Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
8 жовтня 2014 року, середа  №146 (4546) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    


Рiшення Київради
15/01/2002
Рішення № 228/1662 від 15 січня 2002 року

Про затвердження міської Програми заходів щодо захисту прав споживачів міста Києва на 2002—2004 рокиНа виконання ст. 4 Закону України “Про захист прав споживачів” та відповідно до розділу 3.3.3 Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2002 рік, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.12.2001 № 163/1597, Київська міська рада
1. Затвердити міську Програму заходів щодо захисту прав споживачів м. Києва на 2002—2004 роки згідно з додатком.
2. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) забезпечити фінансування виконання міської Програми заходів щодо захисту прав споживачів м. Києва на 2002—2004 роки щорічно в межах 1 млн. грн.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Київради з питань споживчого ринку та захисту прав споживачів.

Київський міський голова О. Омельченко

Додаток до рішення Київської міської ради від 15 січня 2002 року № 228/1662
МІСЬКА ПРОГРАМА
заходів щодо захисту прав споживачів м. Києва на 2002—2004 роки


І. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЛЕЖНОЇ ЯКОСТІ ТОВАРІВ

Заходи

Термін

1. Розширити співпрацю з вітчизняними виробниками по виявленню фальсифікованої продукції на споживчому ринку міста.

2002-2004 рр.

2. Відповідно до ст. ст. 4, 9 Закону України “Про захист прав споживачів” спільно з органами місцевої виконавчої влади та правоохоронними органами вживати постійних заходів по недопущенню надходження на споживчий ринок м. Києва неякісної, фальсифікованої та небезпечної для життя і здоров’я людей продукції (товарів), шляхом проведення перевірок з метою виявлення такої продукції у виробників, постачальників та безпосередньо у реалі-заторів. Збільшити кількість досліджень продукції лабораторними методами, вживати дійових заходів щодо вилучення неякісної продукції (товарів) з обігу, притягнення правопорушників до відповідальності згідно з чинним законодавством.

2002-2004 рр.

3. Керуючись ч. 2 ст. 5 Закону України “Про захист прав споживачів” постійно перевіряти на території м. Києва у продавців (виробників) наявність сертифікатів, висновків санітарної служби, посвідчень якості щодо безпеки сировини та харчових продуктів іноземного та вітчизняного виробництва.

2002-2004 рр.

4. З метою реалізації ст. 12 Закону України “Про захист прав споживачів” посилити контроль за якістю складнопобутових товарів, які реалізуються на споживчому ринку міста.

2002-2004 рр.

5. Згідно із ст. 18 Закону України “Про захист прав споживачів” встановити постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері обслуговування населення щодо забезпечення споживачів необхідною, доступною та достовірною інформацією про товари (роботи, послуги).

2002-2004 рр.

6. Посилити контроль за якістю продуктів і продовольчої сировини та обслуговуванням на підприємствах громадського харчування, їдальнях дитячих закладів та лікарень міста.

2002-2004 рр.

Відповідальні за виконання: Головне київське міське управління у справах захисту прав споживачів.
Контроль: заступник голови Київської міської державної адміністрації Россада Ю. І.

II. ПРАВОЗАХИСНА ТА ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА

Заходи

Термін

1. Всебічно сприяти та надавати допомогу громадянам у застосуванні правозахисного державного механізму шляхом надання консультацій, позовних заяв та безпосередньої участі у судових справах про захист прав споживачів в інтересах та від імені громадян.

щоденно

2. Забезпечити роботу постійної “гарячої” телефонної лінії для надання консультацій та інформаційної допомоги громадянам — споживачам.

щоденно

3. Організувати при районних державних адміністраціях, із залученням фахівців Головного управління у справах захисту прав споживачів, згідно з погодженим з управлінням графіком, прийом заяв та скарг громадян із споживчих питань.

2002-2004 рр.

4. З метою сприяння правової освіти населення та для формування навиків компетентної поведінки у взаємовідносинах із суб’єктами підприємницької діяльності при придбанні неякісних товарів проводити через засоби масової інформації широку правову освітницьку роботу серед громадян з метою ознайомлення їх з основними вимогами законодавства про захист прав споживачів, правами громадян у цій сфері та механізмом їх реалізації.

щоквартально

5. Інформувати споживачів через засоби масової інформації про якість та безпеку харчових продуктів, що реалізуються, про виробників і торговельні підприємства, які порушують стандарти та санітарно-гігієнічні норми, дають недостовірну рекламу, допускають інші порушення, забезпечити висвітлення в теле- та радіопередачах актуальних питань щодо захисту прав споживачів. Організувати з цією метою цикл телепередач.

2002-2004 рр.

6. На підставі аналізу питань, які найчастіше ставляться споживачами у заявах та скаргах, планувати проведення тематичних перевірок та за їх результатами подавати до відповідних державних органів пропозиції з усунення недоліків.

щомісяця

7. На основі аналізу результатів роботи щодо захисту прав споживачів в кожному районі міста проводити наради з питань дотримання Закону України “Про захист прав споживачів”.

щорічно

8. Організувати та провести Всесвітній День прав споживача з підготовкою щорічної доповіді “Про стан захисту прав споживачів”. З цією метою:
— розповсюдити соціальну рекламу (рекламні щити, транспаранти, телебачення, радіо),
— провести Дні відкритих дверей,
— провести засідання круглих столів із залученням засобів масової інформації,
— провести виставки неякісних товарів, вилучених на споживчому ринку міста.

щорічно 15 березня

9. Створити на ринках міста постійно діючі консультаційні пункти для споживачів з демонстрацією неякісних товарів, що реалізувались на споживчому ринку міста з порушенням вимог чинного законодавства.

2002-2004 рр.

10. З метою реалізації прав споживачів на інформацію поширити практику відкриття у кожному мікрорайоні міста базових підприємств торгівлі та побутового обслуговування населення з надання повної, доступної та достовірної інформації про товари
(роботи, послуги).

2002-2004 рр.

11. З метою захисту споживачів від недобросовісної та недостовірної реклами застосовувати ст. ст. 26, 27 Закону України “Про рекламу” та здійснювати контроль за дотриманням законодавства про рекламу:
— в друкованих засобах масової інформації;
— на радіо і телебаченні;
— у сфері зовнішньої реклами.
За фактами розповсюдження недобросовісної реклами, що завдала збитків споживачам, надавати практичну допомогу увідшкодуванні понесених ними збитків, в тому числі в судовому порядку. Внести пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін та доповнень до Закону України “Про рекламу” на розгляд у другому читанні Верховною Радою України.

2002—2004 рр.

12. Проводити систематичні перевірки дотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог Закону України “Про рекламу” щодо рекламування послуг, пов’язаних з гастрольно-концертною, конкурсною, фестивальною діяльністю та розповсюдженням реклами на транспорті.

2002-2004 рр.

13. Організувати поширення соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

2002-2004 рр.Відповідальні за виконання: Головне київське міське управління у справах захисту прав споживачів.
Контроль: заступник голови Київської міської державної адміністрації Россада Ю. І.

III. ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ НА РИНКАХ ТА В ДРІБНО-РОЗДРІБНІЙ ТОРГОВІЙ МЕРЕЖІ

Заходи

Термін

1. Посилити контроль за якістю та безпекою товарів, що реалізуються на ринках, та контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності порядку зайняття торговельною діяльністю, правил торговельного обслуговування населення.

2002-2004 рр.

2. Забезпечити разом з правоохоронними органами міста та районними у м. Києві державними адміністраціями, на які покладено контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері торговельного обслуговування, регулярне проведення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення виконання вимог законодавства та рішень Київради щодо якості та безпеки товарів, захисту прав споживачів, порядку заняття торговельною діяльністю та правил торговельного обслуговування населення при реалізації товарів на ринках міста.

2002-2004 рр.

3. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про захист прав споживачів" проводити перевірки наявності сертифікатів відповідності, гігієнічних висновків, якісних посвідчень щодо безпеки сировини, харчових продуктів на товари, які надходять в дрібно-роздрібну торгову мережу та на ринки.

щомісячно

4. Спільно з органами міської санітарно-епідеміологічної служби, органами міської податкової служби, підрозділами Головного управління МВС України у м. Києві та Українським центром стандартизації, метрології та сертифікації (за згодою) проводити комплексні перевірки ринків міста щодо дотримання умов та правил торговельної діяльності, використання ваговимірювального обладнання. Виявляти факти збуту нестандартних та фальсифікованих продовольчих та промислових товарів, особливо на оптових ринках міста.

щоквартально

5. Проводити бізнес-семінари за участю директорів ринків, орендарів торгових місць та зацікавлених осіб з питань управління ринками.

щопівроку


Відповідальні за виконання: Головне київське міське управління у справах захисту прав споживачів.
Контроль: заступник голови Київської міської державної адміністрації Россада Ю. І.

IV. ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ У СФЕРІ ПОБУТУ І ПОСЛУГ

Заходи

Термін
>

1. Посилити контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів, що регулюють відносини між громадянами-споживачами і суб’єктами господа-рювання, у сфері житлово-комунального господарства, зв'язку та транспорту.

2002-2004 рр.

2. Систематично контролювати стан перевезень міським пасажирським транспортом та дотримання Правил надання послуг з перевезення пасажирів відповідними видами транспорту.

2002-2004 рр.

3. Здійснювати перевірки комунальних підприємств щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів в житлово-комунальній сфері.

щомісячно

4. Систематично проводити аналіз рівня обслуговування населення і якості наданих послуг. Організовувати проведення тематичних перевірок з врахуванням стану дотримання прав споживачів в окремих галузях сфери побуту та послуг. Постійно інформувати споживачів через засоби масової інформації про результати проведеної роботи.

2002-2004 рр.

5. Активізувати контроль щодо надання послуг у сфері зв'язку, кабельного телебачення, надавати пропозиції відповідним службам Київської міської державної адміністрації з метою недопущення порушень прав споживачів у цих сферах.

2002-2004 рр.

6. Брати участь у розробці і впровадженні в дію засобів захисту від стороннього підключення до абонентських відводів телефонних мереж.

2002-2004 рр.


Відповідальні за виконання: Головне київське міське управління у справах захисту прав споживачів.
Контроль: заступники голови Київської міської державної адміністрації Россада Ю. І.,
Гудзій А. А., Данькевич І. П.

Заступник міського голови — секретар Київради

Iншi документи:
 

Розпорядження № 1846 від 11 жовтня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 грудня 2016 року № 1346 «Про стипендію голови Київської міської державної адміністрації видатним спортсменам міста Києва»


Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887
Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1067 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1282 від 19 липня 2018 року
Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»


Розпорядження № 1070 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1006 від 11 червня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІОС»


Розпорядження № 902 від 29 травня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 травня 2003 року № 810


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211