Порядок відшкодування відповідно до законодавства вартості інвестицій, внесених постраждалими громадянами для будівництва житла групою будівельних компаній “Еліта-Центр”, ґрунтується на положеннях статтей 509—525 Цивільного кодексу України, які передбачають можливість переуступити право вимоги на будівництво житла від потерпілих до виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання відповідного договору.
В договорі про переуступку права вимоги за згодою сторін можуть бути включені інші взаємні зобов’язання щодо забезпечення належного виконання такого договору.
Тому предмет договору може мати ширший зміст і набути вигляду спільної діяльності сторін щодо поновлення порушених прав потерпілих на будівництво житла.
За будь-яких умов зобов’язання сторін повинні відповідати вимогам чинного законодавства та не суперечити матеріалам кримінальних справ.
Такий договір повинен включати наступні положення:
1. Преамбула
Гр-н(ка)___________________________________________________
з одного боку, та виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) в особі_________________________________________________,
керуючись Указом Президента України від_________ №_____,
рішенням урядової комісії від __________ №________, рішенням
Київської міської ради від _____________ № _______, розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від ______________________________________№______з другого боку, уклали цю угоду про наступне:
2. Предмет угоди
2.1. Спільна діяльність щодо поновлення порушених прав на будівництво житла внаслідок неправомірної діяльності групи будівельних компаній “Еліта-Центр”.
2.2. Порушення права на будівництво житла відбулося у вигляді невиконання договору від ____________________ № ________________________ з боку інвестиційно-будівельної компанії_____________________________________________________ шляхом вчинення шахрайських дій з коштами громадян.
2.3. Відповідно до договору від ______________________ № _____ на будівництво_______________________________ квартири загальною площею________________м2 за адресою ____________________________________________сплачено повноважному представнику (перераховано на розрахунковий рахунок) інвестиційно-будівельної компанії ________________________________________________________.
2.4. 3гідно з довідкою від_____________________(постановою слідчого від________) МВС України гр-на (ку) ____________________________________ визнано потерпілим по кримінальній справі №______________.
2.5.3емельна ділянка, на якій планувалося будівництво_________________________ отримана_____________________________________________________________ на підставі________________________________________________.
На момент укладання угоди ця земельна ділянка має наступний правовий статус _________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
3. Порядок та умови взаємодії сторін щодо поновлення порушених прав на будівництво житла
3.1. Керуючись статтями 509—525 Цивільного кодексу України, гр-н (ка)________________________________________________ як кредитор, на підставі цієї угоди передає виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) належне йому (їй) право вимоги відшкодування збитків за договором від _____________ № _______ до інвестиційно-будівельної компанії________________________________________ та згідно з постановою слідчого від ___________(рішенням суду від____________).
3.2. Постановою слідчого від____________(рішенням суду від ___________________, експертним висновком від _______________________________) встановлено, що в натуральній формі право вимоги на момент укладання цієї угоди становить право на отримання ______________________________________________ кімнатної квартири без будь-якої доплати (з доплатою грошових коштів у розмірі _____________________________________________________________________________________________________________).
Згідно з постановою слідчого від _________________ (рішенням суду від _____________________), експертним висновком від ____________в грошовій формі право вимоги на момент укладання цієї угоди становить ___________________________________________________________грн.
3.3. Право вимоги буде вважатися задоволеним повністю за умови його задоволення у натуральній або грошовій формі (винятково у натуральній формі) в порядку та на умовах, визначених сторонами шляхом укладання угоди (договору).
3.4. Істотною умовою основного договору є надання виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) громадянину (ці) в установлений термін __________________________ кімнатної квартири загальною площею ______________метрів кв. за адресою________________________________________або сплата грошових коштів загальною сумою ___________________________ або ________________________________________________________.
3.5 Якщо в судовому порядку позовні вимоги потерпілого будуть визнані неправомірними, то його право вимоги, що передбачено в договорі з виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), втрачає свою юридичну силу і тягне за собою розірвання цієї угоди з поверненням отриманого майна та коштів відповідно до статті 1193 Цивільного кодексу України тільки за умови встановлення вини потерпілого в укладанні незаконного договору.
Пропозиції та зауваження можете надсилати на адресу Київської міської державної адміністрації протягом тижня з дня оприлюднення. 01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36.