Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
29 липня 2016 року, п'ятниця  №80 (4850) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    |    |    
images
images Суспільство
images 29/07/2016 10:59 надрукувати прочитало 17592 чoловік

Анатолій Шостак. Нелегкий шлях до суспільного визнання

Нещодавно Анатолію Шостаку — доценту кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України ім. М. П. Момотенка, кандидату соціологічних наук, професору із спеціальності «Соціологія управління» Указом Президента України присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

Валентин ОЛЬШАНСЬКИЙ | «Хрещатик»

В Указі глави держави сказано чітко і лаконічно: «За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоїти Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» Анатолію Вікторовичу Шостаку.

Звичайно, це визнання на державному рівні результатів його багаторічної, нелегкої праці, заслуг і здобутків. Де б він не був — чи то на виробництві (10 років), чи то у війську (3 роки), чи то депутатом райради (5 років), чи то на цілині (4 роки), чи то в гарячих точках — він завжди трудиться з повною самовіддачею. За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю і досягнення у науковій, навчальній та виховній роботі Анатолій Вікторович нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003); золотою медаллю імені Макса Вебера (Medal Maximilian Weber) «За визнаний світовою спільнотою вклад у соціологічну науку і освіту». (Німеччина, 2014).

«Освітянин-новатор, науковець, педагог Анатолій Шостак завжди у творчому пошуку. У 2006 році, під час стажування у всесвітньо відомій фірмі Bosch Rexroth AG (Німеччина, м. Ельхінген), вивчав розробку і виробництво аксіально-поршневих гідромашин, їх ринок збуту, ознайомився з німецьким досвідом підготовки кадрів різного рівня, — розповів «Хрещатику» директор Технічного ННІ, член-кореспондент Національної академії аграрних наук (НААН), професор Дмитро Войтюк. — У цілому, науковець понад 30 років поєднує викладацьку діяльність із прикладною методикою, займається розробкою і впровадженням у навчально-виховний процес методів активного навчання, зокрема, ділових ігор; працює у напрямі мотиваційного менеджменту, інформаційних технологій та наукометрії. Розробив унікальну методику оцінювання професійної діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів навчальних закладів І-IV рівнів акредитації з подальшим визначенням їх рейтингу». За словами пана Войтюка, окрім НУБіП України, методику впроваджено у НТУ «Київський політехнічний інститут», Національному університеті «Львівська політехніка», Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України та ще десятках ВНЗ України й країн СНД. Методика гнучка, базується на нормативних документах МОН України, міністерства праці та соціальної політики, Кодексу Закону про працю, враховує специфіку навчального закладу, гармонізована з європейськими стандартами і легко адаптується до поточних завдань.

Суть методики полягає в тому, щоб формалізувати діяльність науково-педагогічних працівників (НПП), виключити емоційну складову при їх оцінюванні, знайти відповідні критерії, усунути зрівнялівку в оплаті праці, примусити вести чіткий облік власноруч виконаної роботи. Методика сприяла небувалій мотивації до праці, іншими словами, дала потужний поштовх внутрішнім, прихованим резервам без якихось додаткових капіталовкладень. При цьому керівник (ректор) отримав не опосередкований зворотний зв’язок із виконавцями різного рангу (як було раніше), а прямий і безпосередній. Розроблена система має колосальні фінансові наслідки, вона впливає на самопочуття окремого індивіда в колективі і є, по-суті, великим соціальним проектом. Крім того, у керівника з’явилась додаткова можливість для фінансового маневру: підтримки інноваційних ініціатив, встановлення доплат і надбавок, виплат більшої кількості премій. Не хочеться згадувати, який шалений спротив, а часто і відвертий саботаж, довелось долати на етапі впровадження, у тому числі і від посадовців. Дивно, але зараз вони стали запеклими прихильниками методики, відверто намагаються щось «удосконалити», підігнути під власні забаганки, отримати зиск і навіть присвоїти авторство. Сумно буває, тому що це дискредитує систему і викликає обурення з боку НПП.

Понад 25 років Анатолій Шостак очолював найбільшу в університеті профспілкову організацію Технічного навчально-наукового інституту, за що отримав найвищу нагороду ФПУ — нагрудний знак «Профспілкова відзнака»; наразі він є головою правління Товариства аграрних інженерів НУБіП України Української асоціації аграрних інженерів, членом Вченої ради механіко-технологічного факультету НУБіП України, провідним лектором. Шостак — автор близько 300 наукових праць українською, англійською, російською та німецькою мовами, що надруковані у відомих вітчизняних та зарубіжних виданнях із високим імпакт-фактором. У тому числі близько 60 методичних розробок і навчальних посібників — як одноосібних, так і у співавторстві.

«Наукову цінність робіт Анатолія Шостака підтверджено визнаними у світі наукометричними показниками: індексом цитування та індексом Хірша. Ці показники у нього одні з найвищих в університеті, при тому що українська наука багато років була й залишається за багатьма позиціями донині у стані автаркії, — розповів «Хрещатику» проректор із навчальної і виховної роботи, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук (НААН), заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша. — Додам, що Анатолій Вікторович один із найкращих наставників академічних груп, під його науковим керівництвом успішно захистилося понад 500 бакалаврів, спеціалістів, магістрів та слухачів інституту підвищення кваліфікації».

Наукові праці вченого відзначені медалями, дипломами та сертифікатами багатьох міжнародних виставок. Він нагороджений найпрестижнішими орденами Євросоюзу LABORE ET SCIENTIA — «Працею і знаннями» та PRIMUS INTERPARES — «Перший серед рівних» (Німеччина, м. Мюнхен), медаллю Святого Володимира АН ВО України, нагрудними знаками «Відмінник освіти України», «Відмінник інженерної служби України», Срібною медаллю ім. В. І. Вернадського, Золотою медаллю «За новаторську роботу в області вищої освіти»; визнаний «Кращим освітянином України 2010 року», став Лауреатом відзнаки «Залиш мені в спадщину думку найвищу», нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани». Удостоєний почесних звань «Заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України», «Заслуженный работник науки и образования» (Росія), є Почесним доктором наук SCIENCE, HONORISCAUSA Міжнародної академії Природознавства «Academy of Natural History» (Germany). Нагороджений дипломами всеукраїнської програми «Національні лідери України». У 2015 році «за заслуги з відродження духовності в нашій державі та утвердження Помісної Української Православної Церкви» Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений «Орденом святих Кирила і Мефодія».

Ось що сказав президент Академії наук вищої освіти України (АН ВО України), доктор філологічних наук, академік Микола Дубина: «Науково-методичні розробки Анатолія Шостака широко відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Отож, закономірно, що на ХІХ загальних зборах Академії (2011 року) він був обраний членом-кореспондентом, а через рік — членом Президії АН ВО України.

Власними зусиллями для потреб Академії він створив дороговартісний, зручний у користуванні, високопрофесійний сайт. Створення цього високоінтелектуального продукту значно розширило можливості Академії, а наявність україно- та англомовної версій забезпечило активну комунікацію і нашу присутність у європейському інтернет-просторі. Анатолій Вікторович активно займається благодійною діяльністю, допомагає вирішувати численні поточні проблеми, що виникають у повсякденному житті Академії».

Окрім підготовки висококваліфікованих кадрів для агропромислового комплексу держави, Анатолій Шостак виховав двох дітей, майстрів спорту: сина Максима і доньку Ганну, яким надав можливість отримати освіту у кращих університетах Європи. Нині син трудиться інженером-конструктором на відомій фірмі Bosch Rexroth AG, а донька — провідним спеціалістом у компанії John Deere.

Життєве кредо Анатолія Вікторовича: «Стережись байдужих — саме від їхнього мовчазного неспротиву твориться все зло на світі».

Натисність, аби переглянути зображення у великому розмірі


Натисність, аби переглянути зображення у великому розмірі
полоса
vn.com.ua
images
images
images
images
Новини по темi:
images  
images
images
images
images
14:19 | Чому столиця настільки приваблива щодо пошуку роботи?.
images
images
09:29 | Ukrainian Fashion Week відбудеться з 2 по 5 вересня.
images
images
12:00 | Як правильно прибирати в квартирі під час пандемії.
images
images
17:27 | Привітання Київського міського голови зі святом Хануки.
images
images
14:37 | Якою має бути дитяча постільна білизна?.
images
images
12:05 | Кличко привітав освітян з професійним святом.
images
images
17:49 | Протидія гендерно зумовленому насильству – один із головних пріоритетів міської влади – Марина Хонда.
images
images
14:57 | Опубліковано Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 рр..
images
images
12:24 | Київ допомагає людям, що втратили роботу через кризу.
images
images
16:57 | Уряд вніс зміни до адаптивного карантину: роботу кінотеатрів дозволять з 2 липня.
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |