images
Друге українське золото Олімпіади в Лондоні
images

Вітчизняні веслувальниці стали найкращими в академічній греблі

Шостий день змагань став по-справжньому врожайним для збірної України на ХХХ Олімпійських іграх. Так, наш квартет у складі Яни Дементьєвої, Анастасії Коженкової, Наталі Довгодько та Катерини Тарасенко здобув нагороди найвищого ґатунку у змаганнях з академічної греблі. Успіх своїх колег по збірній підтримала Олена Костевич, яка здобула вже другу “бронзу” Лондона-2012. Українка стала третьою у стрільбі з малокаліберного пістолету з дистанції 25 м. До тріумфаторів приєдналася і Ольга Харлан, яка виборола бронзову медаль у фехтуванні.

Першими порадували українські веслувальниці. Наша жіноча четвірка з академічної греблі у складі Яни Дементьєвої, Анастасії Коженкової, Наталії Довгодько й Катерини Тарасенко ще задовго до початку змагань вважалися фаворитками. І це не дивно, адже цей квартет тричі поспіль ставав переможцем континентальної першості (2009, 2010, 2011 рр.). Непереможними наші дівчата залишились і у Лондоні.

Головними конкурентами українок вважався німецький екіпаж, який, до речі, виявився сильнішим у півфіналі змагань, а також веслувальниці з США. Втім, останній заїзд вкотре продемонстрував, що нашій четвірці не має рівних. Вже з самого старту вони вийшли уперед і лише нарощували свій темп. Переможний час українок — 6.35,93. Другими стали німкені, а американки посіли третє місце.

Після перемоги спортсменки поділилися своїм секретом успіху. “Ми не боялися стартувати потужно і з великим відривом. Саме так у цьому сезоні ми й виграли усі свої старти. Перед початком заїзду я дівчатам сказала, що ми не віддамо жодного гребка. Коли ми стартували, у нас було чотири серця, а на фініші — стало одне ціле”,— цитує Яну Дементьєву НОК України.

Іншою надією на здобуття лондонських нагород стала Олена Костевич. У минулу суботу вона вже продемонструвала свій високий професіоналізм і здобула “бронзу” у стрільбі з пневматичного пістолета з дистанції 10 м. Цього разу їй належало стріляти з малокаліберного пістолета з дистанції 25 м. У фінал українка потрапила з п’ятим показником. У четвертій серії головного раунду змагань Олена показала чудові постріли в діапазоні 10,1 — 10,8. У фіналі підопічна Ігоря Чередінова набрала 203,6 бала, а в сумі з кваліфікаційним показником — 788,6 очка. Першою фінішувала кореянка Янгмі Кім — 792,4. А “срібло” дісталося Ін Чень з Китаю — 791,4.

Також цього дня порадувала наша фехтувальниця Ольга Харлан. На шляху до п’єдесталу пошани українка просто змітала своїх суперниць. Спочатку Харлан впевнено здолала представницю Болгарії Маргариту Чомакову (15:8), потім не залишила шансів Сабіні Мікіній з Азербайджану (15:10), а у 1/4 розгромила італійку Ірене Веккі (15:9). Втім, у півфіналі нашій спортсменці належало зустрітися з одвічною своєю суперницею з Росії Софією Великою. У напруженій боротьбі за вихід у фінал Харлан поступилася з рахунком 15:12. А ось боротьбу за третє місце Ольга провела неперевершено, здолавши опір фехтувальниці з США Маріель Загуніс, яка, до речі, була прапороносцем своєї збірної.

Тим часом український уряд підготував для наших спортсменів приємний сюрприз, а саме збільшив розміри виплат преміальних призерам Олімпійських ігор та їх тренерам. Так, починаючи з Ігор ХХХ Олімпіади чемпіонам, призерам Олімпійських ігор виплачуватимуть за здобуте I місце — $125 тис., за II місце — $80 тис., за III місце — $55 тис. Таку ж суму відповідно виплачуватимуть їх тренерам