Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
18 вересня 2014 року, четвер  №135 (4535) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Суспільство
images  
images
images
images
18/09/2014      надрукуватипрочитало 845 человек  

images
Тверезий погляд
images

Що треба знати та пам’ятати, споживаючи алкогольні напої


Загальновідомо, що вживання алкоголю створює відчуття ейфорії, а стан піднесеного настрою сприяє зниженню емоційного напруження. Але при цьому у людини може виникнути психологічна та фізична залежність від чергової чарки, самотужки позбутись якої дуже складно без допомоги спеціалістів. До того ж завжди є загроза отруєння неякісною продукцією, не кажучи вже про важке похмілля. «Хрещатик» вирішив нагадати, чим загрожує постійне спілкування із «зеленим змієм».

Марина ТИМЧЕНКО | «Хрещатик»

полоса

Багато хто з людей після напруженого робочого дня полюбляє зняти стрес, хильнувши чарку-другу «міцненької». Однак це повинно стати швидше винятком, ніж правилом. Адже достатньо щоденно вживати по 100—200 грамів міцного алкоголю, аби через декілька років стати залежним від нього, тобто алкоголіком. Так, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), споживання алкоголю щорічно призводить до 2,5 млн випадків смертей. Він є третім за значимістю фактором ризику передчасної смерті, інвалідності і втрати здоров’я у світі. При цьому приблизно 25 % всіх летальних випадків пов’язані із його зловживанням серед людей у віці 20—39 років. До речі, за інформацією ВООЗ, на душу населення України припадає 20,3 л алкоголю на рік. В середньому ж у світі кількість споживання алкоголю складає 21,2 л.

У столиці ситуація з алкогольнозалежними наразі теж складна. За даними Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія», під наркологічним наглядом у ній перебуває 20 129 осіб. А з початку 2014 року пройшло лікування 1 880 пацієнтів із залежністю від алкоголю. Крім того, є навіть один пацієнт, який ще не досяг повноліття.

Та незважаючи на сумну статистику, чимало людей переконані, що «зелений змій» допомагає позбутися від проблем або ж неприємних переживань. Та чи насправді це так? Однозначно — ні. Адже в такий спосіб вони лише займаються самообманом, цілком піддаючи себе цій руйнівній силі.

Слабоалкогольна небезпека

Хибно також думати, що і слабоалкогольні напої не особливо впливають на стан здоров’я, а незначні градуси, які вони містять, не можуть значно зашкодити організму. Аби переконатись у зворотному, варто лишень поглянути на склад цих напоїв, що наносить потужний удар по всіх внутрішніх органах. Саме тут чатує небезпека — вода, спирт, замінники цукру та значна кількість харчових домішок «Е», які у багатьох європейських країнах заборонені для вживання. Окрім того, як визнає головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, найбільша загроза, яку несуть такі напої, — це те, що саме з цього розпочинають «доросле життя» підлітки, для яких наступною сходинкою стає вживання міцних напоїв. Тим більше, за словами лікаря, півлітрова пляшка слабоалкогольного напою може містити близько 50 г горілки.

За даними дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group влітку минулого року, в Україні кожен третій регулярний споживач слабоалкогольних напоїв купує такий вид продукції від 1-го до 2-х разів на місяць, а це 36,5 %. Ще третина споживачів купує їх з частотою один раз на тиждень, а близько 18 % — 2—3 рази на тиждень. І, на жаль, найчастіше споживачами такої продукції є саме молоді люди у віці 18—30 років. І якщо поточні показники й змінюються, то не істотно. Та фахівці застерігають, що, споживаючи ці напої, людині важко контролювати кількість випитого, а при частому їх вживанні це призводить до звикання. Тобто у молодої людини, сповненої сил та енергії, з’являється звичка вгамовувати будь-який стрес в основному за допомогою алкоголю.

Також в суспільстві побутує думка про користь споживання сухого вина. Та досі однозначної відповіді серед фахівців з цього приводу немає. Якщо одні вважають, що вино служить профілактиці серцево-судинних захворювань, а в його складі знаходиться значна кількість антиоксидантів, інші дотримуються протилежної думки. «Можу із впевненістю сказати, що у яблуках антиоксидантів набагато більше, аніж у червоному вині. А тому існує багато міфів, пов’язаних із вживанням червоного вина»,— зауважує головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Володимир Яровий.


Гарно ввечері, погано вранці

Не менш небезпечною є так звана випивка «за компанію», коли дружні посиденьки не обходяться без чарки. В такому випадку також краще сказати ствердне «ні», аніж піддаватись шкідливому впливу. Адже щоденне вживання навіть невеликих доз алкоголю, знову ж таки, формує звичку, від якої в подальшому буде важко позбутися.

До того ж після святкового застілля або гучних гулянь навіть тим, хто вживає алкоголь зрідка, подекуди знайомий стан похмілля. Головний біль, нудота, сильна спрага — і це не весь перелік неприємних відчуттів. Цікаво, що для того, щоб вранці привести себе до ладу, лікарі не радять вживати розсіл. «У будь-якому випадку краще звернутися по допомогу до лікаря. Вживання розсолу або ж інших солоних настоїв лише сприяє погіршенню самопочуття. А тому краще в такому випадку випити води, причому злегка підкисленої соком лимону»,— каже пан Яровий.

За його словами, аби попередити похмілля, варто дотримуватись кількох правил. «Перед прийомом дози алкоголю необхідно добре поїсти. На ситий шлунок процес всмоктування алкоголю сповільнюється. Крім того, не можна змішувати різні алкогольні напої. А під час застілля якомога менше вживати алкоголю, натомість — більше їжі»,— підкреслює фахівець. Та задля гарного самопочуття на ранок краще взагалі відмовитись від алкоголю.

Бізнес з розмахом

Попри наявні загрози сьогодні рівень вживання алкоголю в Україні є одним із найвищих у світі, а алкогольний та тютюновий бізнес залишаються одними із найприбутковіших. Чим успішно і користуються несумлінні виробники, які заробляють гроші на здоров’ї киян та гостей столиці. Цьогоріч кількість вилучених фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, в порівнянні з минулим роком, значно збільшилася. Як повідомили «Хрещатику» у Державній фіскальній службі України (ДФСУ), від початку цього року по серпень було вилучено 71 тис. літрів таких лікеро-горілчаних виробів, вартістю 8,7 млн грн. А це на 22 тис. літрів більше, ніж за той самий період попереднього року, і вартістю, відповідно, більшою на 5,7 млн грн. За даними відомства, найчастіше підробляють торгові марки вітчизняних виробників — «Біленька», «Хлібний Дар», «Цельсій», «Байка», «Козацька Рада», «Перепілка», «Мороша», «Олександрія».


Також з початку 2014 року на кінець серпня у Києві з незаконного обігу ДФСУ вилучила 64 440 пачок тютюнових виробів на суму 963,411 тис. грн. Найчастіше «умільці» підробляють тютюнові вироби вітчизняного виробництва. Серед лідерів підробок такі торгові марки, як «Parliament», «President», «April», «Bond», «Прима», «Sobranie», «Monte Carlo», «Kent».

А що ж відбувається з усім цим конфіскатом? За інформацією ДФСУ, рішення щодо конфіскації вилученої продукції в дохід держави приймається виключно судовими органами. А порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним регламентується постановою КМУ № 1340 від 25.08.1998 року. Згідно з цим порядком, конфісковане майно реалізовується через торговельні підприємства, аукціони, біржі, з якими укладені угоди на його реалізацію, за умови відповідності вимогам стандартів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, котрі не придатні для реалізації та не пройшли відповідні випробування, підлягають обов’язковому знищенню або переробці на підприємствах, що мають встановлені ліцензійні умови для цього

Вплив алкоголю на організм людини

Головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка:

— Алкоголь негативно впливає на роботу мозку людини. Більш ніж 30 % алкоголю затримується у нервових клітинах головного мозку, які складають лише 2 % ваги тіла людини. У результаті одного сильного сп’яніння гине до 20 тис. клітин головного мозку, і хоча у кожного з нас їх до 17 млрд, так марнотратно з ними обходитись не варто. Навіть при вживанні пляшки пива або склянки вина через 15-20 хвилин у крові накопичується найбільша концентрація алкоголю. Для того, щоб очистити кров та видалити таку кількість алкоголю, печінці потрібна 1 година напруженої роботи. Тим більше алкоголь негативно впливає на розумову діяльність. Адже він уповільнює розумові процеси навіть при незначному вживанні слабоалкогольних напоїв. А також викликає зміну психічного стану людини. Відтак навколишній світ сприймається спотворено та неадекватно. Негативним є і той факт, що сьогодні алкогольна індустрія рекламує привабливість алкогольних напоїв, залучаючи до рекламних роликів відомих спортсменів, артистів тощо, тим самим спонукаючи дітей спробувати «зеленого змія». До прикладу, у країнах Європи, де існує заборона на рекламу алкоголю, спостерігалося зниження майже на 16 % споживання алкоголю і на 23 % — кількості дорожньо-транспортних випадків з летальним результатом, ніж у країнах без таких обмежень на рекламу. Та варто завжди пам’ятати, алкогольна залежність — це не жарти, а серйозна хвороба, яка потребує лікування. В цілому у світі від алкогольної залежності страждають 140 млн осіб, в Україні — це близько 1 млн осіб. І ця хвороба може вразити будь-кого: молодого, старого, багатого, бідного... І не має значення — як довго ви п’єте та що ви п’єте. Головне — це скільки, тобто доза спиртного.

А тому, якщо ви чи ваші близькі потребують допомоги, то можете зателефонувати в Київський міський центр здоров’я за тел. (044) 483-96-00 або у Київську міську спеціалізовану міжвідомчу цілодобову службу «Інформаційно-консультативна наркологічна приймальня» — тел. (044) 456-11-28; 566-97-24.
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |