images
Українські спортсмени здобули три медалі Олімпійських ігор
images

В активі вітчизняних атлетів дві бронзові та золота нагороди

В Лондоні продовжуються змагання ХХХ Олімпіади. Після трьох ігрових днів наші спортсмени вибороли три медалі. У неділю дебютну нагороду для України здобула Олена Костевич, яка, за підсумками фіналу стрільби з пневматичного пістолета, піднялася на третю сходинку п’єдесталу пошани. А наступного дня скарбничка вітчизняної збірної поповнилася ще двома медалями: Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальному турнірі з фехтування на шпагах, а Юлія Каліна виборола бронзову нагороду у змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 58 кг.

У неділю одна з найголовніших вітчизняних надій на медалі лондонської Олімпіади Олена Костевич виправдала усі сподівання українських вболівальників. Олімпійська чемпіонка Афін з кульової стрільби вкотре продемонструвала свій високий клас і у підсумку посіла третє місце.

Вже, починаючи із кваліфікаційних виступів, стало зрозуміло, що за золото Лондона-2012 змагатимуться три спортсменки: китаянка Венцзюнь Гуо, француженка Селін Гобервіль та наша Олена Костевич. Фінал став справжньою окрасою змагань. Інтрига тривала аж до останнього пострілу, після якого стало зрозуміло, що олімпійською чемпіонкою буде спортсменка з Китаю. А ось Селіні Гобервіль та Олені Костевич, які набрали однакову кількість балів, довелося розігрувати срібну та бронзову медалі у додатковій перестрілці. У своєрідному фіналі за друге місце вдаліше відстрілялася саме француженка — підсумковий рахунок 10,6-9,7 на користь Гобервіль.

Втім, Олена Костевич зовсім не засмутилася такому результату. “Для перемоги необхідно було продемонструвати всі внутрішні резерви організму, а також заручитися посмішкою долі. Боротьба в фіналі Лондона-2012 була запеклішою, аніж вісім років тому в Афінах. У перестрілці з француженкою я припустилася прикрої помилки — зійшла з місця, тому й поступилася їй срібною нагородою. Та попереду ще один старт в олімпійському турнірі — малокаліберний пістолет. Тому там сподіваюся показати кращий результат”,— зазначила українська спортсменка.

А вже наступного дня до бронзової нагороди Олени Костевич наші спортсмени додали ще дві медалі, одна з яких найвищого ґатунку. Так, Яна Шемякіна несподівано для всіх стала олімпійською чемпіонкою. Українка не припиняла дивувати протягом всіх змагань. В 1/16 фіналу вона здолала чемпіонку світу-2009 в особистому заліку росіянку Любов Шутову (15:12), в 1/8 — багаторазову володарку золотих нагород світових і європейських першостей в складі збірної Румунії, срібну медалістку Олімпіади-2008 Ану-Марію Бранцу (14:13), а в 1/4 — чемпіонку Європи 2012 року румунку Симону Герман (15:14). Здавалося, що у півфіналі переможну ходу Яни Шемякіної припинить перший номер світового рейтингу Юджей Сун з Китаю, проте в українки були інші плани щодо такого перебігу подій, і у напруженій боротьбі вона мінімально перемогла суперницю з рахунком 14:13. У фіналі опоненткою українки стала німкеня Брітта Хайдеман. Доля золотих нагород вирішилася на додатковій хвилині, де Яна буквально вирвала перемогу з рахунком 9:8.

Також вдалим для збірної України став розіграш комплекту нагород у жіночих змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 58 кг. Юлія Каліна завоювала для України бронзову медаль, піднявши в двоєборстві 235 кг — 106 кг у ривку і 129 кг у поштовху. Лише один кілограм відокремив Юлію від срібної нагороди. Разом з тим українка не тільки завоювала медаль, а й встановила особистий абсолютний рекорд. Золото ж змагань завоювала китаянка Лі Сюеінь з великою перевагою над суперницями, встановивши новий олімпійський рекорд — за сумою двох вправ піднявши 246 кг. Срібна нагорода дісталась Пімсірі Сірікаєв з Таїланду (236 кг)