), а також ваші персональні дані (ПІБ та ідентифікаційний код).

Дії у разі виявлення шахрайства


У першу чергу клієнту необхідно контролювати рух своїх грошових коштів — регулярно отримувати виписки у банку і підключити послугу СМС-повідомлення про кожну транзакцію. У разі виявлення несанкціонованої операції необхідно відразу ж зателефонувати до Контакт-центр банку, заблокувати свою картку, звернутися з письмовою заявою до фінустанови і до органів МВС

Сім порад, як вберегти свої кошти від інтернет-шахраїв

1. Не використовуйте ПІН під час замовлення товарів або послуг через мережу інтернет, а також за телефоном/факсом.

2. Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу інтернет, наприклад ПІН, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.

3. Для оплати товарів (послуг) через мережу інтернет використовуйте окрему платіжну картку (так звана "віртуальна картка") з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.

4.Необхідно використовувати сторінки в мережі інтернет (сайти/портали) тільки відомих і перевірених інтернет-магазинів.

5. Обов`язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сторінок у мережі інтернет (сайтів/порталів), до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів (послуг), оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.

6. Здійснювати оплату товарів (послуг), придбаних через мережу інтернет, тільки зі свого комп`ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та/або інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару (послуги) здійснюється через чужий комп`ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).

7. Слід встановити на свій комп`ютер антивірусне програмне забезпечення і регулярно здійснювати його оновлення та оновлення інших програмних продуктів (операційної системи, прикладних програм). Це захистить вас від проникнення неліцензійного програмного забезпечення (вірусів).

 Джерело: НБУ

Олександр ХАРЬКО “Хрещатик”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
06/06/2012 | Король київських підрядників.
images
images
06/06/2012 | Ощадбанк прийняв 80 тисяч вкладників.
images
images
06/06/2012 | Мінфін проведе шість аукціонів з ОВДП.
images
images
06/06/2012 | Митниця запрацювала в режимі Євро-2012.
images
images
06/06/2012 | Податківці повернули до бюджету понад 8,5 млн грн.
images
images
06/06/2012 | Українці активно грають у лотереї.
images
images
06/06/2012 | Оголошено конкурс на розробку двох шельфових ділянок.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |