Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
11 грудня 2014 року, четвер  №184 (4584) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Медицина
images  
images
images
images
11/12/2014      надрукуватипрочитало 801 человек  

images
Олександр ЛІТУС: «Я на боці пацієнта, і це моя принципова позиція»
images

Від початку цього року в Києві на базі Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру було створене територіальне медичне об’єднання. Причиною такого кроку стало бажання міської влади та спеціалістів оптимізувати структуру та підвищити ефективність роботи міських дерматовенерологічних лікувальних закладів. В єдину організацію були об’єднані 5 районних диспансерів та Міська шкірно-венерологічна лікарня. Що змінилося після утворення ТМО та наскільки ефективнішим стало медичне обслуговування для пацієнта, «Хрещатику» розповів директор ТМО «Дерматовенерологія» Олександр Іванович Літус.

Олекса ЧЕРЕВАТИЙ | спеціально для «Хрещатика»

полоса

 Олександре Івановичу, а чому саме Територіальне медичне об’єднання і в чому особливість такого формату?
О. Л: Раніше в столиці існували шість дерматовенерологічних диспансерів в різних районах та одна лікарня, до речі — унікальна та єдина в країні, яка спеціалізується виключно на дерматовенерологічних захворюваннях. І кожен із закладів мав окремі відношення з Департаментом охорони здоров’я КМДА — в питаннях фінансування, звітності тощо. Для того, щоб спростити роботу та об’єднати в одну адміністративно-фінансову одиницю всі профільні установи, було задумано формат територіального медичного об’єднання (ТМО). Фактично, ТМО є об’єднанням всіх цих закладів столиці в один. З одного боку, це правильно, але з іншого — це тільки половина шляху. Логічніше було створити єдину юридичну особу на їхній базі, що  дозволило б суттєво скоротити адмінвитрати, витрати на лабораторії, діагностичну базу, що в рамках однієї організації підвищило б ефективність роботи цих закладів, а на базі районних диспансерів можна створити спеціалізовані лікувальні установи, які б займалися окремими групами захворювань (наприклад, жіночого, чоловічого здоров’я, дерматохірургії тощо).

 В чому, на ваш погляд, полягає ефективність ТМО в порівнянні з іншими форматами лікувальних закладів?
О. Л: В першу чергу, ТМО — це економія ресурсів, що дозволяє спрямувати частину з них на розвиток як самого закладу, так і медицини в цілому. Сьогодні, на жаль, нам не вистачає сучасних методів діагностики та лікування дерматологічних та венеричних захворювань.


Необхідне значне розширення переліку медичних послуг і підвищення якості обслуговування, тому перед нами стоїть завдання створити всі умови для пацієнта, який може прийти до нас й отримати всю необхідну допомогу. Дуже важливо налагодити єдину структуру, що дозволятиме паралельно займатися різними напрямами медичних послуг, які в Україні поки що мало представлені — як-от медична косметологія. І формат ТМО дозволяє розпочати цей процес.

 Які успіхи ви сьогодні вже можете навести як приклад ефективності ТМО?
О. Л: Нам вдалося всього за чотири місяці провести великий ремонт центральних будівель, відремонтувати повністю дахи в поліклініці та стаціонарі. Також ми замінили всю систему опалення, вдосконалили її, що дозволяє нам економити до 30 % тепла та зберігати кошти на витратах на енергоносії. Ми відремонтували кілька приміщень стаціонару, замінили вікна, обладнали кабінети всім необхідним для обслуговування людей із обмеженими можливостями. Наш медичний заклад технічно оновився, вдалося відкрити кабінет скринінгу новоутворень шкіри, що дозволяє виявляти небезпечні захворювання у пацієнта ще на ранній стадії. Наші спеціалісти отримали прилади, які дають змогу безпечно та ефективно видаляти новоутворення на шкірі. На базі нашого закладу ми налагодили механізм біопсії, і відтепер пацієнту не потрібно буде шукати інші лабораторії або клініки — ми можемо робити відповідні аналізи прямо у нас.


Відкрито кабінет подології із сучасними апаратними методами лікування захворювань нігтів. Завдяки підтримці спонсорів ми отримали апаратуру, яка дозволяє безболісно вирішити проблеми з нігтями, наприклад — провести пластику нігтя. З’явився кабінет косметології. Чомусь багато хто думає, що диспансер не повинен займатися цим, але профілактика захворювання не менш важлива за його лікування, і в цьому кабінеті ми надаємо послуги із косметологічної дерматології та естетичної реабілітації. Це ефективно як для здорової шкіри людини (і ми навчаємо її слідкувати за своєю шкірою), так і для тих пацієнтів, які потребують реабілітації після лікування захворювань шкіри тощо. На базі нашого закладу відкрився кабінет атопічного дерматиту, де збираються лікарі, хворі, їхні батьки для того, щоб дізнатися про особливості лікування атопічного дерматиту, його профілактики та терапії.


Повністю змінюємо кабінет фізіотерапії, і сьогодні ми маємо найсучасніше обладнання для лікування псоріазу, хронічних дерматозів за всіма стандартами світової медицини. За цих кілька місяців нам вдалося на порядок підвищити якість послуг нашим пацієнтам. Більше того, кілька днів тому було підписано договір між Академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупіка та ТМО «Дерматовенерологія», і відтепер наш заклад на вул. Саксаганського, 72 став клінічною базою Академії. У кожного нашого пацієнта буде можливість отримати консультації у професора- дерматовенеролога.

 Які проблеми ви бачите перед вашим закладом та форматом?
О. Л: Одна з головних проблем, які виникають перед ТМО, — це обмежені можливості його керівництва. Ми дуже вдячні Департаменту охорони здоров’я КМДА за ту допомогу, яку вони нам надавали та надають. І з підготовкою до зими, і з фінансуванням. Але цього, на жаль, недостатньо. Сьогодні медицина — це високотехнологічна сфера, і нам потрібні сучасні технології діагностики, лікування та реабілітації. Це все вимагає фінансування галузі, потреби якої неможливо задовольнити виключно за державні кошти. Також є обмеження, які накладає на керівника установи Наказ МОЗ за № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я», який обмежує його можливості в кадровому питанні та в фінансуванні. Це змушує шукати інші варіанти вирішення проблем — із допомогою волонтерів, меценатів тощо.


Я вважаю, що необхідно довірити відповідальність за надання послуг та надати права й можливості у вирішенні проблем медзакладу його керівництву. Водночас — розробити систему оцінювання якості надання послуг, а далі вже самі пацієнти визначатимуть, до кого їм краще звернутися по допомогу. За наявністю пацієнтів або їх відсутністю буде видно, наскільки ефективно діє конкретна установа. Якщо нам не будуть заважати, то ми й самі зможемо ефективно вирішувати проблеми, що виникають, а якщо ще й допомагатимуть, то ми зможемо зробити це набагато швидше.

 Наскільки мені відомо, ви були кандидатом в народні депутати на останніх виборах до Верховної Ради України? З чим це пов’язано?
О. Л: Так, і в першу чергу я би хотів подякувати всім тим, хто висловив мені підтримку. Я чудово розумію, і це стало мотивом мого рішення йти на вибори, що вирішити проблеми в медицині на рівні директора медичного закладу або голови департаменту неможливо. Не змінивши законодавчу базу, не змінивши ментальність громадян, ментальність керівників держави говорити про ефективне реформування охорони здоров’я неможливо. Така самодостатня система, як, наприклад, МОЗ, змінити себе самостійно не може. Для цього потрібна альтернативна система або ж спеціалісти, які можуть об’єктивно оцінювати та пропонувати альтернативні рішення на базі власного досвіду. Саме тому мною було прийнято рішення балотуватися в народні депутати. Маючи той досвід та бажання принести його пацієнтам, я взяв на себе таку відповідальність.
Кожен із нас, лікарів, має визначитися, за кого він: за лікаря, за головного лікаря або ж за пацієнта. Я визначився: я за пацієнта, і це моя принципова позиція.

 Як ви бачите подальший розвиток медицини в Україні?
О. Л: Перш за все — не треба порушувати природні економічні закони, які діють в медицині так само, як і в інших суспільних сферах. Я маю дві вищі освіти — медичну та економічну. І можу відповідально заявити, що все те, що є штучним і неприродним, не життєздатне. Тому ми, проаналізувавши досвід інших країн світу, повинні створити таку систему, яка була б ефективною та відповідала би потребам життя. Сьогодні медицина в Україні фактично платна. Ми маємо визнати це і чітко розмежувати ті послуги, які сплачуються державою, та ті послуги, надання яких оплачує сам пацієнт або страхова компанія. В світі є багато прикладів вирішення цього питання. Є приклад Грузії, де в один момент всіх перевели на страхову медицину, частину послуг передали приватному бізнесу, частину ж покриває держава. Є приклад Росії, де процес реформування поступовий і болісний, як у Москві, де сьогодні до 35 % лікарів та медичного персоналу скорочується. Є інші моделі реформування, але в кожному випадку мають бути чітко врегульовані відносини на рівні «пацієнт-лікар», в тому числі і в питаннях фінансування медичних послуг. Потрібен правильно прописаний закон, який би регулював ці відносини, в якому вигляді вони існуватимуть — це страхова медицина чи комбінована модель, або ж державна програма. Головне не це. Важливо, щоб така програма була і люди чітко розуміли, що це будуть за зміни і коли вони почнуться. Не треба обманювати суспільство, заявляючи, що все буде змінено вже завтра. Треба чітко людям показати, коли і які зміни на них очікують та на що вони можуть розраховувати.

 А тепер питання з іншої теми. На дворі вже зима. Чого слід остерігатися громадянам в цей холодний період року та як доглядати за шкірою?
О. Л.: Зима — це, в першу чергу, зміна температурного режиму шкіри, що пов’язано в основному з тим, що ми починаємо носити теплий одяг, який не зажди підібраний відповідно та правильно. Шкіра перегрівається, страждає через знижену вологість в повітрі. Тому в такий період людям із чутливою шкірою дуже важливо уважно ставитись до зміни температури, особливо до морозу. Виходячи на морозне повітря, необхідно кремом змастити відкриті ділянки тіла для запобігання обмороженням. В приміщенні добре встановити зволожувач повітря, що буде корисно як для дихання, так і для шкіри людини. Необхідно пити багато води, використовувати спеціальні засоби для шкіри. В зимовий період загострюються захворювання, особливо хронічні: хронічний дерматит, нейродерміт, псоріаз. Пацієнти повинні розуміти це та заздалегідь починати догляд за власною шкірою, за потреби — звернутися до лікаря

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |