Дата святкування Вознесіння залежить від Великодня.
Це свято випадає на 40-й день після світлого Воскресіння Христового.
Вознесіння Господнє безпосередньо пов'язане зі святом Воскресіння Христа і
є одним із 12 найголовніших церковних свят у році.
Православна Церква згадує цього дня євангельські події, пов'язані з
останнім моментом перебування Ісуса Христа на землі після воскресіння.
Це перехідне свято, а тому чіткої дати у нього немає. Відзначають його християни всього світу невдовзі після Великодня- на 40-й день після свята Воскресіння Господнього – тобто свята Пасхи Христової, й завжди припадає на четвер.
До дня католицької Пасхи, яка припадала на 21 квітня, додаємо 40 днів й
отримуємо дату Вознесіння – 30 травня.
Православні відзначали Великдень цього року 28 квітня – отже у 2019 році
Вознесіння святкують у четвер, 6 червня.
Впродовж 40 днів після воскресіння Ісус Христос перебував на землі, був з учнями, розмовляв із ними про Царство Боже та про своє друге пришестя. На 40-й день після воскресіння Христос вознісся на небо. У день Вознесіння апостоли стали свідками дива, коли Син Божий разом з ангелами піднявся прямо на хмарі в небо, чим відкрив вхід до Царства Небесного й подарував людям надію на порятунок їхніх грішних душ, прощення і вічне життя. Традиційно у народі Вознесіння пов'язують із урожаєм, адже воно припадає на кінець весни й початок літа – період зміни сезонів у сільському господарстві.
У Римській літургії Вознесіння належить до числа великих свят і відзначається цілонічним богослужінням. З цим святом пов'язано кілька особливих обрядів, що включають благословення бобів і винограду під час меси, гасіння пасхальної свічки, урочисті процесії.
Для наочного уявлення народу самої події Вознесіння Христового на небо, в деяких римсько-католицьких церквах звершується підняття статуї Христа до самої стелі храму, супроводжуване різними церемоніями і співами.
Джерела - www.unian.ua, calendate.com.ua