12 вересня 2018 року, середа  №98 (5149) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS  | Facebook   |  Київ | Економіка | Суспільство | Дозвілля | Авто | Здоров'я | Технології | Транспорт
images
images
 Логотип видання 'Хрещатик'
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
полоса
images images новини
images
11:42 |  Обрано переможця конкурсу на кращий проект Меморіального комплексу «Героям-киянам»
images images images
11:36 |  Віталій Кличко представив Максима Бахматова – як кризового менеджера, який долучився до роботи в столичній владі
images images images
11:35 |  «Лікар у Вашому домі» - здійснено понад 98 400 обстежень
images images images
11:33 |  Кличко представив нового радника
images images images
11:16 |  Пішохідний міст на проспекті Курбаса закрито на ремонт
images images images
10:50 |  На станції «Золоті Ворота» помічені сильні жінки
images images images
10:30 |  КМДА запрошує на Kyiv Smart City Forum
images images images
09:11 |  У Верховній Раді воюють за Віталія Кличка
images images images
15:39 |  Бюджет Києва 2020 під загрозою
images images images
15:35 |  Віталій Кличко: «Головні суперники для мене – ті виклики, що стоять перед Києвом»
images images images
10:15 |  Сьогодні в Україні відзначають День молитви за сім'ю
images images images
10:03 |  Креативні індустрії і державна служба — вже не паралельні світи
images images images
09:56 |  Впровадження смарт-ініціатив робить Київ безпечним містом
images images images
09:40 |  Київраду заблокують на пів року
images images images
17:55 |  Цими вихідними киян запрошують на Контрактову площу на сімейне свято «Живи Fest-2019»
images images images
images
украинские новости RSS канал новини RSS  |  всi новини
images
полоса
images images ДОКУМЕНТИ  
images
images Рiшення Київради
images
images Розпорядження
images
images Нормативно-правовi акти 
images
images Укази Президента України
images
images Постанови
images
images Накази
images
images Проекти
images
images Документи інших відомств
images

полоса

Державні закупівлі
Бюджет міста Києва на 2019 рік Контактний центр міста Києва - 1551
  images
images
images Роздiли :   стрелка   |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
00/00/0000

Права дитини з огляду Сімейного кодексу України
1 січня 2004 року разом з набуттям чинності Цивільним кодексом України вступить в силу і новий Сімейний кодекс України, який визначає підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів.
Новий Сімейний кодекс, який містить багато новел, що стосуються охорони прав дитинства, покликаний забезпечити можливість здійснення прав дитини, які встановлені Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними правовими актами, визнаними в Україні.
Положення зазначеного кодексу чітко визначають, що регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Так, відповідно до Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.
Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Одним з прав дитини відповідно до Конвенції про права дитини, схваленої на 44 сесії Генеральної асамблеї ООН 20.11.89 є її право мати ім'я, а також, наскільки це можливо знати своїх батьків і право на їх піклування.
За законодавством України ім'я громадянина України складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини до якої належить фізична особа.
Сімейним кодексом України визначено чіткий порядок присвоєння імені дитині. Зокрема, її прізвище визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Суттєво новим є положення Сімейного кодексу, яке дозволяє батькам, які мають різні прізвища присвоювати дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.
Ім'я дитини визначається за згодою батьків. При цьому, дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. По батькові дитини визначається за іменем батька.
Права та обов'язки матері, батька і дитини грунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Сімейним кодексом.
Відповідно до вимог Сімейного кодексу України мати та батько мають рівні права і обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини;
Одночасно Сімейним кодексом України встановлена рівність прав та обов'язків дітей щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.
Так, дитина має право на належне батьківське виховання, яке забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.
Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї. А до таких обов'язків належать:
— виховання дитини в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
— піклування про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
— забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, підготовка її до самостійного життя;
— утримання дитини до досягнення нею повноліття.
Батьки зобов'язані поважати дитину.
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
З урахуванням вимог вищезгаданої Конвенції про права дитини Сімейним кодексом України було встановлено нову норму, згідно з якою мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування, зокрема якщо хтось із них перебуває у надзвичайній ситуації (лікарні, місці затримання та позбавлення волі тощо).
Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, а також фізичні покарання дитини батьками, застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. Наприклад, позбавлення їх батьківських прав.
Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а також якщо вона досягла чотирнадцяти років безпосередньо до суду.
Крім того, звертатися до зазначених установ за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки мають право їх батьки, без спеціальних на те повноважень як законні представники своєї дитини. Звернутися за таким захистом вони можуть навіть тоді, коли відповідно до закону дитина сама має на це право.
Батьки мають законне право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина.
Суттєво новим у Сімейному кодексі є надання можливості дітям та батькам мати роздільне майно. Вони можуть бути самостійними власниками майна і у випадках спільного проживання.
Власністю дитини є майно, придбане батьками або одним із них для забезпечення розвитку, навчання та виховання дитини (одяг, інші речі особистого вжитку, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо). Батьки зобов'язані передати у користування дитини майно, яке має забезпечити її виховання та розвиток.
Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності.
Права батьків та дітей на користування житлом, яке є власністю когось із них, встановлюються відповідним законом.
Якщо у малолітньої дитини є майно, батьки управляють ним без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані вислухати думку дитини щодо способів управління її майном. Після припинення управління батьки зобов'язані повернути дитині майно, яким вони управляли, а також доходи від нього.
Неповнолітня дитина розпоряджається доходом від свого майна відповідно до Цивільного кодексу України.
Слід зазначити, що досить важливим для забезпечення захисту законних прав та інтересів дитини є передбачення нормами Сімейного кодексу України права дитини на врахування її думки при вирішенні питань, що стосуються її життя.
Так, Сімейний кодекс встановлює, що дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім'ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім'ї.
Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном.
Але, при цьому бажання дитини не є обов'язковим для виконання — суд має право постановити рішення всупереч її думці, якщо цього вимагають інтереси дитини.
Заступник начальника Київського міського управління юстиції — начальник відділу реєстрації актів громадянського стану Н. Мацвейко

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |