Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
27 листопада 2014 року, четвер  №175 (4575) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
27/11/2014      надрукуватипрочитало 1252 человек  

images
«Нам Україна — вище над усе!»
images

Відчуття патріотизму не з’являється раптово сьогодні або ж завтра — воно є наслідком виховання молодого покоління

19 листопада, у переддень Дня Гідності та Свободи, в Українському коледжі імені В. О. Сухомлинського (ЗОШ № 272) відбулося засідання круглого столу лідерів учнівського самоврядування міста Києва «Революція Гідності: точка відліку» у рамках військово-патріотичного проекту учнівської молоді столиці «Нам Україна — вище над усе!».


полоса

Майдан 2013-2014... Революція Гідності української нації закінчилася поваленням деспотичної влади. Про нашу державу заговорили в усьому світі, адже ми зрушили суспільну думку з мертвої точки байдужості. На жаль, і трагічних наслідків вже є чимало. Майдан залитий кров’ю Небесної Сотні, багато людей досі зникли безвісті.


А починалося все з протестів молоді, яка вбачала своє майбутнє в європейській державі. Мирні плакати, заклики залишатися на Майдані, допоки «вони» нас не почують... Дехто з українців ставився до цього скептично: «Майдан?.. Ізнову?.. Протести? Яка Європа?..». Але після жорстокого побиття беззахисних студентів заради нібито прибрання «йолки» наступного дня головний Майдан міста заполонили тисячі киян. Усіх це обурило, адже на місці мітингувальників міг опинитись кожен містянин — чаша терпіння була переповненою вкрай.


Це справді стало переламною точкою відліку в історії незалежної України, що починається не з 1 грудня, коли на Майдані Незалежності зібрались сотні тисяч українських патріотів, а з початку студентських протестів.
Особливо має не забувати про події становлення нової держави молодь. Яскравим прикладом патріотичного виховання став круглий стіл учнівського самоврядування до річниці Революції Гідності «Нам Україна — вище над усе!». На конференції були поставлені нагальні для молоді питання: актуальність патріотизму, героїзм бійців на сході та чим їм можна допомогти, яке завдання покладено на плечі юних українців.


До обговорення цих надважливих питань долучилися лідери учнівського самоврядування столичних шкіл, народний депутат України Віктор Чумак, перший заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Вікторія Чоломбітько, депутат Київради Богдан Ганноха, очільник управління освіти Дніпровського району Наталія Іваніна, заступник голови Дніпровської РДА Аліна Загородня, голова опіклувальної Ради дитячої спортшколи «Беркут» Геннадій Зик, соціолог Олександр Іванченко, заступник командира батальйону «Азов» Олег Однороженко, учасник АТО Олександр Дроздов, військовик 12-го батальйону територіальної оборони «Київ» Олександр Панічкін, представники районних рад учнівського самоврядування, педагогічної та батьківської громадськості.


Наймолодші вихованці Українського коледжу ім. В. О. Сухомлинського привітали учасників заходу патріотичною піснею «Україна» й запалили свічки, вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час Революції Гідності.


«Коли мене запросили сюди, я спочатку злякався, але згодом погодився. Злякався, бо що це за «точка відліку»? Історія все розставить на свої місця і народить щось нове. Проблема полягає в тому, що громадськість прокидається від політичного сну, а держава — ні. Неефективна держава породжує революцію,— розповідає Віктор Чумак.— Я був на Майдані 108 днів і ночей. Майбутнє в Україні є, адже є ви — молоде покоління. Ви встигнете повністю змінити нашу країну».


Надзвичайно актуальна тема була порушена самими лідерами учнівського самоврядування: «Поки одні молоді люди воюють, інші роблять так зване «селфі» з національними прапорами, вважаючи себе патріотами. Ця хвиля патріотизму розпочалася ще з Революції Гідності. Ми бачимо факт — Україна замайоріла синьо-жовтими стягами, всі намагаються додати національних кольорів до свого інтер’єру, одягу тощо. «Слава Україні — Героям Слава» стала дещо буденною фразою, а Гімн України лунає звідусіль... Усе має йти від серця. Гасла, символіка — це не може бути модним. Країну потрібно душею відчувати»,— ділиться думками активіст з Солом’янки. Однак Віктор Чумак зауважує: «Чому вишиванка не може бути модною? Україна теж може бути модним трендом. Звісно, рецепту, як це зробити, у мене немає. Якби я знав якісь рецепти, то на нашій території давно не було би війни».


Теми патріотизму, героїзму бійців на сході та й війни як такої ставилися неодноразово.


«Світ — це боротьба, і мир тривалістю у 70 років виявився для України занадто тривалим. Заколочувати себе миролюбством — це винищити себе. Ми миролюбні, але вирішувати проблеми доводиться тільки війною. Наша нація виявилась готовою до війни, революції. В цьому є сенс»,— говорить Олег Однороженко, заступник командира полку «Азов».— На одного бійця працюють 100-200 людей в тилу. Посмішка, дитячий малюнок — це надзвичайно важливо. Слова проростають, як зернята, і український ґрунт ще свіжий. І від вас залежить життя кожного із нас».


«Шкільне самоврядування столиці також надсилає на фронт дитячі малюнки та листи, збирає теплі речі, влаштовує ярмарки, знімає патріотичні відео. Діти мають виховуватися на патріотизмі, і якби в усіх школах були такі уроки та дискусії, не було би війни»,— вважає Василина Хайруліна, директор Українського коледжу ім. В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України, заслужений працівник освіти України, яка очолює цей навчальний заклад від дня його створення (коледж відкрито 1988 року як експериментальну школу-лабораторію). «У нашому коледжі навчання й виховання здійснюється за експериментальними програмами: «Формування духовності особистості на засадах традиційних національних цінностей українського народу в умовах навчального закладу нового типу», «Науково-методичний супровід особистісного розвитку в контексті тисячолітньої духовної культури українського народу». І це лише деякі з них»,— каже пані Хайруліна. Василина Миколаївна пишається, що в коледжі дітей виховують на почуттях патріотизму та свободи: «Найперше, що ми намагаємось — це виховувати у дітей розуміння добра і зла. Найголовніші якості — це працьовитість, терпимість та толерантність. Ми проводимо величезну роботу, аби навчити любити й поважати нашу державу, хоча заклад є багатонаціональним... Це, мабуть, чи не єдина школа, де тебе не змушують навчатись та дають домашнє завдання, зважаючи на твої можливості. Інтелект потрібно розбудити, стимулювати, вирощувати та плекати. А знання — зрощувати під час уроку,— ділиться педагогічним досвідом директор коледжу.— Адже освітні пріоритети навчального закладу, з одного боку, прості, а з іншого — дуже мудрі й надзвичайно талановиті. Насамперед, це плекання вільної, конкурентоспроможної «Я-особистості», яка вміє думати, аналізувати, відповідати за власний вибір. Наступний крок... хоча — ні... тут немає перших чи наступних кроків, всі вони — рівні, як-от виховання та навчання на основі природних здібностей учнів, розкриття і розвиток їхніх творчих здібностей та прагнення до самореалізації; спрямування дітей на пошук адекватного сучасному рівню розвитку суспільства розуміння сенсу життя; формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки, усвідомлення учнями відповідальності за власне життя та здоров’я; забезпечення учнів глибокими знаннями з базових та профільних дисциплін».


Василина Миколаївна розповіла про те, що в коледжі працюють унікальні експериментальні лабораторії: духовно-морального зростання особистості, музейної педагогіки, інформаційної культури та інтерактивних технологій, зберігаючих здоров’я технологій, впровадження інноваційних проектів. Створено атмосферу творчості, відповідальності за результати праці, толерантності, щирої поваги до суспільних моральних цінностей та особистості, порозуміння та доброти. Ефективний розвиток учнів забезпечується завдяки використанню нових оригінальних технологій навчання. Учні початкових класів не отримують оцінок у звичному розумінні. У школі активно функціонує дитяче самоврядування: ВРОС (Велика Рада Об’єднаних Сердець), друкується шкільна газета «Коледжанські новини». У старшій школі діють спеціалізовані курси за вибором: «Основи програмування», «Основи економіки», «Основи правознавства», «Основи медіа-педагогіки» тощо.


Коледж має міцні та дієві зв’язки з українськими вищими навчальними та науковими закладами та багатьма міжнародними установами. За експериментальними програмами та методиками коледжу працюють загальноосвітні навчальні заклади Вінниччини, Кіровоградщини, Херсонщини та інших областей України. Але на першому, чільному місці стоїть патріотичне виховання. Саме ця школа чи не найбільше доводить це своїми справами.


Допомагати бійцям із зони АТО тут розпочали ще з серпня — колеж ім. В. О. Сухомлинського чи не найперший відмовився від квітів для вчителів під час свята першого дзвоника на користь українських військовиків. Так, дякуючи батькам, учням та педагогічному колективу зібрали понад 27 тисяч гривень. На благодійні пожертви були закуплені водозахисні комбінезони, флісові рукавиці, пледи, куртки та жилети, каримати, вовняні шапки й шкарпетки, фуфайки, штани і засоби гігієни. Активну участь коледж узяв у благодійному ярмарку «Єдність заради миру» на Русанівський набережній. Усі зібрані кошти передали пораненим бійцям. Водночас педагогічний склад закладу перерахував одноденну зарплатню на потреби шпиталю для лікування бійця, який підірвався на міні. На цьому допомога патріотам, які борються за мир та єдність України, не закінчується. Планується збір іграшок для дітей — переселенців зі сходу та пошиття дівчатами-коледжанками балаклав

Оксана СЕМЕНІК спеціально для «Хрещатика»
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
27/11/2014 | Свіжими слідами Майдану.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |