Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
18 грудня 2014 року, четвер  №188 (4588) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Суспільство
images  
images
images
images
18/12/2014      надрукуватипрочитало 1946 человек  

images
«Картка Киянина» — необхідність часу
images

На відміну від стандартних продуктів, соціальний пластик є багатофункціональним і його завдання — максимальний комплекс послуг власникам


Київ, як і належить столиці, має бути прикладом у всьому, особливо це стосується соціальної тематики. Саме тому проект «Картка Киянина», активна фаза реалізації якого почалася цього року, є об’єктом пильної уваги всієї країни. Нинішня влада має змогу і — найголовніше — політичну волю, щоби впорядкувати соціальну сферу і нарешті спрямувати кошти на нагальні потреби, а не на корупційні схеми.

Олексій КУРПАС. Фото Олексія ІВАНОВА | спеціально для «Хрещатика»

полоса

Що може «Картка Киянина»

На відміну від стандартних продуктів, «Картка Киянина» багатофункціональна і її завдання — дати максимальний комплекс послуг утримувачам.

Перше, що передбачає картка — дисконтна програма. Тобто власники соціального пластику вже зараз мають змогу отримувати знижки в аптеках КП «Фармація» та деяких супермаркетах міста. Але є одне слушне зауваження — програма тільки почала працювати і знижки будуть поширюватися. Отже, ми маємо перший зиск з «Картки Киянина» — вигідні покупки.

Друге — обслуговування в лікувально-оздоровчих установах міста. На сьогодні столичні лікарні ще дуже далекі від ідеальних, але треба з чогось починати. Тому вже зараз розроблено програму медичного страхування за «Карткою Киянина», що дозволить одержувати безкоштовне медичне забезпечення та ліки із стовідсотковою гарантією. Особливо це важливо для найвразливіших верств населення — таких як інваліди, пенсіонери, хронічні хворі.

Третє — власне банківська картка. В ситуації, коли фінансовий ринок, м’яко кажучи, не стабільний, люди хочуть довіряти своєму банку. Тому більшість пенсіонерів вже одержує щомісячні виплати на «Картку Киянина», бо програма обслуговується державним банком «Хрещатик». До того ж, з цієї картки можна вільно та без обмежень розраховуватись в будь-яких магазинах, а в разі потреби готівка знімається без комісії (що дуже вигідно для власників карток).

Бар’єр для корупції

Нарешті — найголовніше, що «Картка Киянина» дає змогу взяти під абсолютний контроль кошти, які виділяються на забезпечення пільг. Тепер платежі на соціальні проекти проходять цілковито прозоро і контрольовано з боку держави, а не за корупційними схемами. Щоб стало зрозуміло, як це відбувається, подивимось на приклад Київського метрополітену. Щоденно він обслуговує півтора мільйона пасажирів, з яких 375 тисяч — пільговики (за них сплачує держава). Тобто в день держава має сплачувати 700 тисяч гривень за пільговиків метрополітену, а якщо врахувати, що пільги є у 40 категорій громадян, то як довести, що саме за цю кількість мають списувати з тої чи іншої статті бюджету? От тому і були щорічні суперечки між відомствами і недоплати в бюджет умовно збиткової підземки. Зараз завдяки «Картці Киянина» є можливість чітко визначити місцевих пільговиків, що — як мінімум — наведе лад в столичному бюджеті і дозволить не втрачати майже 60 відсотків коштів.

Закордонний досвід

Німеччина. Картка KVK, випущена в 1992 році, діє досі. Функціональність: замінила паперовий обіг при оплаті наданих послуг; стандартизує ідентифікаційні дані; застерігає від помилок ручного введення ідентифікаційних даних (прізвище, номер страхового поліса). Мета: зробити оплату наданих послуг більш ефективною (правильна ідентифікація людини і страховки); прискорити використання електронної обробки даних працівниками охорони здоров’я (до початку проекту тільки 78 % лікарів використовували ІС, всього лише за рік потому — вже 89 %). Зниження витрат: реально працює — страхові компанії отримують більш достовірні дані. Але одночасно спостерігається інший ефект: пацієнт відвідує більше ніж одного лікаря одночасно.

Малайзія. Проект із випуску електронних пластиків під назвою «MyKad» реалізується в Малайзії з 1999 року. На початку 2011-го в обороті перебувало 19 мільйонів  ідентифікаційних документів нового покоління. Картка «MyKad»: служить посвідченням особи і аналогом водійських прав; надає громадянам Малайзії можливість проходити автоматичний прикордонний контроль під час виїзду з країни і повернення до неї; дозволяє здійснювати захищений інформаційний обмін при зверненні громадян до послуг комерційних і державних структур (в тому числі в системі «електронного уряду»); може виступати в ролі платіжного засобу (наприклад, під час розрахунків за паркування або проїзд в автобусах) і приймається банкоматами; зберігає медичні дані, які можуть дистанційно зчитуватися з чіпа карти як в надзвичайних ситуаціях (епідемії тощо), так і при зверненні по лікарську допомогу в звичайних умовах.

Фінляндія. З грудня 1999 року новий уряд Фінляндії почав видавати нові національні ідентифікаційні картки («FinEID») на основі технології смарт-карт. Картки включають цифровий підпис для онлайнових комунікацій з урядовими органами та комерційними структурами. Їх можна використовувати в зчитувачах смарт-карт на персональних комп’ютерах. На документі зберігається ім’я і дата народження її власника, його номер в системі соціального забезпечення, громадянство, стать, номер картки, дата випуску, термін дії, цифровий підпис і фото. Використання картки можливо тільки за умови введення PIN-коду. Технічне рішення дозволяє використовувати її для ідентифікації, у платіжних операціях, телекомунікаціях, для контролю доступу.

Наталія Литвин, начальник відділу пільг та розрахунків за житлово-комунальні послуги Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

— Департамент соціальної політики КМДА постійно проводить моніторинг реєстрації заявок та видачі «Картки Киянина» мешканцям міста. Так, тільки в рамках пілотного проекту в 2012-2013 роках було видано перші 59 тисяч «Карток Киянина». На сьогодні для отримання багатофункціональної картки зареєструвались понад 517 тисяч киян, з яких майже 480 тисяч мешканців столиці вже їх отримали. Всіх решту, хто зареєструвався на соціальний пластик, чекають для його видачі в управліннях праці та соціального захисту населення і в Департаменті соціальної політики. Отримати картку достатньо просто, а для пільговиків — ще й безкоштовно. Крім того, і на обслуговання картки власник не витрачає жодної копійки. Водночас пільговики отримують додаткові бонуси і знижки від партнерів проекту, банку «Хрещатик», мережі аптек «Фармація», супермаркетів «Новус», «Білла», «Вест-лайн», «Фуршет» та супермаркетів електроніки «Фокстрот». А от видавництво «Толока» пропонує власникам карток знижку на передплату своїх видань. Наразі керівництво столиці планує найближчим часом підключити до програми нових учасників, зокрема «Ощадбанк», що дасть додаткові можливості утримувачам карток. До речі, такими можуть стати і не пільгові категорії киян, але для них поки що не передбачено широкої програми бонусних послуг, але все ж вони є. Кияни, які не належать до пільговиків, можуть завдяки картці одержувати додаткові зручні послуги в банку «Хрещатик», Київському метрополітені або знижки на вхід до столичного зоопарку. Список переваг буде з часом розширено. Завдання нашого Департаменту — стежити за тим, щоб усі, хто на це має право, отримали передбачені законом пільги, а завдяки електронному контролю «Картки Киянина» це робити значно зручніше.


Максим Демченко, головний економіст КП «Київський метрополітен»:

— Метрополітен упродовж багатьох років недоотримує компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів. Наприклад, за 10 місяців 2014 року фактично надано послуг з перевезення пільговиків на 228 млн грн, а отримано з бюджету лише 82 млн грн. На сьогодні розпочато процесс оптимізації обліку пільгових пасажирів. Від початку листопада 5 категорій столичних пільговиків, згідно з рішенням Київради, мають право безкоштовного проїзду у метрополітені лише за «Карткою Киянина» — це, зокрема, пенсіонери, інваліди, непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами, особи, які не мають права на пенсію, один із батьків багатодітної сім’ї.

У загальній кількості це понад 80 тисяч людей. Тепер їм не потрібно стояти у черзі до контрольного пункту та щоразу діставати з кишень посвідчення. Водночас підприємство отримує чіткий електронний підрахунок та розподіл між категоріями. Найближчим часом їх перелік буде розширюватися. Обговорюється також можливість введення «нульового квитка» для загальноукраїнських пільговиків. Мета таких змін — прозорий та чіткий облік пасажироперевезень

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |