![]() |
Про реформу та скасування взагалі подібного інституту («прописки») тут мова не йтиметься.
Редакція «Вечірки» отримала коментар юристів Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації з приводу легітимності вимог про благодійність в лікарнях за приписним принципом.
У відповіді на запит в ОДА відповіли посиланням на українське законодавство, яке передбачає отримання закладами охорони здоров’я благодійних внесків (Постанова Кабінету міністрів від 04.08 2000 №1222.
Водночас Міністерство охорони здоров’я України нагадало про норми закону, які забороняють примусово збирати благодійні внески і зобов’язують медичні заклади інформувати пацієнтів про усі фінансові надходження, а також про кількість отриманих препаратів та засобів від держави чи міської влади.
Фактично мова йде про те, що благодійність має місце бути, проте жодного примусу в такому питанні бути не може.
«У разі наявності підтвердження фактів вимагання благодійних внесків необхідно звертатись до правоохоронних органів», - підсумували в Київській ОДА.
Не слід забувати й про принцип медичної реформи «гроші ходять за пацієнтом». Він також скасовує приписний принцип пацієнта. Однак варто наголосити, що наразі реформа стосується лише першої ланки – тобто сімейних лікарів, педіатрів.
Автор сама була свідком вимагання «благодійних внесків» у стаціонарних відділеннях Києва. І сенс у тому, що навіть, якщо погодитись із тим, що лікарням бракує коштів, то залишається відкритим питання, яким чином потім витрачаються отримані пожертви.