11 жовтня 2017 року, середа  №105 (5018) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS  | Facebook   |  Київ | Економіка | Суспільство | Дозвілля | Авто | Здоров'я | Технології | Транспорт
images
images
 Логотип видання 'Хрещатик'
громадський бюджет kyiv smart city
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images images новини
images
15:08 |  Не проїдеш: столичні тролейбуси зупинились через поломку
images images images
14:29 |  У Києві знову зміниться погода
images images images
13:35 |  28 лютого відбудеться колегія Департаменту освіти і науки КМДА
images images images
13:28 |  Віталій Кличко: «До кінця травня повністю відремонтують два шляхопроводи на вулиці Богатирській»
images images images
12:51 |  Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
images images images
12:51 |  До кінця березня на Куренівці замість смітника зроблять сквер
images images images
12:00 |  У центрі Києва тепер простіше рухатися на авто
images images images
11:50 |  У столиці почали додатково обстежувати шляхопроводи і мости, проводити протиаварійні роботи
images images images
10:09 |  Вздовж проспекту Бандери будують велодоріжки
images images images
08:47 |  Киянам повідомили, як знайти всю інформацію про землю у столиці
images images images
07:26 |  У Києві підвищили зарплату тренерам у спортшколах
images images images
07:16 |  Покарання без позбавлення волі: 26 лютого у Києві відбудеться Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство»
images images images
06:35 |  26 лютого презентують електронні учнівські квитки для школярів
images images images
18:43 |  Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
images images images
18:38 |  Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство»
images images images
images
украинские новости RSS канал новини RSS  |  всi новини
images
полоса
images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

Державні закупівлі
Бюджет міста Києва на 2019 рік
Бюджет міста Києва на 2020 рік
Контактний центр міста Києва - 1551
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    


Рiшення Київради
04/07/2018
Рішення Київської міської ради № 831/4895 від 17 травня 2018 року

Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо заходів, спрямованих на збереження та охорону культурної спадщиниВідповідно до Конституції України, Закону України «Про охорону культурної спадщини», з метою сприяння терміновому законодавчому врегулюванню питання щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини Київська міська рада

ВИРІШИЛА:


1. Направити звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо заходів, спрямованих на збереження та охорону культурної спадщини, згідно з додатком до цього рішення.

2. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Київський міський голова В. Кличко

Додаток до рішення Київської міської ради від 17.05.2018 № 831/4895

Звернення до Верховної Ради України щодо заходів, спрямованих на збереження та охорону культурної спадщини

В умовах розбудови незалежної Української держави і пов’язаних з цим процесів пробудження національної самосвідомості об’єкти культурної спадщини, що стали свідками багатовікової історії українського народу, відіграють важливу соціальну роль, вони є основою пізнання минувшини, всебічного осмислення життя народу. За кількістю пам’яток, наявністю шедеврів Україну можна віднести до країн з багатою історико-культурною спадщиною. Чимало пам’яток мають загальнодержавне значення, а такі як Києво-Печерська лавра та Софія Київська за рішенням ЮНЕСКО включені до реєстру Всесвітньої культурної спадщини. Усвідомлення значення культурного надбання є рушієм для зростання незмінного прагнення до пізнання, до ідентичності, що проявляється у бажанні повторно відкривати власну історію, традиції, духовне коріння.

Культурна спадщина як одна із надзвичайно важливих складових історичної пам’яті будь-якого народу посідає особливе місце і на законодавчому рівні.
У Конституції України встановлено, що культурна спадщина охороняється законом. Кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Стаття 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначає, що об’єкт культурної спадщини – це визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов’язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти (об’єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність.

У преамбулі вказаного Закону зазначено, що охорона об’єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Розділ VIII Закону України «Про охорону культурної спадщини» регулює питання відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини і встановлює кримінальну відповідальність за незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини та адміністративну відповідальність за порушення вимог цього Закону.

У Верховній Раді України перебуває на розгляді низка законопроектів, автори яких пропонують посилити відповідальність у сфері охорони культурної спадщини, зокрема шляхом внесення відповідних змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Такі пропозиції вони обґрунтовують у пояснювальних записках до цих законопроектів, зокрема тим, що встановлений розмір стягнень за порушення законодавства про охорону культурної спадщини є мізерним і не стимулює правопорушників у майбутньому дотримуватись вимог закону щодо охорони культурної спадщини.

Також окремої уваги заслуговує питання викупу об’єктів культурної спадщини в разі недобросовісного поводження з ними їх власників, адже на законодавчому рівні механізм його вирішення врегульований не достатньо конкретно, через що органи виконавчої влади часто не використовують цей механізм, посилаючись на відсутність у них відповідних повноважень.

Так, статтею 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» регламентується можливість відповідного органу охорони культурної спадщини звертатися до суду з позовом про викуп пам’ятки, якщо в результаті дій або бездіяльності її власника їй загрожує пошкодження або знищення. Проте частина четверта цієї статті встановлює, що викуплена пам’ятка переходить у власність держави.

На практиці таке формулювання в багатьох випадках призводить до бездіяльності місцевих органів охорони культурної спадщини, які посилаються на ту обставину, що в результаті викупу пам’ятка перейде у власність держави, а відповідно й ініціювати питання викупу має саме центральний орган виконавчої влади, яким є Міністерство культури України.

При вивченні цього питання слід врахувати, що велика кількість пам’яток у столиці має статус пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення і логічно, що в разі звернення до суду з позовом про викуп пам’ятки місцевим органом охорони культурної спадщини вона мала б переходити до комунальної власності відповідної територіальної громада, а не держави.

Місто Київ як столиця України – місто з багатовіковою історією, на території якого знаходиться велика кількість об’єктів культурної спадщини, зокрема тих, що за рішенням ЮНЕСКО включені до реєстру Всесвітньої культурної спадщини, не може стояти осторонь проблем знищення або пошкодження таких об’єктів.
У зв’язку з цим Київська міська рада звертається до Верховної Ради України з проханням сприяти терміновому законодавчому врегулюванню таких питань:
1. Посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, зокрема шляхом внесення відповідних змін до розділу VIII Закону України «Про охорону культурної спадщини» в частині суттєвого збільшення розміру фінансових санкцій за порушення норм вищевказаного Закону недобросовісними власниками чи користувачами об’єктів культурної спадщини; внесення змін до статті 298 Кримінального кодексу України в частині встановлення більш суворої відповідальності за кримінальні правопорушення в сфері охорони культурної спадщини; внесення змін до статей 92, 18833 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру фінансових санкцій за протиправні дії стосовно об’єктів культурної спадщини.

2. Викуп об’єктів культурної спадщини шляхом внесення змін до статті 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» в частині встановлення можливості переходу пам’яток до комунальної власності відповідної територіальної громади в разі наявності у такого об’єкта статусу пам’ятки культурної спадщини місцевого значення та ухвалення відповідного рішення про його викуп судом.

Київський міський голова В. Кличко


Iншi документи:
 

Розпорядження № 1846 від 11 жовтня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 грудня 2016 року № 1346 «Про стипендію голови Київської міської державної адміністрації видатним спортсменам міста Києва»


Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887
Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1067 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1282 від 19 липня 2018 року
Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»


Розпорядження № 1070 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1006 від 11 червня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІОС»


Розпорядження № 902 від 29 травня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 травня 2003 року № 810


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |