Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
5 лютого 2015 року, четвер  №16 (4612) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    |    
images
полоса
images
images
Мегаполіс
images  
images
images
images
05/02/2015      надрукуватипрочитало 2566 человек  

images
Робота моєї мрії
images

Працевлаштуватися мешканцям столиці допоможуть у Київському міському центрі зайнятості


З 2014 року для ринку праці розпочалися великі випробування. Головні тенденції: він скоротився в плані географічному, а також у кількісному аспекті. У зв’язку зі скороченням робочих місць збільшилася кількість претендентів. Роботодавцям є з кого вибирати.

Ярослава ЗОЛОТЬКО. Фото Бориса КОРПУСЕНКА | спеціально для «Хрещатика»

полоса

Починаючи з весни 2014 року поменшала кількість відкритих вакансій, багато організацій та підприємств скорочують працівників, а тим, кому все ж таки пощастило залишитись працювати, часто «урізають» зарплатню. Навіть промоніторивши сайти пошуку роботи, можна побачити, що пропозицій для фахівців стало менше, ніж торік. Не дивно, що людині, яка зараз втратила роботу, дуже складно не впасти у відчай. Хоча цього в жодному разі робити не можна. Де та як шукати нову роботу, «Хрещатику» розповіла начальник відділу організації та профорієнтації Київського міського центру зайнятості Інна М’якота. «Зараз дійсно спостерігається криза на ринку праці. Станом на січень 2015 року на обліку в Центрі зайнятості зареєстровано близько 18 тис. осіб, що, порівняно з минулим роком, майже вдвічі більше. Дисонанс також полягає в тому, що більшість зареєстрованих на обліку претендентів мають вищу освіту, а деякі — навіть дві. А пропозиції від роботодавців надходять переважно для робітників. Але все ж таки роботу можна й потрібно шукати. У Києві ситуація, порівняно з іншими регіонами, менш складна. Якщо людина шукає роботу, то вона може звернутись до Центру зайнятості, де фахівці нададуть інформацію про відкриті вакансії, які підходять для неї. Також у кожному з наших центрів встановлено електронні термінали, де людина може самостійно продивлятись існуючі вакансії»,— ознайомлює з ситуацією Інна Миколаївна.

Правильно складене резюме — уже половина результату

Кожен, хто стикався зі скороченням та необхідністю шукати нову роботу, знає, що це — стрес. Одні починають активно діяти та ладні погодитись на найгіршу пропозицію. Інші спеціалісти хочуть таку оплату, якої не пропонують навіть директорам, і за меншу працювати не погоджуються. Хтось просто впадає в депресію. Тут на допомогу приходить психолог.

«У кожному Центрі зайнятості працюють психологи-профконсультанти, готові надати допомогу. Ці спеціалісти проводять семінари з техніки пошуку роботи, наприклад, розповідають, як складати резюме, як виглядати на співбесіді, про що запитувати потенційного роботодавця, а про що — ні. Також вони допомагають підліткам визначитися з подальшою професією.

Резюме є дуже важливою складовою пошуку роботи. Майже кожен роботодавець починає знайомство з претендентом на робоче місце з його резюме. І якщо воно не зацікавило, здобувача на подальшу співбесіду навряд чи запросять. Тому приділяємо особливу увагу саме цим резюме. У ньому мають зазначатися посада, на яку претендує особа, освіта, досвід роботи (якщо він є), контактні данні. Якщо досвіду роботи немає, можна написати про проходження практики або участь у волонтерській діяльності. У такому разі треба розписати, що саме робив практикант або волонтер.

Графу «додаткова інформація» треба заповнювати, виходячи з того, на яку посаду претендує фахівець. Там можна описати власні якості або перелічити прослухані курси. Наприклад, якщо людина шукає роботу флориста, згадування, що вона «творча особистість», її вигідніше виділить. А для бухгалтера плюсом стане «уважність», а от творчою особистістю йому бути не обов’язково»,— продовжує Інна М’якота.

Що дратує роботодавця

Претендент повинен чітко уявляти, що це за компанія та чим вона займається. Якщо людина бажає зайняти посаду офіс-менеджера або бухгалтера в поважній фірмі, то, йдучи на співбесіду, вона має одягнутись у діловому стилі. Під час співбесіди претендент повинен поцікавитись, які обов’язки він виконуватиме (якщо його візьмуть) і який графік роботи фірми. Часто роботодавець запитує, на яку заробітну плату претендує потенційний працівник. У такому разі некоректно відповідати питанням на питання: «А скільки ви пропонуєте?». Тому на співбесіді людина має чітко усвідомлювати, яку зарплату вона хоче.

«Кожному здобувачу роботи потрібно знати, що дратує роботодавця. По-перше, в жодному разі не можна запізнюватися. Треба так розрахувати свій час, щоб приїхати на 10 хвилин раніше: краще зачекати, аніж запізнитись. По-друге, деякі претенденти намагаються ставити роботодавцю більше запитань, ніж він. Складається враження, що це вони обирають собі роботодавця. Зрозуміло, що для останнього це неприйнятно. І по-третє, не можна починати знайомство з роботодавцем з виставляння своїх умов: можна я буду приходити пізніше та йти раніше?


На семінарах для безробітних ми детально пояснюємо, як поводитися на співбесіді, та навіть граємо в рольові ігри»,— продовжує наша співрозмовниця.

Скільки коштує моя робота

Також можна самостійно шукати роботу, наприклад, через Інтернет або розпитуючи знайомих. Зараз є достатньо сайтів пошуку роботи, де можна розмістити резюме і чекати, поки воно зацікавить роботодавця. Або продзвонювати пропозиції, які є на сайті вакансій, власноруч.

«При пошуку омріяної роботи через Інтернет здобувач повинен дуже чітко уявляти, яку роботу він шукає, за яку зарплату погодиться працювати, з яким графіком роботи. Що для нього важливіше: перспектива або гроші, які він отримуватиме одразу. Буває, що випускник вишу, не маючи досвіду роботи, стоїть перед вибором: іти працювати по спеціальності за майже мінімальну оплату або ставати, наприклад, офіціантом, однак одразу заробляти більше. Тобто людина повинна визначитися зі своїми пріоритетами.

Також зустрічаються здобувачі, які не бажають працювати на приватних роботодавців, шукають лише державну роботу, або навпаки. Чим чіткіше сформульовано мету, тим легше відсіювати інші варіанти, яких в Інтернеті безліч, але не всі вони заслуговують на увагу.

Ще одна порада для тих, хто шукає роботу. Перед тим, як ставити планку — зарплата не менше, ніж чотири тисячі, слід поцікавитися, скільки отримують такі фахівці та які до них вимоги. І тоді вже проаналізувати, що ви вмієте краще, а що — гірше. Можливо, треба підтягнути свій професійний рівень чи поступитися вимогами до робочого місця»,— радить Інна Миколаївна.

Вчитися, вчитися та ще раз вчитися

Іноді складається так, що людина через обставини не може працювати за обраною спеціальністю. Наприклад, є обмеження за станом здоров’я або така спеціальність уже не актуальна на ринку праці, не користується попитом. Що робити людині в такому випадку?

«При Центрі зайнятості є курси підвищення кваліфікації та курси, де можна здобути нову професію. Для безробітного такі курси є безкоштовними. Навчання проходять на базі вишів, училищ, технікумів. Якщо безробітний не має можливості знайти роботу за спеціальністю, ми направляємо його на курси. Вони діють за понад ста напрямами: це і водій, кухар, перукар, оператор котельні. Якщо людині не потрібно змінювати професію, але в неї не вистачає знань для отримання роботи, ми пропонуємо їй підвищити кваліфікацію. Наприклад, для бухгалтера це курси 1С. Для того, щоб бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці, треба постійно рухатися вперед, постійно вчитися»,— підсумовує пані Інна.

Для того, щоб знайти бажану роботу, потрібно не просто шукати її, а шукати всіма методами. А краще дізнаватися про ситуацію на ринку праці та вимоги до фахівців своєї спеціальності, ще працюючи. Це дасть розуміння, в якому напрямі підвищувати свій професійний рівень — наприклад, вивчати іноземну мову. Тоді в неприємній ситуації втрати роботи людина опиниться у всеозброєнні і зможе скоріше знайти нову

images
images
images
images
Статтi по темi:
images  
images
images
images
images
05/02/2015 | Патріотизм починається з любові до близьких.
images
images
05/02/2015 | Новини районів.
images

СПОЖИВАЧimages images
images
фото
За втрату багажу відповідає авіакомпанія

Останнім часом почастішали скарги від пасажирів на крадіжки речей з багажу в українських аеропортах. З валіз туристів зникають дорогі речі. Ми запитали у юристів, хто має відповідати за втрату багажу і як повернути майно...   дізнатися більше imagesРЕЛІГІЯimages images
images
фото
Коли людина молиться, то біси ридають від горя

З прадавніх часів вважалося, що поряд з людьми живуть невидимі «ефірні» істоти, які через низьку щільність є незримими тінями. І це не міф, а реальність. Сучасні прилади зареєстрували цих невидимок в інфрачервоній і ультрафіолетовій частинах спектру. Учені на підставі досліджень зробили висновок, що енергетичні істоти мають природу, аналогічну кульовій блискавці, але поводяться, як розумні створіння, що вкотре підтверджує правильність Біблійських істин...   дізнатися більше images
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211