Любов, шлюб і сім’я — тема, що всебічно охоплює наше земне буття, в сучасних умовах при масових розлученнях набуває особливої гостроти. В народі кажуть: який йшов, таку й здибав. А Біблія гласить, що Бог створив жінку з Адамового ребра. Важливо зрозуміти, що випадкових шлюбів не буває, вони вершаться на Небесах. Тобто при спільній участі Бога і людини. Любов Божа при цьому завжди діє в повній відповідності з духовним станом людини. «Примагнічується» рівноцінна за духовним розвитком половинка, і створюється подружній тандем.
Любов КОЖУШКО | «Хрещатик»
Кожній людині від природи дається повна чаша дорогоцінного напою — любові. Але те священне почуття дуже крихке, і важливо зберегти його до шлюбу, та, не дай Бог, через необачну поведінку розбити душевну судину, виплеснувши той нектар! Уявіть собі, ось красивий золотий перстень. Але розітріть його в пил і розсипте. Де він? Немає його. Так і чаша любові. Можна розплескати її по краплях і залишитися ні з чим, спустошеним і нікому непотрібним. Так буває з тими, хто проводить свою молодість у легковажних любовних забавах, пошуках романтичних пригод, випадкових інтимних зустрічах. І навпаки, в законному союзі з’єднуються дві чаші, тоді подружжя переживає велике щастя. І блаженний той, хто зуміє зберегти свою чашу любові! Тому апостол Павло пише: «Шлюб у всіх та буде чесний і ложе непорочне; розпусників же і перелюбів судить Бог» Евр. 13, 4).
Ісус Христос характеризує шлюб, як справу Божу, священну: «Що Господь поєднав, того людина та не розлучає» (Мф. 19, 6). Святитель Григорій Богослов хвалить шлюб: «Зв’язані подружніми узами замінюють один одному ноги, руки, слух. Шлюб і слабкого робить удвічі сильнішим, дарує велику радість, полегшує спільні турботи. Створюючи одну плоть, вони мають і одну душу. Шлюб не віддаляє від Бога, а, навпаки, ще більше прив’язує до Нього».
Споконвіку моральна цінність сім’ї була на першому місці, «вільна любов» губить людську душу. Життя перетворюється на тимчасову забавку, в якесь порожнє, безглузде марнування часу, за що йде невідворотна розплата. Преподобний Марк подвижник (VI століття) писав: хто «наситився тілесною насолодою понад міру, буде платити сторицею стражданнями ще в цьому житті».
Психологія базується на законі резонансу, він стверджує: жодне зовнішнє емоційне враження чи внутрішні переживання не зникають з нашої душі, бо людина — це «комп’ютер» з бездонною пам’яттю, де у підсвідомості зберігається абсолютно все і викликає відповідний резонанс в душі, активно впливаючи на психіку, поведінку. Отже, все, що ми побачили, почули, відчули, пережили, про що подумали, буде впливати на наші рішення, вчинки, настрій — пропорційно глибині занурення у ті пристрасні сюжети буття. Психологи запевняють, що в людині налічується до 10-ти рівнів підсвідомості, це «архів», звідки несподівано може просочуватися інформація, впливаючи на душевний стан. Думаєте, подивився і забув? Помиляєтеся. Все у «підвалинах» накопичується і може здетонувати з часом. Отже, даючи волю капосним думкам, злим почуттям, ми жорстоко караємо себе, підгодовуючи демонів.Втім, у християнстві навіть затятий грішник може покаятися, пройти таїнство сповіді. Щиро покаятися — це значить докорінно змінити себе, очистивши совість і більше не грішити! Плекайте в серці християнське смирення, будьте поблажливими до чужих недоліків, що є невичерпним джерелом любові, основою людського буття і щасливих подружніх взаємин. Господь сказав: «як хочете, щоб з вами поступали люди, так поступайте і ви з ними» (Мф. 7,12).