Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
11 грудня 2014 року, четвер  №184 (4584) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Право
images  
images
images
images
11/12/2014      надрукуватипрочитало 1101 человек  

images
Знати, аби захищати
images

У столиці тривають заходи, спрямовані на підвищення правової обізнаності українців


Тема прав людини в нашій країні особливо актуальна. Революція Гідності підняла це болюче питання на вістря. Те, що сьогодні критично необхідне підвищення правової обізнаності та реальний захист прав людини, визнають усі. Зважаючи на нагальність цих питань, українська влада вирішила розробити Національну стратегію у сфері прав людини. Відомі правозахисники, зі свого боку, зазначають: важливо, аби ця Стратегія стала результатом суспільного консенсусу, на основі рівноправної участі всіх сторін (органів влади, інститутів громадянського суспільства і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини). Тобто має бути усвідомлення спільної відповідальності за процес та результати реалізації цього важливого документа, що стосується кожного.

Андрій ДРОЗДЕНКО | «Хрещатик» Фото з сайту www.cariereonline.ro

полоса

Національна стратегія

Правозахисна спільнота з надією прийняла ініціативу щодо розроблення Національної стратегії у сфері прав людини, визначену указом Президента України від 15 жовтня 2014 року № 811/2014. Фахівці очікують, що Стратегія розпочне процес системного і послідовного вирішення проблем у сфері прав людини, про наявність яких свідчать численні рішення Європейського суду з прав людини, висновки і рекомендації моніторингових органів міжнародних організацій, вимоги Майдану, а також знайде ефективні засоби розв’язання нових проблем, пов’язаних із окупацією частини території України та військовою агресією на сході держави. Щоправда, минулого тижня правозахисники попросили Президента продовжити термін підготовки Національної стратегії у сфері прав людини з метою забезпечення більш повноцінної, якісної та рівноправної участі інститутів громадянського суспільства у процесі розробки цього важливого документа. «Досвід країн Європи (і це було продемонстровано під час зустрічі з питань розробки національного плану дій з прав людини в Україні, організованої Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини і Комісаром Ради Європи з прав людини, яка була проведена 1 грудня 2014 року) засвідчує, що процес вироблення політики у сфері прав людини має будуватись навколо людини, за її безпосередньої участі і активним залученням усіх зацікавлених сторін»,— йдеться у зверненні правозахисних організацій до Президента України, оприлюдненому минулої п’ятниці, 5 грудня. Серед підписантів, зокрема, й такі знані організації, як Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Amnesty International в Україні та ін.

План заходів

Протягом Всеукраїнського тижня права представники Міністерства юстиції та Координаційної ради молодих юристів при Мін’юсті проводять ряд правоосвітніх заходів за участі юристів, науковців, вишів та представників громадських об’єднань.

Зокрема, 11-12 грудня на базі приватного вищого навчального закладу «Європейський університет» відбудеться фінальний етап міжнародного правничого конкурсу імені В. М. Корецького серед студентських команд вишів юридичного спрямування.

З 11 по 13 грудня у приміщенні Академії адвокатури України проводитиметься виставка-форум «Правники — суспільству», під час якої усі бажаючі зможуть отримати безоплатну первинну правову допомогу з різних питань за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27. В рамках виставки-форуму буде також проведено майстер-класи провідних юристів. Детальніший план заходів можна знайти на офіційному сайті Мін’юсту: http://www.minjust.gov.ua/50256.

До речі, те, що лише спільними зусиллями всіх гілок влади та громадянського суспільства можна ефективно захищати права громадян України, визнають й самі можновладці. Так, минулого тижня у Львові відбувся міжнародний семінар «Європейська соціальна хартія (переглянута): практика застосування в Україні», у ході якого також обговорювались ці питання. Захід проводився у рамках реалізації спільного проекту ЄС та Ради Європи «Зміцнення потенціалу адвокатів із питань вітчизняного застосування положень Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії (переглянутої)» Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки. Зауважимо, що Європейська соціальна хартія (переглянута) була ратифікована Україною 14 вересня 2006 року, наразі наша держава приєдналася до 74-х з 98-ми пунктів цього документа.

Всеукраїнський тиждень права

Тим часом у столиці теж проходять заходи, спрямовані на підвищення правової обізнаності громадян. Адже наразі у розпалі Всеукраїнський тиждень права. Цей масштабний просвітницький проект Мін’юсту стартував напередодні Дня прав людини, міжнародного свята, що відзначається у світі 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН і приурочене до річниці ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році. «І це показово, адже нам важливо збудувати правову державу, в якій люди почуватимуться юридично захищеними та з гарантованими правами»,— зазначив під час урочистого відкриття Всеукраїнського тижня прав заступник міністра юстиції Ігор Бондарчук. «Ми всі розуміємо, що демократична держава неможлива без громадян, які вміють і хочуть захищати свої права»,— наголосив, у свою чергу, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон. Ректор Академії адвокатури України Тетяна Варфоломеєва, зі свого боку, зауважила, що Всеукраїнський тиждень права — це той комплекс заходів, який є дуже корисним для тих, хто потребує правової допомоги. А представник координатора проектів ОБСЄ в Україні Мирослава Жук під час відкриття заходу визнала важливість правозахисного підходу в юридичній освіті, починаючи від навчання школярів та підготовки студентів в юридичних вишах. «Гасло «Правники — суспільству» неабияк актуальне зараз для нашої країни. Ми, юристи, повинні активно надавати волонтерську юридичну допомогу, адже багато хто не може зараз профінансувати юридичні послуги, при цьому потреба в них дуже гостра»,— наголосив голова Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті Андрій Бутенко.


Безоплатна правова допомога

Нагадаємо, що безоплатну первинну правову допомогу кожен містянин при бажанні може отримати також в районних в м. Києві державних адміністраціях. У столиці продовжують функціонувати і громадські приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги. Як пояснили «Хрещатику» у відділі реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи, правової освіти та систематизації законодавства Головного управління юстиції у м. Києві, безоплатна первинна правова допомога — це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Тож з якими проблемами кияни звертаються по допомогу? Аналізуючи тематику звернень громадян до громадських приймалень за період до грудня, можна побачити, що найбільше цього року киян турбували питання цивільного права (520 звернень), сімейного права (174), спадкового права (111) та житлового права (110). Трохи менше мешканців цікавило пенсійне право (90 звернень), трудове право (90), кримінальне право (90), соціальний захист населення (68), земельне право (54), адміністративне право (21) та міжнародне право (1)

Адреси громадських приймалень:

1. Головне управління юстиції у м. Києві вул. Басейна, 1/2 (2-й поверх, 3 каб.);

2. Голосіївське районне управління юстиції у м. Києві вул. Ломоносова, 22/15;

3. Дарницьке районне управління юстиції у м. Києві вул. Бажана, 7-є;

4. Деснянське районне управління юстиції у м. Києві вул. Бальзака, 64;

5. Дніпровське районне управління юстиції у м. Києві вул. Краківська, 20;

6. Оболонське районне управління юстиції у м. Києві вул. Полярна, 13-а;

7. Печерське районне управління юстиції у м. Києві вул. Різницька, 11-б;

8. Подільське районне управління юстиції у м. Києві проспект Г. Гонгадзе, 5-б, Літера А;

9. Святошинське районне управління юстиції у м. Києві вул. Гната Юри, 9;

10. Солом’янське районне управління юстиції у м. Києві проспект Повітрофлотський, 40-а; 11. Шевченківське районне управління юстиції у м. Києві вул. Саксаганського, 110.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу, згідно з Конституцією України та Законом України «Про безоплатну правову допомогу», мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |