Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
18 вересня 2013 року, середа  №134 (4341) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
18/09/2013      надрукуватипрочитало 1080 человек  

images
Півстоліття на ниві знань
images

Спеціалізована школа № 41 ім. З. Слюсаренка цього року святкує ювілей

Уже 50 років спеціалізована школа № 41 ім. З. Слюсаренка, що у Шевченківському районі столиці (просп. Перемоги, 7-а), виховує гідне молоде покоління. Заснували освітній заклад у 1963 році для навчання учнів старших класів, а через три роки школа відчинила двері й для першокласників. З роками навчальний заклад удосконалював свою роботу й нині є сучасним високопрофесійним освітнім закладом з поглибленим вивченням англійської мови та економіки. Окрім цього, зі шкільної лави підлітків тут готують до професійного самовизначення та вибору в майбутньому успішної професії.

Школа добрих традицій і якісної освіти


Нині в школі № 41 здобувають освіту понад 286 учнів. Заклад має універсальний спортивний комплекс, два комп’ютерні класи, три інтерактивні дошки, п’ять мультимедійних комплексів, бібліотеку зі книгосховищем. Школа цілком підключена до мережі Інтернет та Всеукраїнської безкоштовної освітньої мережі “Щоденник.ua”. Тож дітям та вчителям тут створено всі умови для комфортного навчання і праці — сприятливий психолого-педагогічний мікроклімат, висока педагогічна і науково-методична культура професійної міжособистісної взаємодії та педагогіки співробітництва з учнями, батьками, громадськістю.

довідка “Хрещатика”


Директор спеціалізованої школи № 41 ім. З. Слюсаренка Олена Миколаївна Онаць — кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України, президент Асоціації керівників шкіл України (АКШУ), член вченої ради Інституту педагогіки НАПН України, член регіональної ліцензійної комісії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту м. Києва, член науково-методичних комісій МОН України з питань експериментальної роботи та післядипломної освіти, почесний шеф-редактор газети “Директор школи”.

Безліч конференцій, семінарів, круглих столів, пропозицій до нормативно-правових документів підготовлено нею особисто та за її активної участі. З 2005 року Олена Онаць є незмінним організатором і керівником Всеукраїнського клубу “Директор школи”, організатором і координатором міжнародних та Всеукраїнських освітньо-наукових проектів та інших заходів.

Під її керівництвом і безпосередньою участю у школі ефективно працює зразковий музей 56-ї гвардійської танкової бригади, створено центр профорієнтації, напрацьовано більше 50-ти уроків психолого-педагогічних програм спостереження уроків. Нею створено працездатний, творчий педагогічний колектив, успішно здійснюється співпраця з батьківською громадою та учнівським самоврядуванням, різними організаціями та установами.

Розроблені Оленою Онаць, апробовані і впроваджуються модель професійної компетентності молодого вчителя та структурно-функціональна модель управління розвитком професійної компетентності вчителя; концепція саморозвитку молодого вчителя; формування науково-методичної та педагогічної культури керівника і вчителя; теоретико-прикладна модель формування педагогічної культури; критерії і параметри визначення рівнів сформованості педагогічної культури керівника і вчителя, які спонукають до якісних змін у навчально-виховному процесі, науково-методичній роботі, підвищенні кваліфікації та підготовці вчителів і керівників шкіл у самоосвітній діяльності. Має 64 друковані праці.

Прямуючи в ногу зі світовими тенденціями, у цьому навчальному закладі з 1-го класу поглиблено вивчають англійську мову та економіку, а з 5-го класу учні починають освоювати другу іноземну — німецьку.

Також школа є експериментальним майданчиком Всеукраїнського рівня в реалізації наукового психолого-педагогічного проекту “Вибір успішної професії” (2008-2014 рр.). “Проектується розвивально-виховний зміст навчання, спрямований на підготовку дітей та учнівської молоді до професійного самовизначення і вибору успішної професії: у 1-4-х класах — розвиток професійних орієнтирів школярів; у 5-8-х — навчання професійному самовизначенню у підлітковому віці, а в 9-11-х класах — особистісна готовність до вибору професії”,— пояснює директор школи Олена Онаць.

Презентовано діяльність спеціалізованої школи № 41 ім. З. К. Слюсаренка як експериментального майданчика лабораторії управління освітніми закладами Інституту педагогіки НАПН України та експериментального навчального закладу Всеукраїнського проекту “Вибір успішної професії” за темою “Підготовка учнівської молоді до професійного самовизначення”. Схвалено учасниками конференції основні напрямки діяльності школи: науково-методичний, науково-дослідний, навчально-методичний, інформаційно-аналітичний; організаційні механізми управління життєвими і професійними орієнтирами вчителів та самовизначення учнів, які мають такі компоненти: суб’єкти, громадсько-державне управління ініціативою професійного самовизначення, організація пізнавально-дослідного виду діяльності профільної школи, форми і методи формування здатностей учнів, професійно-рольова культура вчителя тощо.

Результатом експериментальної роботи СШ № 41 є: центр професійного самовизначення, комплект адаптованих та створених учасниками експерименту діагностичних методик, розроблено цикли занять та тренінги, проводяться навчальні семінари для вчителів, керівників.

Тож діти тут розвиваються різнобічно, наприклад, окрім обов’язкових предметів, у початковій школі вивчають сенсомоторику, гімнастику для рук та очей, психогімнастику, ділове спілкування тощо.

“У середній школі ми уже розпочинаємо підготовку дітей до дорослого життя, й факультативи, які вони відвідують, спрямовані на вироблення навичок ділового партнерського спілкування та уміння працювати в колективі, а саме: “Раціональна поведінка”, “Економічні системи”, “Людина і світ професій”, “Особистісна готовність до вибору професії”, “Психологія” та “Профорієнтація” та інші”,— каже пані Онаць.

Діти 10-11-х класів спеціалізованої школи № 41 ім. З. Слюсаренка займаються визначенням своїх фахових здібностей й мають такі спецкурси та факультативи, як “Людина і праця”, “Самопідготовка профілю майбутньої професії”, “Основи інтелектуальної власності”, “Входження у ринок”, “Побудова кар’єри”, “Вибір успішної професії” тощо.

Учні школи беруть активну участь у всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін та конкурсах Малої академії наук (МАН). Так, за останні три роки призерами олімпіад стали 32 учні, а МАН — 6 учнів. Випускниця школи Снігур Анна у 2012 році стала переможницею Всеукраїнського конкурсу читців поезії Т. Г. Шевченка. Учні команди старшокласників стали призерами конкурсів “Аліанте”, “Модель ООН”, “Проектуємо Європу майбутнього”, “Знай наше”, “Мовна реклама мого міста”.

До слова, з учнівських лав цієї школи вийшли журналісти Сергій Рахманін та Віталій Портніков, чемпіон Європи з фігурного катання серед чоловіків Дмитро Дмитренко та олімпійські чемпіонки з гандболу Зінаїда Турчина, Людмила Бобрусь, Галина Захарова, співачка, лауреат міжнародних конкурсів Катерина Єрошкіна, народний депутат України Павло Рябітінь, доктор медичних наук Ірина Рай.

Дань історії


Попри навчання в сучасних умовах не забувають школярі й про історичне минуле нашої країни, зокрема про буремні роки Великої Вітчизняної війни — з 1967 року тут ефективно працює музей бойової слави 56-ї гвардійської Васильківсько-Шепетівської, орденів Леніна, Червоного Прапора, Суворова та Кутузова ІІ ступеня танкової бригади, 3-ї гвардійської танкової армії. З 2005 року музей визнаний як зразковий.

Пріоритетними напрямками роботи музею є вивчення зібраних тут експонатів, пошукова та дослідницька діяльність, просвітницька та наукова робота, екскурсії на базі музею та по місцях боїв 56-ї танкової бригади, місць оборони та визволення Києва.

Міжнародна діяльність


Ця школа — активний учасник всеукраїнських та міжнародних конкурсів, конференцій, форумів, зокрема таких як: “Я люблю тебе, Україно!”, конкурс ім. Петра Яцика, “Форум старшокласників”, “Зірниця”, “Ольжичеві читання” “Модель ООН”, “На шляху до європейського дому” та інші.

Як активний член Асоціації керівників шкіл України школа є організатором і активним учасником таких міжнародних проектів: “Безпечна школа. Школа без насильства”, “Лідери європейської освіти”, “Міжнародна освіта у школі”, “Європейська та Євроатлантична інтеграція України через освіту”, “Лідери освітніх ініціатив”, “Формування громадянської компетентності учнівської молоді”, “Школа лідерства”, “Знай наше”, “Мовна реклама мого міста” та інші.

Освітній заклад перебуває у партнерських відносинах із гімназією № 12 (м. Мінськ, Республіка Білорусь), Апельдоорнською Королівською школою (Нідерланди), Міжнародною студентською волонтерською організацією англомовних шкіл, Осередком розвитку освіти (Польща), Асоціацією з міжнародних питань (Чехія) та Молодіжним Європейським парламентом тощо.

Активне спілкування зі школами-партнерами Тисменицькою ЗОШ та Братківським НВК.

Додамо, що залучають у школі до активної роботи й молодих фахівців. Так, освітній заклад є базою для проходження педагогічної практики студентів НПУ ім. Драгоманова, стажування магістрів Університету менеджменту освіти НАПН України та для проведення науково-практичних семінарів, семінарів-тренінгів, консультацій для керівників шкіл, вчителів та психологів експериментальних навчальних закладів України.

Також, як результат дослідно-експериментальної роботи, у школі створено Центр профорієнтації і профсамовизначення, який став базовим для шкіл України

Оксана ДОБРУЧ “Хрещатик”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
18/09/2013 | Новини районів.
images
images
18/09/2013 | Пророк Захарія та праведна Єлизавета.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |