Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
8 жовтня 2014 року, середа  №146 (4546) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    


Рiшення Київради
05/07/2001
Рішення № 446/1423 від 5 липня 2001 року

Про комплексну програму “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки”З метою реалізації в місті Києві молодіжної політики, визначеної Декларацією “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”, та відповідно до Законів України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, Київська міська рада
1. Затвердити комплексну програму “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” (додаток 1).
2. Визначити Управління у справах сім’ї та молоді Київської міської державної адміністрації головним відповідальним за реалізацію комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки”.
3. Структурним підрозділам Київської міської держадміністрації, на які покладена реалізація комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки”, та районним у м. Києві державним адміністраціям щорічно при формуванню проекту бюджету м. Києва на 2002 та наступні роки передбачати фінансування на реалізацію комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки”.
4. Фінансування виконання комплексної програми у 2001 році здійснювати в межах загальних асигнувань відповідних структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації та районних в місті Києві адміністрацій.
5. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) щорічно інформувати Київраду про хід виконання комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки”.
6. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійні комісії Київради з гуманітарних питань і з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

Додаток до рішення Київради від 05.07.2001 № 446/1423
Київська міська державна адміністрація Управління у справах сім’ї та молоді
Український інститут соціальних досліджень

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА “МОЛОДЬ МІСТА КИЄВА НА 2001—2005 РОКИ”


ЗМІСТ


І. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ПРОГРАМИ
1. Становище молоді міста Києва та необхідність розроблення програми
2. Мета та очікувані результати програми
3. Підходи до формування програми та її головні принципи
4. Система управління і контролю за здійсненням програми
5. Структура програми
II. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ
МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ (підпрограми)
1. Організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики
2. Молодь і освіта, забезпечення інтелектуального розвитку
3. Розвиток трудової і соціальної активності молоді, забезпечення зайнятості молодих людей
4. Захист молоді соціально вразливих верств
5. Поліпшення становища молодої сім’ї та підготовка молоді до подружнього життя
6. Формування національної свідомості молоді
7. Формування правової культури, профілактика правопорушень серед молоді та пропаганда
здорового способу життя
8. Сприяння розвитку змістовного дозвілля молоді. Підтримка творчої та обдарованої молоді
9. Підтримка діяльності молодіжних громадських організацій, міжнародні молодіжні контакти
10. Науково-методичне та інформаційне сприяння здійсненню державної молодіжної політики
III. ДОДАТКИ

Авторський колектив:
Головенько В. А., кандидат політичних наук,
Шевченко М. Ф., кандидат політичних наук,
Кулик О. М., магістр державного управління,
Шевцова Ю. М., магістр державного управління
Романчук О. С.,
Стороженко О. Л.

І. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ПРОГРАМИ

1. СТАНОВИЩЕ МОЛОДІ МІСТА КИЄВА ТА НЕОБХІДНІСТЬ РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМИ

Необхідність розроблення Комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” обумовлена, по-перше, значною часткою молоді віком від 14 до 28 років у структурі населення міста: у 2000 році молоді люди такого віку складали 638 тис., або 24,2% всіх киян (додаток 1). По-друге, місцем молоді в суспільному житті: з однієї сторони, вона є рушійною силою, провідником демографічного, соціально-економічного, політичного та духовного розвитку, а з іншої — однією з найбільш незахищених, вразливих верств суспільства. Тому органи державної влади мають постійно приділяти увагу підростаючому поколінню, сприяти його соціальній адаптації до самостійного життя і створювати умови по захисту прав та інтересів молодих громадян. Одним з найважливіших напрямів здійснення молодіжної політики є розробка та реалізація відповідних заходів і програм.
Останнім часом державна молодіжна політика, що здійснюється в інтересах як молодих людей, так і суспільства, держави в цілому, стала одним з пріоритетних напрямів діяльності органів державної влади Києва. Так, завдяки сконцентрованості зусиль у вирішенні проблем молоді з питань зайнятості в столиці поступово почала спадати напруга на ринку праці. Значна увага була зосереджена і на поліпшенні становища молодої сім’ї та підготовці молоді до подружнього життя, через реалізацію таких програм, як “Громадська приймальня для молоді”, створення консультативних Центрів “Родинний дім” і надання пільгових довгострокових кредитів для молодих сімей та одиноких громадян. Усе це стало важливим елементом поліпшення демографічної ситуації в місті. На рівні з іншими важливими питаннями велася робота по стимулюванню розвитку молодіжного підприємництва, діяльності молодіжних організацій і їх залучення до активної громадської діяльності. У школах і позашкільних закладах столиці активізувався процес втілення нових форм виховання дітей та підлітків у дусі вітчизняних національних традицій та патріотизму, виховання нового високоінтелектуального покоління, що базуються на посиленні українознавчого компоненту.
Проте, для значної частки молоді столиці все ще гострими залишаються проблеми бідності, безробіття, насильства, відсутності доступних молодіжних закладів, безпритульності та інших. Все це негативно впливає на їх здоров’я, девальвацію моральних норм та цінностей, наслідком чого є загострення демографічної, соціально-економічної ситуації та духовного стану міста.
Найгостріші кризові загрози містяться в сфері економіки. Як свідчать дані статистики, серед загального числа безробітних питома вага молодих людей сягає 40 відсотків. Найбільша частка у цій категорії — молодь віком від 21 до 28 років Кількість молоді віком до 28 років, яка перебувала на обліку в міському центрі зайнятості впродовж 2000 року зросла порівняно з 1999 роком у 1,1 рази і склала 12,3 тис. чоловік. Наявність безробіття впливає на значне зростання злочинності серед молоді. Злочинність неповнолітніх і молоді дедалі більше набуває корисливого і групового характеру. Серйозне занепокоєння викликає збільшення неформальних угрупувань асоціального спрямування. Вони здійснюють масові хуліганські дії, які викликають негативний резонанс серед громадськості. Зростає кількість важких злочинів, вчинених молодими особами, пов’язаних з убивствами та бандитизмом. Зменшується середній вік молодого злочинця. В середньому кожний четвертий злочин вчиняється неповнолітніми, які ніде не працюють і не навчаються, а кожний десятий — особами, які раніше були притягнені до кримінальної відповідальності. Зростають правопорушення серед дівчат-підлітків. Послабилась напрацьована роками практика організації роботи за місцем проживання молоді, слабо впроваджуються нові її форми.
Живильним середовищем для розвитку злочинності залишається наркоманія та пияцтво. Сталої тенденції до зростання набула інфекційна захворюваність на соціальне небезпечні хвороби — туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД. У місті, починаючи з 1987 р., зареєстровано 1132 ВІЛ-інфікованих, у т. ч. 46 хворих на СНІД.
Викликає занепокоєння також зниження інтересу юнаків і дівчат до літератури, мистецтва, духовної спадщини взагалі. Зростають споживацькі настрої молоді, зорієнтовані перш за все на сферу примітивних розваг.
Молоде покоління зростає космополітами, оскільки не розроблений державний механізм національно-патріотичного виховання молоді та пропаганди здорового способу життя.
Загрозливими темпами зростає відтік обдарованої молоді за кордон, так як молоді люди не відчувають зацікавленості держави в підтримці та розвитку власної інтелектуальної еліти.
Все це обумовлює необхідність переосмислення та переоцінки застарілих уявлень, зламу віджилих стереотипів в розробці механізмів реалізації державної молодіжної політики. Нові молодіжні програми та заходи мають бути спрямовані на:
— впровадження системи національно-патріотичного виховання дітей, підлітків та молоді;
— підтримку обдарованої, талановитої молоді, розвиток системи державного заохочення молоді на здобуття освіти та роботи в Україні;
— інформування молодих людей з питань працевлаштування, створення додаткових стимулів до трудової активності молодих киян, розвитку їх творчої діяльності в різних сферах суспільного життя;
— розвиток та удосконалення мережі спеціалізованих служб для молоді — системи надання соціальних послуг й допомоги тим, хто перебуває у скрутному матеріальному чи соціальному становищі, активізацію внутрішніх ресурсів молодих людей та самореалізацію і самоутвердження у житті;
— реформування та оновлення культурно-побутової інфраструктури, насамперед для молодих сімей міста;
— створення оптимальних умов для залучення молоді до процесів консолідації та розвитку української нації, її традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних національностей та етнічних груп України;
— активнішу участь самої молоді у протидії поширення в молодіжному середовищі різних форм девіантної (з відхиленням) поведінки, профілактиці та попередженні правопорушень, злочинності, захворювань на ВІЛ/СНІД та захворювань, що передаються статевим шляхом, проституції, наркоманії тощо;
— підтримку програм та проектів молодіжних громадських організацій, що сприяють вирішенню соціальних проблем молоді, молодіжного руху, інтеграції в міжнародні молодіжні структури.
2. МЕТА ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ

Комплексна програма “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” розроблена з метою проведення цілісної молодіжної політики, визначеної Декларацією “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”, Законами України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, іншими законодавчими та нормативними актами в напрямку створення сприятливих передумов для життєвого визначення та самореалізації молодих громадян, підтримки їхньої інноваційної діяльності, вирішення нагальних проблем молоді столиці.
Програма окреслює пріоритетні напрямки діяльності державних структур на міському та районному рівнях, а також громадських організацій, що працюють над вирішенням проблем молоді, визначає орієнтири для всіх, хто займається забезпеченням духовного, культурного та фізичного розвитку молоді, формуванням морально-правової культури, допомогою у становленні молодої сім’ї, подоланням і профілактикою негативних явищ у молодіжному середовищі.
Досягнення означеної мети вбачається в комплексному та системному підході всіх суб’єктів молодіжної політики до її проведення шляхом координації зусиль та засобів; подолання дублювання, відомчої відокремленості у справі захисту конституційних прав молоді; поліпшення соціально-економічних, побутових умов життя молодих громадян і розвитку їх громадянської та трудової активності, формування духовної культури.
Очікувані кінцеві результати виконання програми:
— створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку молоді міста;
— формування високого рівня позитивного світогляду столичної молоді на основі розвинутого почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовно-моральних, культурних, загальнолюдських цінностей;
— забезпечення якісно нового рівня інформованості та обізнаності київської молоді з життєво значущих питань;
— позитивні зрушення у вирішенні проблеми зайнятості міської молоді;
— поліпшення становища молодих сімей міста Києва та їх гармонійний розвиток:
— зниження рівня антигромадських, негативних проявів у молодіжному середовищі столиці.
3. ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМИ ТА ЇЇ ГОЛОВНІ ПРИНЦИПИ

Політико-правова сутність підходів щодо формування та реалізації Комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” випливає з базових нормативно-правових актів, що регламентують та визначають зміст молодіжної політики в Україні — Декларації “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”, Законів України від 05.02.93 “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, від 01.12.98 “Про молодіжні та дитячі громадські організації”, Указу Президента України від 29.03.2001 № 221/2001 “Про додаткові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики” Особливість нової Комплексної програми міста полягає в тому, що вона спрямована на активне включення молоді в соціально-економічний, політичний розвиток України та її столиці в умовах, коли країна все ще перебуває у складному становищі, але намітилися тенденції до перемін на краще. Зміни щодо підходів у реалізації державної молодіжної політики в нових реаліях обумовлені Посланням Президента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у XXI століття” та Постановою Верховної Ради України від 06.07.99 “Про рекомендації парламентських слухань з питань практичної діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо реалізації державної молодіжної політики”. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000—2004 роки Програмою діяльності Кабінету Міністрів України “Реформи заради добробуту”.
У процесі розроблення Програми враховувалися вимоги Указів Президента України від 06.10.99 № 1284/99 “Про першочергові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій”, від 27.04.99 № 456/99 “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян”, від 06.10.99 № 1285/99 “Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді”, від 12.11.99 № 160/99 “Про поліпшення становища багатодітних сімей”, від 24.04.2000 № 612/2000 “Про додаткові заходи щодо державної підтримки обдарованої молоді”, від 24.01.2001 № 42/2001 “Про додаткові заходи щодо забезпечення виконання національної програми “Діти України” на період до 2005 року”, постанов Кабінету Міністрів України від 18.06.99 № 1059 “Про стан реалізації державної молодіжної політики”, від 04.12.98 № 1929 “Про заходи щодо посилення охорони материнства і дитинства” та від 14.03.2001 № 243 “Про Програму “Українська родина”, інших законодавчих та нормативних актів, які приймалися впродовж останнього часу, щодо створення сприятливих передумов для життєвого самовизначення та самореалізації молодих громадян, вирішення нагальних проблем молоді (додаток 2).
Комплексна програма “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” створена з урахуванням специфічних особливостей міста Києва, діючих міських комплексних та цільових програм “Столична освіта”, “Здоров’я киян”, “Фізичне виховання — здоров’я киян”, “Турбота”, “Молодь за майбутнє Києва”. Вона також передбачає подальше конкретне наповнення змісту та логіки реалізації молодіжної політики Київської міської державної адміністрації в нових цільових програмах, які стосуються, перш за все, проблем зайнятості, здоров’я, соціальної політики, соціального захисту, соціально-культурної сфери та інші. У Комплексну програму ввійшли лише основні заходи, що відносяться до сфери молодіжної політики, і не включені більш детальні заходи, якщо вони внесені в програми відповідного профілю (освіти, зайнятості, охорони здоров’я тощо).
При розробленні Комплексної програми застосований підхід, згідно з яким соціальна підтримка молоді розглядається як суспільний кредит, а не як дотація. Вона має сприяти тому, що сама молодь братиме участь у підготовці та прийнятті рішень щодо вирішення її життєвих проблем. Свобода вибору молодою людиною соціально-культурних, політичних та інших переконань є непорушною основою молодіжної політики в Україні.
Все, що в сфері молодіжної політики може бути реалізовано силами молоді, її громадськими організаціями, має передаватися в їхнє підпорядкування і підтримуватися відповідними державними організаціями та установами. Все, що може бути вирішено силами органів місцевого самоврядування, передається їм, при підтримці структур міської та районних держадміністрацій. Основна частина завдань молодіжної політики здійснюється шляхом проведення заходів у рамках міських, районних комплексних та цільових програм, але у відповідності до базових принципів та підходів.
Комплексна програма “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” базується на визнанні таких принципів:
— всебічного забезпечення інтересів і потреб молодих громадян столиці з урахуванням особливостей та специфіки різних соціальних категорій та груп (інвалідів, дітей-сиріт, студентської молоді, молодої сім’ї та ін.);
— забезпечення захисту прав і основних свобод молоді;
— органічного поєднання громадських, державних інтересів та прав і свобод молодої людини;
— наукового обгрунтування та комплексності запропонованих заходів.
4. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ, ФІНАНСУВАННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ЗДІЙСНЕННЯМ ПРОГРАМИ

Головним відповідальним за реалізацію Комплексної програми “Молодь Києва на 2001—2005 роки” є Управління у справах сім’ї та молоді Київської міської державної адміністрації.
Виконання завдань, передбачених Комплексною програмою, покладено також на структурні підрозділи Київської міської державної адміністрації: Головне управління освіти і науки, Головне управління культури і мистецтв, Головне управління праці та соціального захисту населення, Управління по фізичній культурі і спорту, Головне управління з питань внутрішньої політики, Соціальну службу для молоді, Службу у справах неповнолітніх, Київський молодіжний центр праці, а також міський центр зайнятості.
Механізм реалізації Програми передбачає діяльність інших відомств і служб, районних у Києві державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, залучення до вирішення молодіжних проблем громадських організацій, підприємців, учених, засобів масової інформації й інших зацікавлених осіб (додаток 3).
Головним координатором у реалізації Комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” є Управління у справах сім’ї та молоді Київської міської державної адміністрації, а також відповідні структурні підрозділи районних у Києві держадміністрацій.
Загальний контроль за ходом реалізації Програми здійснює Київський міський голова та Київрада. Управління у справах сім’ї та молоді щорічно виносить на розгляд Київського міського голови інформаційно-аналітичну записку про хід виконання Комплексної програми “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” в поточному році, пропозиції та заходи щодо її організаційного та фінансового забезпечення в наступному році.
Фінансування Комплексної програми здійснюється за багатоканальним принципом, що передбачає отримання коштів з міського та районних бюджетів, залучення коштів позабюджетних джерел, спонсорських, благодійних та інших внесків юридичних і фізичних осіб та з Державного бюджету на проведення окремих заходів. Заходи Комплексної програми 2001 року фінансуються в межах уже прийнятих бюджетів, а фінансування заходів 2002—2005 років може коригуватися відповідно до пропозицій, представлених Управлінням у справах сім’ї та молоді міськдержадміністрації та іншими виконавцями згідно із затвердженою Комплексною програмою.
5. СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

Комплексна програма “Молодь міста Києва на 2001—2005 роки” складається з двох розділів. У першому — “Концептуальні засади програми” — визначена мета, основні завдання, підходи та головні принципи формування, очікувані кінцеві результати виконання, система управління і контролю за здійсненням програми.
Другий розділ — “Основні напрями та заходи реалізації молодіжної політики міста Києва” — складається з підпрограм, що визначають основні напрями проведення державної молодіжної політики в місті і які представляють собою систему комплексних заходів щодо вирішення нагальних проблем молоді столиці в певній сфері життєдіяльності.
1. Організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики в місті Києві.
2. Молодь і освіта, забезпечення інтелектуального розвитку.
3. Розвиток трудової та соціальної активності молоді та забезпечення її зайнятості.
4. Захист молоді соціально вразливих верств.
5. Поліпшення становища молодої сім’ї.
6. Формування національної самосвідомості молоді.
7. Формування правової культури, профілактика правопорушень серед молоді та пропаганда здорового способу життя.
8. Сприяння розвитку змістовного дозвілля молоді. Підтримка творчої та обдарованої молоді.
9. Підтримка діяльності молодіжних громадських організацій, міжнародні молодіжні контакти.
10. Науково-методичне та інформаційне сприяння здійсненню державної молодіжної політики.

II. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ В centerМІСТІ КИЄВІ (підпрограми)<>
1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ

Розробка і впровадження довготривалих цілей у галузі молодіжної політики можливе через систему конкретних заходів, націлених на поліпшення умов та гарантій для самореалізації особистості молодої людини. Важливим напрямом у формуванні системи законодавства з питань молоді має бути розробка саме такого набору законів та інших нормативних актів, які можуть забезпечувати перспективу і послідовність процесу удосконалення законодавства з питань молоді в двох напрямах:
1) допомога тим, хто здатний до самореалізації;
2) захист тих, хто до цього не здатний.
Правильність такого підходу підтверджується результатами соціологічних опитувань молоді столиці. Так, у лютому 1999 року була проведена спеціальна акція “Поштова скринька мера”. За результатами обробки близько 4 тис. анкет молодих людей віком від 12 до 32 років були отримані наступні дані:
— позитивно оцінили роботу Київської міської державної адміністрації у сфері молодіжної політики 56,2 % опитаних;
— найголовнішими проблемами для себе молодь вважає працевлаштування (86%), житлове питання (48%), здобуття освіти (47%) та зростання злочинності (29%);
— серед конкретних заходів міської влади щодо поліпшення ситуації молодь на сьогоднішній день визначила: працевлаштування після закінчення навчання (42,5%), підвищення та своєчасну виплату стипендій (34%), організацію змістовного дозвілля молоді (29%).
Визначені, таким чином, головні напрямки мають знайти своє практичне втілення у реалізації комплексних заходів, кінцева мета яких полягає в створенні системи нормативно-правових актів, яка забезпечувала б зв’язок усіх ланок “правового ланцюжка” зазначеної сфери. Для досягнення цього передбачається:


№ п/п Зміст заходівВідповідальніТермін реалізації
1.1Забезпечувати скоординовану діяльність органів державної влади, органів місцевогосамоврядування та громадських об’єднань з питань реалізації державної молодіжної політики.Управління у справах сім’ї та молоді, райдержадміністраціїПостійно
1.2Підготувати та подати пропозиції Державному комітету молодіжної політики, спорту і туризму України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України “Про підприємництво” в напрямку подальшого розвитку молодіжного підприємництва.Управління у справах сім’ї та молоді,
Управління з питань підприємництва, Київський молодіжний центр праці
2002
1.3Розробити та реалізувати заходи щодо підтримки становлення та розвитку студентських сімей у Києві, в яких передбачити поліпшення житлових та матеріально-побутових умов студентських сімей.Управління у справах сім’ї та молоді2001—2004
1.4Розробити механізм надання молодим людям пільгових з довгострокових кредитів на здобуття вищої освіти за рахунок міського бюджету.Управління у справах сім’ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне фінансове управлінняПочинаючи з 2001
1.5Розробити районні у Києві молодіжні програми на 2001—2005 роки, передбачити їх фінансування та належне виконанняРайдержадміністрації2001-2005
1.6Внести пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює стосунки дітей і батьків, права та обов’язки батьків щодо виховання дітей, організацію роботи з дітьми і підлітками за місцем проживанняУправління у справах сім’ї та молоді, Київське міське управління юстиції, Головне управління освіти та науки, Служба у справах неповнолітніх, Соціальна служба для молоді 2003


2. МОЛОДЬ І ОСВІТА, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Поліпшення умов інтелектуального розвитку молоді сьогодні розглядається як передумова сприятливого соціально-економічного майбутнього, як проблема національного значення, що потребує першочергового вирішення. Станом на 1 вересня 2000 року в місті Києві в системі 491 загальноосвітнього навчального закладу функціонує: 392 — денних навчальних заклади, 29 гімназій, 36 ліцеїв, 19 шкіл для дітей з вадами розумового і фізичного розвитку, 12 вечірніх шкіл. У столиці також сконцентрована значна частина вищих закладів освіти, що вимагає особливої співпраці в реалізації програм зі студентами. За даними міського управління статистики в 2001 році місті функціонують 66 вищих закладів освіти ІІІ—ІV (університетів, інститутів) та 46 І—ІІ (технікумів, коледжів, училищ) рівнів акредитації. В них навчаються 304 тисячі молодих громадян. Половина студентів київських вузів навчається за власні кошти. За попередніми прогнозами, у 2001—2002 навчальному році кількість студентів збільшиться на 24,4 тисячі, або на 8,7%.
Проводиться робота щодо кардинальної зміни змісту освіти. У закладах освіти впроваджуються чимало вітчизняних та зарубіжних технологій. Проте питання поліпшення матеріального становища учнів та студентів, оптимізації фахової структури підготовки кадрів для ринкової економіки, підтримки обдарованої молоді все ще викликають значне занепокоєння.
Тому одним із основних завдань програми є подальше удосконалення відповідних умов для формування гармонійно розвинутої особистості, громадянина, здатного до повноцінної життєдіяльності в усіх сферах виробництва, науки, освіти і культури.
Для зміцнення матеріально-технічної бази освітянської сфери, вдосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням особливостей міста Києва як столиці держави та створення передумов для всебічного розвитку і самореалізації молодих громадян програма передбачає:

№ п/пЗміст заходівВідповідальніТермін реалізації
2.1Розвивати мережу навчальних закладів усіх типів з урахуванням особливостей м. Києва як столиці державиГоловне управління освіти і науки, райдержадміністрації2001-2005
2.2Продовжити надання кращим студентам іменних стипендій та премій голови Київської міської державної адміністрації, періодично переглядати їх розмір відповідно до прожиткового рівняУправління у справах сім'ї та молоді, Головне фінансове управління2001-2005
2.3Забезпечувати проведення комплексу заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази, подальшого розвитку та удосконалення мережі позашкільних навчальних заклади містаГоловне управління освіти і науки, райдержадміністрації2001-2005
2.4Надавати фінансову підтримку та сприяти подальшому навчанню у ВЗО міста Києва переможцям міжнародних олімпіад, що виступали від столичних шкіл з метою не допущення відпливу найбільш здібної молоді за межі УкраїниУправління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Київський вузівський центр2001-2005
2.5Проводити серед учнівської та студентської молоді щорічні фольклорні конкурси, фестивалі, виставки художньої творчостіУправління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління з питань внутрішньої політики, Рада ректори м. Києва (за згодою)Щорічно
2.6Щорічно розробляти та реалізовувати комплексний план міських заходів для дітей та юнацтваУправління у справах сім ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління культури і мистецтв2001-2005
2.7Всебічно сприяти вдосконаленню й подальшому розвиткові системи державно-громадського управління освітою в м. Києві. Продовжити співпрацю з об'єднаннями батьків школяра м. Києва, міською радою старшокласників. Студентською профспілковою Асоціацією, органами студентського самоврядуванняУправління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки2001-2005
2.8У рамках програми "Столичні вузи" проводити міські міжвузівські конференції студентів, аспірантів та молодих вченихУправління у справах сім'ї та молоді, Головне управління з питань внутрішньої політики2001-2005
2.9Організувати випуск загальноміської учнівської газетиГоловне управління освіти і науки2001
2.10Здійснити заходи щодо повної комп'ютеризації та автоматизації бібліотечних систем Києва і районів з метою задоволення потреб учнівської та студентської молодіГоловне управління культури і мистецтв2002

3. РОЗВИТОК ТРУДОВОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ

Вирішення проблеми зайнятості молоді можливе через систему конкретних заходів, спрямованих на поліпшення працевлаштування молодих людей і захисту їх від безробіття. Ця система орієнтована на збереження існуючих та створення нових робочих місць, організацію цілеспрямованої професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації молоді відповідно до кон’юнктури ринку праці, створення умов для надання соціальної та психологічної допомоги непрацюючій частині молоді.
Як свідчать дані статистики, серед загального числа безробітних питома вага молодих людей сягає 40 відсотків. Найбільша частка у цій категорії — молодь віком від 21 до 28 років:
— кожний третій безробітний віком до 21 року — випускник ПТУ;
— кожний п’ятий віком від 21 до 28 років — випускник вищого закладу освіти.
Загалом, по Києву за минулий рік до міського центру зайнятості звернулося 668 випускників ВЗО І-ІІ рівнів акредитації та 346 випускників ВЗО ІІІ-ІУ рівнів акредитації. Рівень працевлаштування молоді за цей же період становив 29,3%, в т. ч. випускників ПТУ — 31,2%, випускників ВЗО — 29,7%.
Систематичний аналіз процесів, які відбуваються в економіці міста і впливають на формування ринку праці, дозволяє виділити основні:
— вивільнення працівників з підприємств, установ та організацій;
— наявність прихованого безробіття, жорстка конкуренція на ринку праці в умовах обмеженої кількості вакансій;
— дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили.
Відсутність дієвого механізму державного замовлення спеціалістів та регулювання набору учнів в професійно-технічні заклади, продовження випуску навчальними закладами спеціалістів, на яких відсутній або недостатній попит на ринку праці, ускладнюють ситуацію з молодіжною зайнятістю.
Для вирішення проблеми зайнятості молоді, захисту її від безробіття та розвитку трудової активності програмою передбачається:

Зміст заходівВідповідальніТермін
п/п    реалізації
3.1Систематично аналізувати становищеУправління у справах2001—2005
 молоді Києва на фіксованомусім’ї та молоді,  
 ринку праціГоловне управління  
   праці та зайнятості,  
   Київський міський  
   центр зайнятості  
3.2Забезпечувати бронювання робочихРайдержадміністрації2001—2005
 місць на підприємствах, в установах,    
 організаціях міста для працевлаштування    
 молоді, якій надається перше робоче місце    
3.3Передбачати 5% квоту робочих місцьКиївський міський2001—2005
 на підприємствах, в установах,центр зайнятості,  
 організаціях для неповнолітніх, якимСлужба у справах  
 надається перше місце роботинеповнолітніх,  
   райдержадміністрації  
3.4Здійснювати організацію навчанняКиївський міський2001—2005
 безробітної молоді, в тому числіцентр зайнятості,  
 основам підприємницької діяльності.Головне управління  
   праці та зайнятості,  
   Київський молодіжний  
   центр праці  
   Управління у справах  
   сім’ї та молоді,  
   райдержадміністрації  
3.5Розширити практику організаціїГоловне управління2001—2005
 оплачуваних сезонних та громадськихосвіти і науки,  
 робіт, сприяти залученню до нихСоціальна служба  
 старшокласників, учнів профтехучилищ,для молоді,  
 студентів ВЗО І-ІV рівнів акредитації,Служба у справах  
 а також молодих киян з числа безробітних,неповнолітніх,  
 з числа підлітків, які опинилися уКиївський молодіжний  
 кризовому стані та схильні до антигро-центр праці, Управління  
 мадської поведінки. Залучити до участі ву справах сім’ї та молоді,  
 оплачуваних громадських роботах молодихКиївський міський  
 киян, які перебувають на облікуцентр зайнятості,  
 як безробітні.Головне управління  
   праці та зайнятості,  
   райдержадміністрації  
3.6Залучати студентську та учнівськуУправління у справах2001—2005
 молодь до виконання програм соціально-сім’ї та молоді,  
 економічного розвитку Києва, програмГоловне управління контролю  
 збереження і відтворення довкілля,за благоустроєм міста,  
 об’єктів культурної спадщиниГоловне управління з питань  
   внутрішньої політики,  
   Головне управління  
   освіти та науки  
3.7Розширити мережу таборів праціУправління у справах2001—2005
 та відпочинку, спортивно-оздоровчихсім’ї та молоді,  
 таборів для учнів загальноосвітніх шкіл,Головне управління  
 професійно-технічних училищ, студентів,освіти і науки,  
 створювати умови для їх працевлаштуванняГоловне управління  
 в установленому порядку під час канікулпраці та зайнятості,  
   Управління по фізичній  
   культурі і спорту  
3.8Організувати у міжшкільних навчально-Головне управління2001—2005
 виробничих комбінатах, професійно-освіти і науки  
 технічних навчальних закладах роботу    
 учнівських кооперативів з випуску    
 товарів народного споживання і надання    
 послуг з метою організації праці дітей та    
 молоді у вільний від навчання час    
3.9Вживати заходів щодо вдосконаленняГоловне управління2001—2005
 різнорівневої підготовки робітників,освіти і науки  
 спеціалізації, розширення мережі та    
 перепрофілювання професійно-технічних    
 навчальних закладів    
   Термін
п/пЗміст заходівВідповідальніреалізації
3.10Щорічно проводити міський конкурсУправління з питань2001—2005
 бізнес-планів молодих підприємцівпідприємництва,  
 та студентів ВЗО Києва, вдосконалитиКиївський молодіжний  
 механізм їх проведення та впровадженняцентр праці  
 кращих проектів в економіку містаУправління у справах  
   сім’ї та молоді,  
   Головне управління  
   праці та зайнятості,  
   Головне управління  
   освіти та науки  
3.11Забезпечити організацію профорієн-Міський центр зайнятості,2001—2005
 таційної роботи у загальноосвітніхГоловне управління  
 навчальних закладахосвіти та науки,  
   Київський молодіжний  
   бізнес-центр  
   Управління у справах  
   сім’ї та молоді  
3.12Проводити молодіжні ярмаркиКиївський молодіжний2001—2005
 вакансій за участю представниківцентр праці  
 середніх спеціальних та вищих закладівУправління у справах  
 освіти, підприємств і організацій різнихсім’ї та молоді,  
 форм власностіКиївський міський  
   центр зайнятості,  
   Головне управління  
    освіти і науки  
3.13Забезпечити надання послуг щодоУправління у справах2001—2005
 комплексної підтримки організації тасім’ї та молоді,  
 розвитку підприємницької діяльностіКиївський молодіжний  
 молодіжним бізнес-центрам.центр праці,  
 Вивчити можливість створення у кожномуКиївський молодіжний  
 районі Києва “Бізнес-центрів”бізнес-центр,  
   Міський центр зайнятості,  
   Управління з питань  
   підприємництва,  
   райдержадміністрації  
3.14Сприяти створенню для молодіУправління у справах2001
 у Києві “Агро-бізнес інкубатору”сім’ї та молоді,  
   Міський центр зайнятості,  
   Київський молодіжний  
   центр праці  
3.15Розширити надання послуг КиївськоюКиївський молодіжний2001—2005
 молодіжною біржею праці молодимцентр праці  
 киянам, поліпшити її співпрацю зУправління у справах  
 роботодавцями, з професійно-технічнимисім’ї та молоді,  
 закладами Товариства сприяння оборониТовариство сприяння  
 України (ТСО України) Києваоборони України  
 по підготовці кадрів масових технічних    
 професій.    
3.16Використовувати громадян призовногоРайонні управління праці2001—2005
 віку, направлених для проходженнята соціального захисту  
 альтернативної служби, на відповіднихнаселення,  
 посадах в територіальних центрахтериторіальні центри  
 соціального обслуговування пенсіонерівсоціального обслуговування  
 та інтернатних установахпенсіонерів  
3.17Залучати активістів волонтерського рухуСоціальна служба для молоді,2001—2005
 до роботи по обслуговуванню громадянрайонні управління  
 похилого віку та інвалідів, дітей та молодісоціального захисту  
 з функціональними обмеженняминаселення, територіаль-  
   ні центри соціального  
   обслуговування пенсіонерів,  
   Київський комітет молодіжних  
   організацій (за згодою),  
   Студентська профспілкова  
   асоціація (за згодою)  
4. ЗАХИСТ МОЛОДІ СОЦІАЛЬНО ВРАЗЛИВИХ ВЕРСТВ

Зниження життєвого рівня населення, викликане соціально-економічною кризою, невирішеністю екологічних проблем, загострених чорнобильською катастрофою, соціально-психологічний дискомфорт, породжений відсутністю віри у швидкі зміни на краще — все це призвело до збільшення частки соціально-неспроможних верств населення, погіршення здоров’я, в тому числі підлітків, дітей та молоді. Спостерігається негативна тенденція — при загальному поступовому зменшенні кількості дитячого населення значно зростає кількість дітей-інвалідів, що приводить до накопичення важких хронічних захворювань в популяції населення, яке вступає у репродуктивний період. Як наслідок, поглиблюється проблема зниження народжуваності та збільшення захворюваності серед дітей, а в кінцевому результаті погіршується якість майбутніх поколінь.
Незважаючи на деякі позитивні зрушення у глобальному процесі виховання підростаючого покоління в Україні, концепція суспільного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, практично не зазнає змін. Так, до цього часу не розроблений державний механізм функціонування і фінансового забезпечення будинків сімейного типу та інституту прийомних сімей, які найбільше відповідають сучасним вимогам соціальної підтримки та соціальної роботи з даними категоріями дітей.
Протягом останніх років значно збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наприклад, порівняно з 1994 роком чисельність вихованців шкіл-інтернатів для дітей-сиріт збільшилася на 39%. На сьогоднішній день в Києві мешкають близько 2300 дітей-сиріт, понад 9 тис. дітей-інвалідів.
Водночас, Київ є майже єдиним містом в Україні, де забезпечуються передбачені законодавством соціальні гарантії для найбільш незахищених верств населення, до яких відноситься і молодь. У місті практично немає заборгованості по виплаті пенсій, заробітної плати працівникам бюджетної сфери, стипендій учням та студентам, найнижчими по Україні залишаються ціни на проїзд у комунальному транспорті, харчові продукти.
Відповідними службами Київської міської державної адміністрації вже реалізується комплекс програм соціальної адаптації та інтеграції в суспільство молоді з особливими потребами, з функціональними обмеженнями, сиріт, дітей з проблемних сімей. Загальною їх метою є залучення молоді до створення умов для повноцінного розвитку та входження в суспільство дітей та молоді, що мають фізичні та психічні вади, сиріт, дітей з проблемних сімей.
З метою захисту молоді соціально вразливих верств Комплексна програма передбачає:
Зміст заходів
Відповідальні
Термін
п/п    реалізації
 
 
4.1Забезпечити режим найбільшого сприянняГоловне управління2001-2005
 професійному навчанню та працевлаштуван-освіти та науки,  
 ню випускників шкіл-інтернатів, дитячихСлужба у справах  
 будинків, підлітків, які залишили навчання,неповнолітніх,  
 неповнолітніх, молодих інвалідівСоціальна служба  
   для молоді,  
   Міський центр зайнятості  
 
 
4.2Створити у Києві будинки сімейногоУправління у справах2001-2005
 типу та інститут прийомних сімейсім'ї та молоді, Соціальна  
   служба для молоді, Служба  
   у справах неповнолітніх,  
   Головне фінансове управління  
 
 
4.3Створити міський центр ресоціалізаціїУправління у справах2001-2003
 наркозалежної молодісім'ї та молоді,  
   Головне управління  
   охорони здоров'я,  
   Головне фінансове  
   управління  
 
 
4.4Продовжувати діяльність спеціалізованихУправління у справах2001-2005
 соціальних служб для молоді з вуличноїсім'ї та молоді,  
 соціальної роботи по профілактиці та попе-Соціальна служба  
 редженню негативних явищ у молодіжномудля молоді,  
 середовищі, розвивати мережу спеціалізованихСлужба у справах  
 служб з надання соціальної допомоги дітямнеповнолітніх  
 та молоді кризових категорій    
 
 
4.5Організувати соціально-профілактичну роботу,Управління у справах2001-2005
 соціальний супровід та соціальну реабілітаціюсім'ї та молоді,  
 кризових категорій дітей та молоді. НадаватиСоціальна служба  
 безкоштовну консультативну допомогу дітям,для молоді  
 молоді, сім'ям    
 
 
4.6Організувати соціальну-педагогічну, консуль-Управління у справах2002-2005
 тативну роботу з дітьми та молоддю за місцемсім'ї та молоді,  
 проживанняСоціальна служба  
   для молоді,  
   Служба у справах  
   неповнолітніх,  
   райдержадміністрації  
 
 
4.7Організувати постійно діючі благодійні пунктиСоціальна служба2001-2005
 збору речей від населення, гуманітарноїдля молоді,  
 допомоги для надання її соціально-незахище-райдержадміністрації  
 ним категоріям молоді    
 
 
4.8Продовжити роботу спеціалізованих соціальнихСоціальна служба2001-2005
 служб для молоді з надання консультативноїдля молоді  
 соціально-педагогічної допомоги дітям та    
 молоді "Громадська приймальня для молоді"    
 
 
4.9Створити міський центр соціально-педагогічної Соціальна служба2002  
 роботи, оздоровлення та реабілітації дітей ідля молоді  
 молоді з функціональними обмеженнями    
 
 
4.10Створити та забезпечити діяльність у КиєвіГоловне управління2001-2005
 мережі дружніх клінік для молодіохорони здоров'я,  
   Соціальна служба  
   для молоді  
 
 
4.11Забезпечити пріоритети надання транспортнихГоловне управління2001-2005
 послуг інвалідам з числа дітей, підлітків,соціального захисту  
 молоді за їх особистими замовленнями танаселення,  
 замовленнями громадських організацій приГоловне управління  
 проведенні загальноміських заходівтранспорту та зв'язку,  
   Соціальна служба  
   для молоді  
 
 
4.12Продовжувати практику надання натуральноїРайдержадміністрації,2001-2005
 та грошової допомоги дітям-сиротам, дітям-Головне управління  
 інвалідам, дітям, позбавлених батьківськогосоціального захисту  
 піклування, дітям з і багатодітних сімейнаселення  
 
 
4.13Розглянути можливість та розробити механізмУправління у справах2001-2005
 призначення житлових субсидій студентськимсім'ї та молоді,  
 сім'ям, які проживають у гуртожитках    
 райдержадміністрації,    
   Головне управління  
   соціального захисту  
   населення  
 
 
4.14Розглянути можливість надання підтримкиУправління у справах2002-2005
 міській студентській поліклініці з бокусім'ї та молоді,  
 Київської міської державної адміністраціїГоловне управління  
   охорони здоров'я,  
   Головне фінансове  
   управління,  
   Студентська  
   профспілкова асоціація  
   (за згодою)  
 
 
4.15Сприяти наданню пільг дітям-сиротам,Управління по фізичній2001-2005
 дітям з багатодітних, малозабезпечених,культурі і спорту,  
 неблагополучних сімей при відвідуванніГоловне управління  
 ними фізкультурно-спортивних закладівосвіти і науки,  
 та гуртків естетичного напрямкуСлужба у справах  
   неповнолітніх,  
   райдержадміністрації  
 
 
4.16Проводити благодійні концертно-цирковіУправління у справах2001—2005
 та
театральні вистави для дітей-сиріт
сім’ї та молоді,  
 та інвалідів у районах КиєваГоловне управління  
   культури та мистецтв  
 
 
4.17Розробити програму соціальної адаптаціїСлужба у справах2001—2002
 та залучення до праці неповнолітньоїнеповнолітніх,  
 молоді, яка звільнилася з місцьКиївський молодіжний  
 позбавлення воліцентр праці,  
   Управління у справах  
   сім’ї та молоді,  
   Київський комітет  
   молодіжних організацій  

Iншi документи:
 

Розпорядження № 1846 від 11 жовтня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 грудня 2016 року № 1346 «Про стипендію голови Київської міської державної адміністрації видатним спортсменам міста Києва»


Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887
Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1067 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1282 від 19 липня 2018 року
Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»


Розпорядження № 1070 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1006 від 11 червня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІОС»


Розпорядження № 902 від 29 травня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 травня 2003 року № 810


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211