Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
30 жовтня 2013 року, середа  №158 (4365) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Суспільство
images  
images
images
images
30/10/2013      надрукуватипрочитало 1595 человек  

images
Дружня рука підтримки
images

У першу неділю листопада в Україні відзначають своє професійне свято соціальні працівники. 30 жовтня у Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться урочисте зібрання спеціалістів мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Києва з нагоди свята, а також нагородження переможців конкурсу “Кращий молодий соціальний працівник м. Києва- 2013” та прийняття Обітниці соціального працівника, вручення професійних відзнак.

Танцюра Валерій Анатолійович
Директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:


— З великим задоволенням вітаю колег з нагоди професійного свята — Днем соціального працівника. Це почесна професія, яка вимагає професіоналізму, відповідальності, порядності, принциповості та високої культури.

Прийміть слова глибокої вдячності за примноження славних традицій своєї професії, зростання ролі соціального працівника в країні.

Від щирого серця бажаю життєвої наснаги, добробуту, здоров’я, щастя, благополуччя, наполегливості в праці, нових професійних перемог та здійснення ваших творчих задумів!

Нехай повага та високий рівень довіри громадян до вас зростає з кожним днем, а ви завжди були взірцем високого професійного служіння суспільству!

Зібрання присвячене 20-річчю створення мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва. Мережа складається з Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 8 закладів соціального обслуговування, 10 районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та налічує близько 700 працівників, які здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю.

Над навчанням та підвищенням кваліфікації фахівців із соціальної роботи невтомно працює потужна команда спеціалістів центрів соціальних служб: заступник директора КМЦСССДМ Людмила Черкашина, начальник відділу соціальної роботи КМЦСССДМ Олена Гонтаренко, головний спеціаліст КМЦСССДМ, майстер соціальної роботи Любов Лоріашвілі, начальник відділу соціальної роботи Подільського РЦСССДМ, майстер соціальної роботи Наталія Гулак, головний спеціаліст Дніпровського РЦСССДМ, майстер соціальної роботи Любов Шелехова та інші.

На сьогодні соціальні працівники є дійсно добрими ангелами для сотень тисяч киян, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують підтримки. У Київському центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді розповіли декілька реальних життєвих історій. Завдяки втручанню соцпрацівників вдалося зберегти сім’ї і змінити на краще людські долі.

Прийомна сім’я з великої любові


У Дніпровському РЦСССДМ незвичну але щасливу історію Андрія і його прийомної мами знає кожен. Маленький хлопчик у 6 років залишився без батьків, у 15 років, коли розформували дитячий будинок, вже майже дорослим він потрапив до притулку.


Але тут доля посміхнулася хлопцю. До центру прийшла працювати Галина Геннадіївна Чубук. Вона настільки прониклася його долею, що, порадившись з чоловіком, вони вирішили створити прийомну сім’ю, щоб у складний життєвий підлітковий період підтримати Андрія, бути йому другом та наставником.

Подружжя пройшло навчання для прийомних батьків, яке проводить Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і вже через два місяці (у жовтні 2012 року) дитина була в родині.

Звичайно, були і труднощі, адже усім довелося звикати та розуміти один одного. Крім того, у Андрія виникли проблеми з навчанням, адже раніше він ніколи не вчив уроки та не робив домашні завдання. Саме тут професіоналізм спеціалістів Центру та прийомної сім’ї дав гарні плоди. З хлопцем працювали репетитори, спеціалісти і Галина Геннадіївна, як професійний фахівець із соціальної роботи та як прийомна мати докладала максимум зусиль та знань, і хлопець почав навчатися. Андрій закінчив 9 класів загальноосвітньої школи, здобув неповну середню освіту та вступив до Васильківського коледжу Національного авіаційного університету. Влітку вся сім’я працювала та відпочивала на дачі. Андрій із задоволенням доглядав перепілок, допомагав консервувати, навчався простим і водночас таким важливим навичкам самостійного дорослого життя.

довідка “Хрещатика”

Хто такі соціальні працівники і що вони роблять?

Фахівець із соціальної роботи (ФСР) — це спеціаліст, який залучає ресурси місцевої громади на вирішення проблем конкретної сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах. Фахівці виявляють сім’ї, які потребують соціальної підтримки, а також координують роботу з вирішення проблемних питань членів сімей, які потребують допомоги.

За результатами роботи 9-ти місяців 2013 року, фахівці Київського центру соціальних служб сім’ї та молоді відзначають, що у 5 разів збільшилася кількість сімей, які охоплені соціальними послугами, а це понад 14,5 тис. родин, в яких виховується майже 18 тис. дітей. Суттєво збільшилась кількість звернень громадян до фахівців із соціальної роботи — майже 100 тис. У кожному районі працюють соціальні Школи для батьків. На базі мережі ЦСССДМ у вечірні години працює понад 50 груп взаємодопомоги для залежних від алкоголю, наркотиків та ігроманії.

У центрах киян закликають не залишатись наодинці зі своєю бідою, а звертатися до фахівців, де їм завжди допоможуть і підтримають.

Шанс для Юлі


Пріоритетним напрямком в роботі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району є робота з сім’ями, особливо з тими, які потерпають від алкогольної залежності. Ця біда спіткала й родину Петра Миколайовича і Карини Василівни, які виховували доньку. Втративши роботу, подружжя все частіше заглядало в чарку. Батьки не приділяли часу вихованню дитини, тож під кінець 2-го класу Юлія зовсім не справлялась з навчальною програмою. За рекомендаціями навчального закладу, її віддали до інтернату для розумово відсталих дітей. Дівчинка провела в інтернаті 4 роки, згодом усвідомила, що відрізняється від тих, хто там навчається. Юля почала прогулювати уроки в спецзакладі, не виконувала навчальні програми, тож її неодноразово залишали на другий рік. У свої 13 років вона була лише в 4 класі.

Постійні конфлікти, крики та скандали, які відбувались в квартирі, змусили сусідів звернутися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району. Коли фахівці із соціальної роботи Єдуард Льошин та Юлія Лозіченко відвідали сім’ю, з’ясувалося, що в родині ціла низка проблем. Дорослі не лише зловживали алкогольними напоями, а ще й втратили документи. Сім’ю взяли під соціальний супровід.

Фахівці із соціальної роботи та психологи Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді доклали неймовірних зусиль, щоб батьки згадали про сімейні цінності та залишили звичку зловживати алкогольними напоями, а юрист Центру допоміг зібрати та відновити необхідні документи. Психологи та фахівці із соціальної роботи допомогли Юлі підготуватися і екстерном закінчити 5-й та 6-й клас. І уже з першого вересня Юля пішла у 7-й клас ЗСШ. За допомогою спеціалістів вона адаптувалася до нового колективу і зараз з задоволенням відвідує навчальний заклад.

На жаль, Карина Василівна захворіла та раптово померла. Петро Миколайович, вражений втратою дружини, повністю відмовився від алкоголю і зайнявся вихованням доньки. Сім’я й надалі перебуває на соціальному контролі спеціалістів Дарницького ЦСССДМ.

Виправляти помилки ніколи не пізно


У Святошинському РЦСССДМ теж чимало цікавих історій про допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Зокрема досить показовою є історія Ірини. За плечима молодої жінки був невдалий цивільний шлюб, в якому народилася дівчинка Оля. Після того, як в Ірини не склалося життя з чоловіком, її бабуся, Надія Федорівна, узяла жінку із маленькою донечкою жити до себе.

Проте в онуки почалися непорозуміння з бабусею. Надія Федорівна дорікала, що молода мама не приділяє дитині достатньої уваги, не допомагає по господарству, не прибирає в будинку...

Коли в справу втрутився фахівець із соціальної роботи Святошинського РЦСССДМ, ситуація у родині була вже вкрай напруженою, а найбільше від цього страждала маленька Оля. Перед фахівцем було важке завдання: примирити двох рідних людей — бабусю та онуку. Робота з сім’єю потребувала постійного контролю та втручання з боку фахівця, адже кожен відстоював власну думку і не хотів поступатися. На початку соціального супроводу розмови між родичами радше нагадували нестихаючий гуркіт гармат. Та під час чергової зустрічі з фахівцем серця Надії Федорівни та Ірини “відтанули”. Жінки почали поступатися йти одна одній назустріч та спілкуватися. Тепер у цю родину повертається спокій та порозуміння.

Усі ці історії — маленька частинка великої роботи, яку щоденно виконують спеціалісти центрів соціальних служб

(Імена більшості героїв історій змінені)

 

 

 

Наталка МИКОЛАЄНКО “Хрещатик”
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |