![]() |
фото Закарпатського ОУЛМГ |
Для усіх – і новачків, і досвідчених грибоманів, лісівники вкотре нагадують про правила збирання лісових смаколиків:
1. Ні в якому разі не слід брати невідомі гриби. Імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока.
2. Вирушати по гриби рекомендують рано вранці. Оптимальний час для збирання грибів – 6-7 година ранку.
3. Збирати гриби краще в корзинку з берести або вербових прутів. У них гриби краще зберігаються. Целофанові та паперові пакети для цього непридатні: “урожай” швидко зіпріє через погану циркуляцію повітря.
4. Сирі гриби пробувати на смак суворо заборонено.
5. Не можна збирати старі, перезрілі гриби. Вони дуже часто є отруйними.
6. Якщо напередодні пройшов легкий теплий дощ, і водночас світило сонце, то це вірна ознака того, що в лісі зараз багато грибів.
7. Ні в якому разі не збирайте гриби вздовж трас. Найкраще відправитися на грибне полювання в гори чи в ліс, гриби, які виросли в безпосередній близькості від мегаполісу, можуть містити солі важких металів та інші небезпечні для здоров’я речовини.
8. Відправляйтеся на пошуки грибів тільки, якщо ви дійсно добре знайомі з видами грибів і здатні з легкістю відрізнити печериці від дощовиків, а поганку від сироїжки.
9. Під час грибного полювання не залишайте дітей без нагляду і ні в якому разі не дозволяйте їм пробувати на смак сирі гриби і ягоди.
10. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що це за гриб, краще його не брати.
11. Прийшовши додому переберіть гриби, ще раз уважно перегляньте кожен з них, почистіть і відваріть.
12. Ні в якому разі не пийте грибний відвар , воду необхідно злити, а гриби законсервувати або піддати подальшій термічній обробці.
13. За перших же симптомів отруєння (нудота, біль у шлунку) слід негайно звернутися до лікаря. Грибне отруєння небезпечне тим, що досить часто закінчується летальним результатом – якраз через те, що люди нехтують правилами безпеки.