Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
4 вересня 2014 року, четвер  №127 (4527) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Здоров‘я
images  
images
images
images
04/09/2014      надрукуватипрочитало 849 человек  

images
Здоров’я разом із материнським молоком
images

Грудне вигодовування є повноцінним та здоровим харчуванням для новонароджених


Ідеальна їжа для новонароджених та малюків містить в собі мікроелементи, які захищають дитину від таких страшних захворювань, як діарея та пневмонія. Материнське молоко є найбільш підходящим для нормального розвитку дитини, легко засвоюється організмом новонародженого. А ще — забезпечує повноцінний емоційний контакт між дитиною та матір’ю. І це далеко не повний перелік тих плюсів, які несе із собою цей справді дарунок природи людству. Саме так, в цьому матеріалі ми поговоримо про дуже важливе питання, яким дедалі більше переймаються у світі, — грудне вигодовування як повноцінне та здорове харчування для новонароджених.

Олекса ЧЕРЕВАТИЙ |спеціально для «Хрещатика» Фото www.mygazeta.com 

полоса

Хто б там що не казав, а мудрі люди доводять, що грудне молоко є натуральним, незамінним та найпершим харчовим продуктом для новонароджених. Колись це було звичайним, навіть обов’язковим етапом в розвитку кожної дитини. Сьогодні через різні та не завжди пов’язані між собою причини все більше жінок відмовляються від грудного вигодовування. Для одних — краса тіла виявляється важливішою за дитячий раціон. Інші не мають достатньо вільного часу на регулярне годування дитини грудьми (робота, відрядження, динамічний стиль життя). Треті просто не вважають це за потрібне, спираючись на надуману архаїчність «такого пережитку кам’яного віку» як грудне вигодовування. І все ж таки годувати дитину груддю — практика, яка впродовж тисячоліть доводила свою ефективність.


Згідно з інформацією експертів, практика грудного вигодовування дитини протягом першого піврічного періоду життя дозволяє знизити загальну дитячу смертність на 20 %. В 2008 році у світі понад 9 мільйонів дітей віком до 5 років померли через захворювання, які можна було попередити. П’ять основних загроз — малярія, кір, діарея, пневмонія та ВІЛ — становлять найбільшу небезпеку для дитини в перші роки її життя. Вірогідність виникнення більшості з цих захворювань можна суттєво знизити через грудне вигодовування дитини. Фактично материнське молоко рятує життя.


Грудне молоко — це унікальна природна субстанція, яка містить всі необхідні речовини для життя дитини протягом перших шести місяців. Більше того, грудне молоко продовжує задовольняти на половину або більше потреби дитини в поживних речовинах протягом другої половини першого року життя і на одну третину — протягом другого року життя.

Приклад: Молозиво — грудне молоко, яке продукується у жінки в перші кілька днів після пологів. Молозиво за своїм складом: багате на імуноглобуліни, на лейкоцити,  на вітаміни А; має послаблюючий ефект, фактори нормального росту дитини; захищає дитину від інфекції; сприяє зростанню кишечника та попереджує розвиток у дитини алергії; попереджує розвиток у малюка хвороби очей.


Грудне вигодовування також сприяє розумовому розвитку дитини. Це було доведено в ході досліджень, в яких брали участь 126 дітей з 56 сімей. Вчені просто порівняли братів і сестер, яких годували грудьми, з братами і сестрами, яких не вигодовували штучно. Результати даного дослідження виявили значне збільшення середнього академічного балу і ймовірність вступу до коледжу серед тих дітей, які годувалися груддю впродовж першого півріччя життя. Як пояснив один з організаторів дослідження, вчені провели магнітно-резонансне дослідження (середній вік — 15 років 9 міс.) і отримали дані про загальний обсяг мозку і обсяги білої та сірої речовин. «Наші дані показали, що відсоток грудного молока в ранньому харчуванні сильно корелював з показниками вербального коефіцієнта інтелекту. У хлопчиків відсоток грудного молока в ранньому харчуванні корелював з усіма показниками коефіцієнта інтелекту, загальним об’ємом мозку і білої речовини. Ці дані підтверджують гіпотезу про те, що грудне молоко впливає на розвиток мозку, особливо на ріст білої речовини»,— зазначають вчені.

Рекомендації від спеціаліста:

— прикладайте дитину до грудей через 30-60 хвилин після народження;
— годуйте виключно груддю впродовж перших 4 місяців життя дитини;
— пригодовуйте дитину після 4-6 місяців;
— продовжуйте годування груддю до 2 років і навіть довше.


Більше того, грудне вигодовування дуже корисне і для самих матерів. Науковці запевняють, що якщо жінка не годує, це негативно впливає на обмін речовин, підвищує ризик захворіти різними видами раку, а також може погано позначитися на психологічному здоров’ї матері. Вироблення молока — активний метаболічний процес, під час якого витрачається приблизно 200-500 калорій на день. Негодуючій мамі необхідно проплисти мінімум 30 басейнів або щодня їздити на велосипеді в гору протягом години, щоб витратити стільки ж калорій. Ясно, що у годуючих мам більше шансів швидше скинути вагу, набрану під час вагітності. Дослідження підтверджують, що негодуючим мамам складніше схуднути і важче підтримувати звичайну для них вагу, ніж годуючим мамам. Жінки, які не годували груддю, більш схильні до раку органів репродуктивної системи, наприклад, раку яєчників і матки. Аналіз даних 47 епідеміологічних досліджень з 30 країн, де порівнювали 50 000 жінок з раком грудей і близько 100 000 жінок без раку грудей, показав, що в порівнянні зі здоровими жінками більшість жінок, хворих на рак грудей, взагалі не годувала грудьми.


Якщо ж годування дитини груддю настільки корисно, чому тоді є матері, які обирають замість природного годування штучні замінники?


Частково це явище пояснюється поширеними в суспільстві міфами щодо грудного годування.

Міф 1: Часті годування можуть привести до післяпологової депресії.
Факт: Прийнято вважати, що таку депресію спричиняють гормональні перепади після пологів. Також її може посилювати фізична і психологічна втома жінки, відсутність підтримки рідних та близьких. Здебільшого депресія виникає у тих жінок, які мали випадки психологічних проблем ще до вагітності. Годування груддю не впливає на цей процес.

Міф 2: Якщо дитину багато тримати на руках, в тому числі й під час годування, то дитина виросте розбещеною, розбалуваною.
Факт: Діти, яких мало тримають на руках, більше плачуть і зрештою проявляють менше впевненості в собі. Навпаки — тримання на руках дитини сприяє виробленню емоційного зв’язку між дитиною та матір’ю.

Міф 3: У деяких дітей буває алергія на молоко матері.
Факт: Грудне молоко — природний та фізіологічний продукт для травної системи дитини. Якщо дитина проявляє ознаки реакції на годування, це спричинене чужорідним білком, який домішався до молока матері, а не самим молоком. Це легко виправити, прибравши алергенний продукт із раціону матері.

Міф 4: Часті годування призводять до ожиріння у майбутньому.
Факт: Дослідження показують, що діти, які смокчуть молоко за власної потреби, отримують оптимальну кількість молока, яка відповідає їхнім індивідуальним потребам. Ризик виникнення ожиріння в майбутньому збільшується при годуванні сумішами та ранньому введенні прикорму, а не при годуванні за потребою.

Міф 5: Немає сенсу годувати дитину після року, оскільки якість молока починає погіршуватися після шести місяців.
Факт: Склад грудного молока змінюється з часом, підлаштувавшись під потреби дитини, яка росте. Коли дитина може їсти тверду їжу, грудне молоко залишається основним джерелом харчування до кінця першого року. На другому році життя молоко стає доповненням до основного харчування — твердої їжі. Крім того, імунна система дитини повністю формується до двох-шести років. Грудне молоко продовжує сприяти нормальному формуванню і підживленню імунної системи упродовж усього періоду вигодовування.

Міф 6: Часті годування ведуть до зниження виробництва молока, слабких припливів і, врешті-решт, до припинення годування.
Факт: Природою прораховано так, що при активному годуванні кількість молока відповідає потребам дитини. Рефлекс виділення молока працює найсильніше при хороших припливах, які бувають саме при годуванні за потребою дитини.

Міф 7: Щоб у матері було достатньо молока, потрібно годувати не більш чотирьох-шести разів на добу.
Факт: Дослідження показують, що коли мати розпочинає годування рано і часто, в середньому 9,9 разів на добу протягом перших двох тижнів, дитина краще набирає вагу, і грудне вигодовування зберігається довше.
Доведено, що вироблення молока пов’язане з частотою годувань і зменшується, якщо годування рідкісні і/або обмежені за часом.

Міф 8: Мати повинна робити проміжки між годуваннями, щоб груди встигли наповнитися.
Факт: Кожна пара «мати-дитина» унікальна. В організмі матері-годувальниці молоко виробляється безперервно. Частково молочна залоза виконує функцію «молочної цистерни» — деякі можуть накопичувати більше молока, деякі менше.


Чим менше молока в грудях, тим швидше організм працює для його поповнення; чим повніше груди, тим цей процес уповільнюється. Якщо мати постійно чекає, поки груди «наповняться», перш ніж годувати, організм може сприйняти це як сигнал того, що молока виробляється надто багато, і знизити лактацію.

Міф 9: Ніколи не будіть сплячу дитину.
Факт: Більшість дітей дає зрозуміти, коли потребує молока. Однак у період новонародженості деякі діти не прокидаються для годування досить часто, і їх за необхідності треба будити, щоб виходило не менше восьми годувань на добу.

Міф 10: Молока бракує від стресу, втоми і/або недоліку їжі або пиття.
Факт: Найпоширеніша причина нестачі молока — рідкісні годування та/або неправильне прикладання і захоплення грудей. І те, й інше відбувається через погану поінформованість матері. Стрес, втома та недоїдання рідко призводять до нестачі молока, оскільки існують сильні механізми, які захищають лактацію навіть у голодні часи n

 

 

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |