Київ займає перше місце за рівнем Індексу місцевої електронної демократії в Україні. Відповідне дослідження проводили експерти Громадської спілки «Центр розвитку інновацій». Для аналізу було обрано 15 найбільших міст України. Оцінювалися чотири поширені інструменти електронної демократії: е-звернення, е-консультації, е-петиції та Громадський бюджет.
«Міська влада намагається максимально залучати киян до участі в суспільному житті столиці. І аби цей процес був ефективним, зрозумілим та зручним, ми запроваджуємо нові електронні сервіси. І тут справді маємо чим пишатися. Найвищий загальний показник щодо електронних звернень, враховуючи стан демократичності, рівень громадської активності та результативність інструменту має саме столиця – фактично 60%», – повідомив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.
Окрім того, місто має успішний досвід у запровадженні та реалізації електронних петицій. Загалом вони є найбільш популярним інструментом е-участі в Києві (4384 подані петиції), Запоріжжі (1125 петицій) та в Хмельницькому (528 петицій).
«Ми спільно з громадськістю напрацювали нове, більш ефективне, положення розгляду електронних петицій. До речі, система е-звернень у Києві є найдосконалішою серед українських міст. Наразі ми маємо 49 успішних петицій. Із них шість уже реалізовано повністю, 10 було відхилено. Щодо решти – розроблені заходи для їх виконання. У тематичному розрізі найбільш популярними є петиції, що стосуються транспорту, благоустрою та довкілля, ЖКГ, містобудування та перейменування», – зазначив Володимир Прокопів.
Також має чим пишатися Київ і в процесі реалізації проектів Громадського бюджету. На їх виконання цьогоріч міська влада виділила 150 млн грн. Загалом мають реалізувати 141 громадську ініціативу. Торік у рамках ГБ було втілено у життя 48 ідей. Найвищу результативність реалізації проектів декларують Хмельницький та Київ. Середній термін виконання ініціатив складає від 2 місяців до 1 року.
Що стосується електронних консультацій, то лише в трьох із восьми міст (Київ, Львів, Хмельницький) передбачено спеціальне процедурне забезпечення. Щоправда, лише у столиці вони реально функціонують на практиці