23 ciчня 2018 року, вiвторок  №8 (5059) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS  | Facebook   |  Київ | Економіка | Суспільство | Дозвілля | Авто | Здоров'я | Технології | Транспорт
images
images
 Логотип видання 'Хрещатик'
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images images новини
images
16:51 |  Наступного року на Дніпровській водопровідній станції у Києві планують відмовитись від знезараження води рідким хлором
images images images
13:15 |  Кличко розповів, як кияни можуть економити на опаленні до 50%
images images images
13:04 |  Кров у столичні заклади охорони здоров’я доставлятимуть волонтери на мотоциклах
images images images
12:40 |  Де зробити митне оформлення транспортних засобів
images images images
12:38 |  Як сплатити за проїзд у столичному транспорті
images images images
10:39 |  У Києві цього року відремонтують більше 800 дворів
images images images
19:26 |  На «Виноградар-І» перейшли на нову технологію знезараження водопровідної води
images images images
19:23 |  Понад 1300 киян скористалися можливістю перевірити зір під час акції до Всесвітнього дня зору
images images images
14:32 |  Столичні правоохоронці зупинили контрабанду сильнодіючих речовин
images images images
14:30 |  СБУ блокує спроби псевдоспецслужб «Л/ДНР»
images images images
14:21 |  Цими вихідними у столиці відбудуться традиційні сільськогосподарські ярмарки
images images images
14:18 |  Віталій Кличко: протягом тижня завершать асфальтування Дарницької площі
images images images
11:30 |  У Києві тривають сезонні ярмарки
images images images
08:32 |  ДПС забезпечено безперебійний перехід на стандарти IBAN
images images images
08:31 |  Підпалювачам кафе на Хрещатику повідомлено про підозру
images images images
images
украинские новости RSS канал новини RSS  |  всi новини
images
полоса
images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

Державні закупівлі
Бюджет міста Києва на 2019 рік Контактний центр міста Києва - 1551
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
00/00/0000

Забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення
Відповідно до статті 40 Конституції України кожен має право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Постановою Верховної Ради України від 02.10.96 введено в дію Закон України "Про звернення громадян" від 02 жовтня 1996 року.
Зазначений закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Він забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.
Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями.
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’ єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов’язані вчасно і об’єктивно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов’язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням — безпосередньо до суду.
Скарга в інтересах громадянина за його уповноваженням, оформленим у встановленому законом порядку, може бути подана іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність, а в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб — їх законними представниками.
Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має певні права, передбачені чинним законодавством.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення,— невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, встановлюється необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
Керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян проводять особистий прийом у встановлені дні та години, у зручний для громадян час.
Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.
Подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Витрати, зроблені органом державної влади, місцевого самоврядування і підприємством, установою, організацією незалежно від форм власності, об’єднанням громадян, засобами масової інформації у зв’язку з перевіркою звернень, які містять завідомо неправдиві відомості, можуть бути стягнуті з громадянина за рішенням суду.
Контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.
Діяльність Київського міського управління юстиції з питань розгляду звернень та прийому громадян впродовж поточного року спрямована на виконання Закону країни "Про звернення громадян", Указів Президента від 19.03.1997р. № 241 "Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення", від 3.08.2002 р. № 700/2002 "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997р. № 348 Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації та наказу Міністерства юстиції України від 12.07.1999р. № 41/5 "Про внесення змін і доповнень до наказу Міністерства юстиції України від 16.03.1999р. № 15/5 "Про вдосконалення роботи зі зверненнями громадян в Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах а установах юстиції".
Впродовж дев’яти місяців 2003 року до управління юстиції надійшло 5001 звернення громадян, проти 6310 звернень за 9 місяців 2002 року, що на 1309 вернень менше і становить 20,7 відсотка.
Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян постійно знаходиться під контролем керівника міського управління юстиції, його заступників та керівників структурних підрозділів.
В процесі розгляду звернень громадян особлива увага приділяється вивченню причин та умов, які сприяли виникненню звернення та їх усуненню.
У випадках, коли звернення не вирішується по суті в межах встановленого зазначеним законом строку, заявникові надається попередня відповідь у встановлені законодавством терміни і воно залишається на контролі до надання остаточної відповіді та провадження закривається лише після вирішення питання.
При розгляді звернень громадян працівниками відділів державної виконавчої служби, нотаріату, реєстрації актів громадянського стану Київського міського управління юстиції ретельно вивчається суть звернення. У разі потреби провадиться службова перевірка фактів, викладених у зверненні, безпосередньо на місцях, для з’ясування усіх обставин.
У разі визнання звернення обгрунтованим, воно є предметом обговорення на оперативних нарадах відділів, на міських нарадах, семінарах, а при необхідності на засіданні колегії міського управління юстиції, з обов’язковим залученням осіб, на дії яких вони надійшли. Крім того, матеріали проведених перевірок надсилаються для реагування керівникам відповідних відділів.
У випадках, коли за результатами службових перевірок вбачається порушення чинного законодавства, до посадової особи, яка допустила таке порушення, приймаються міри дисциплінарного впливу.
З метою упередження надходження повторних та обгрунтованих скарг працівники Київського міського управління юстиції при проведенні комплексних та цільових перевірок, на семінарських заняттях на місцях та в управлінні юстиції надають методичну та практичну допомогу працівникам районних відділів державної виконавчої служби і реєстрації актів громадянського стану та державним і приватним нотаріусам.
З метою підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян і усунення недоліків у цій сфері відділами апарату Київського міського управління юстиції та районними управліннями юстиції у м. Киеві були розроблені заходи, спрямовані на підвищення рівня роботи органів державної виконавчої служби та реєстрації актів громадянського стану, державних та приватних нотаріусів міста.
Крім того, за результатами розгляду звернень громадян та організації особистого прийому структурні підрозділи апарату Київського міського управління юстиції щоквартально складають аналізи, які доводяться до відома державних виконавців, нотаріусів, працівників органів реєстрації актів громадянського стану шляхом ознайомлення з ними та обговорення на колегіях, семінарських заняттях, оперативних нарадах.
На виконання вимог Закону України "Про звернення громадян" щодо особистого прийому керівниками органів юстиції м. Києва з метою покращення прийому громадян, що звертаються з питань організації роботи районних управлінь юстиції та їх відділів: державної виконавчої служби та реєстрації актів громадянського стану, відділу реєстрації смерті в м. Києві, державних нотаріальних контор наказом начальника Київського міського управління юстиції затверджено графік особистого прийому громадян керівництвом та начальниками структурних підрозділів апарату Київського міського управління юстиції.
Графік особистого прийому громадян в міському управлінні юстиції розміщено на видному місці, доступному відвідувачам.
Начальник управління юстиції та його заступники здійснюють прийом громадян на своїх робочих місцях впродовж тижня у визначені робочі дні та години.
Керівники та спеціалісти структурних підрозділів апарату Київського міського управління юстиції ведуть особистий прийом громадян з питань, що входять до їх компетенції, на своїх робочих місцях у визначені дні та години.
Крім того, відповідними наказами начальника Київського міського управління юстиції встановлено порядок та графік прийому громадян органами державної виконавчої служби та реєстрації актів громадянського стану, нотаріату міста. При цьому, обов’язково враховувалась специфіка роботи зазначених установ.
Звернення громадян, подані на особистому прийомі, реєструються у журналах обліку особистого прийому та за результатами розгляду надаються відповіді (усно або письмово).
Впродовж девяти місяців 2003 року начальником, його заступниками та керівниками структурних підрозділів апарату Київського міського управління юстиції на особистому прийомі прийнято 1573 громадянина.
Громадяни звертались з питань, пов’язаних з діяльністю органів державної виконавчої служби і реєстрації актів громадянського стану, державних і приватних нотаріусів, реєстрації громадських об’єднань та інші (працевлаштування тощо).

Заступник начальника Київського міського управління юстиції — начальник відділу документального забезпечення та контролю за виконанням Г. І. Штефан

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |