Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
13 серпня 2019 року, вiвторок  №47 (5239) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    


Рiшення Київради
25/07/2018
Рішення Київської міської ради № 829/4893 від 17 травня 2018 року

Про затвердження звіту тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 роціЗа результатами розгляду звіту тимчасової контрольної комісії, відповідно до статті 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 12 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 07 липня 2016 року № 579/579, Київська міська рада

ВИРІШИЛА:


1. Взяти до відома висновки і пропозиції, викладені у звіті тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 році.
2. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики.


Київський міський голова В. Кличко

Додаток до рішення Київської міської ради від 17.05.2018 № 829/4893

Звіт
тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць
і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 році
м. Київ        13 грудня 2017 року

Рішенням Київської міської ради від 23 березня 2017 року № 29/2251 було створено тимчасову контрольну комісію Київської міської ради з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 році (далі – Комісія).
Відповідно до пункту 11 статті 12 Регламенту Київської міської ради результати роботи тимчасової контрольної комісії викладаються в письмовому звіті, який приймається на засіданні Комісії.

Факти і обставини, що стали підставою для створення Комісії
Підставою для створення Комісії слугувала необхідність приведення комплексної системи обслуговування вулиць і доріг міста Києва у відповідність до декларованих стандартів та потреба перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 році.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про автомобільні дороги» управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

Одним із основних обов’язків органів місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міста є організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста за встановленими для них будівельними нормами і державними стандартами відповідно до пункту 2 частини першої статті 19 зазначеного Закону.

Окрім того, пунктом 2 частини першої статті 21 Закону України «Про автомобільні дороги» встановлено, що органи місцевого самоврядування відповідають за стан вулиць і доріг міста, якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста, а відповідно до статті 5 Закону України «Про дорожній рух» саме до компетенції Київської міської ради віднесено забезпечення розвитку, утримання і охорони мережі місцевих автомобільних доріг та вулиць.

Таким чином, на підставі зазначеного та враховуючи суспільний інтерес та необхідність у захисті прав членів територіальної громади міста Києва на безперервне, безпечне і зручне користування дорогами і вулицями міста, була створена ця Комісія, основними завданнями якої є:

1. Перевірка дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, вимог інших нормативно-правових актів України при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва у 2016 році.

2. Перевірка якості виконання дорожніх робіт у місті Києві та належного контролю за здійсненням зазначених робіт у 2016 році.

3. Перевірка порядку проведення процедур закупівель та цільового використання бюджетних коштів при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва у 2016 році за кошти міського бюджету.

4. Перевірка звітів про виконання робіт, дефектних актів, сертифікатів, матеріалів і паспортів, результатів лабораторних досліджень, протоколів виконання робіт, актів приймання-передачі та іншої документації щодо виконання робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва, а також перевірка порядку виконання договорів підряду щодо зазначених робіт у 2016 році.

5. Перевірка порядку здійснення гарантійного ремонту та усунення недоліків підрядними організаціями, що здійснювали проектування, будівництво, реконструкцію, ремонт вулиць і доріг міста Києва у 2016 році за кошти міського бюджету.

6. Оцінка необхідності залучення незалежних національних і міжнародних експертних організацій для моніторингу якості робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва.

Комісія створена у складі 15 депутатів Київської міської ради, головою Комісії є Харчук Сергій Васильович. Відповідно до Регламенту Київської міської ради Комісія своїм рішенням обрала секретарем члена Комісії Задерейка Андрія Івановича. Заступника голови Комісії було вирішено не обирати.

Так, для виконання покладених на Комісію Київською міською радою завдань було розроблено та затверджено нижченаведений стратегічний та тактичний план роботи:

1. Направити запити до Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і комунальної корпорації «Київавтодор» з проханням надати інформацію про:
– поадресний перелік об’єктів, де в 2016 році проводився ремонт і будівництво доріг в місті Києві;
– загальний розмір асигнувань на будівництво і ремонт доріг у 2016 році з розбивкою на квартали в форматі заплановано/освоєно;
– перелік підрядних/субпідрядних організацій, залучених до будівництва, ремонту і утримання доріг у Києві в 2016 році;
– тендерні умови, що висувалися підрядним організаціям для участі в тендерах по будівництву, ремонту, утриманню доріг в 2016 році.

2. Визначити перелік об’єктів (з наданого поадресного переліку об’єктів, на яких проводився ремонт та/або будівництво доріг в м. Києві за 2016 рік), за яким буде проводитись робота Комісії щодо перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва у 2016 році.

3. Відповідно до затвердженого комісією переліку об’єктів для перевірки за пунктом 2 по кожному з обраних об’єктів запросити інформацію для аналізу щодо проведення ремонтних робіт за бюджетні кошти, а також запросити договори/контракти з підрядними/субпідрядними організаціями, задіяними в будівництві, ремонті і утриманні визначених об’єктів у 2016 році і всі відповідні акти приймання-передачі по таких контрактах/договорах.

4. Запросити розпорядчі документи (накази, положення, розпорядження), що визначають порядок організації будівництва, ремонту і утримання, контролю якості доріг в місті Києві; внутрішні документи, що визначають якість матеріалів, що мають використовуватися при будівництві, ремонті і утриманні доріг в місті Києві, включаючи матеріали для розмітки доріг; посадові інструкції керівництва департаменту і комунальної корпорації «Київавтодор».

5. Запросити окремий висновок/довідку від патрульної поліції/ ГУ Національної поліції у м. Києві щодо ДТП та порушення правил дорожнього руху в 2016 році внаслідок незадовільної якості доріг (включаючи розмітку).

6. Направити запити до Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і комунальної корпорації «Київавтодор» з проханням надати короткі інформаційні довідки про будівництво, ремонт і утримання доріг у 2016 році з зазначенням основних позитивних і негативних сторін процесу, самостійно виявлених недоліків і загальних поточних планів на 2017-2018 рр.

7. Направити запит до Департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати всі і будь-які копії документів аудитів і перевірок, що стосуються здійснення робіт з будівництва, утримання і ремонту доріг у місті Києві у 2015-2016 роках,» включаючи перевірки процедур здійснення відповідних закупівель щодо визначених та затверджених комісією об’єктів для перевірки.

8. Провести загальну оцінку юридичної складової договорів підряду/субпідряду, що укладалися для будівництва, ремонту і утримання доріг у 2016 році, відповідно до об’єктів, визначених комісією.

9. Після отримання і вивчення визначених документів провести в закритому режимі зустрічі в форматі «запитання/відповіді» з керівництвом комунальної корпорації «Київавтодор», Депортаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) окремо.

10. Із залученням кваліфікованих експертів провести оцінку стану доріг відповідно до адресних переліків об’єктів, затверджених для перевірки Комісією відповідно до пункту 2 плану заходів, наданих департаментом і комунальною корпорацією «Київавтодор», та отримати незалежні експертні висновки щодо якості виконаних у 2016 році робіт по таких об’єктах.

11. Запросити до роботи Комісії кваліфікованих еспертів та фахівців з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг.
Інформація щодо відомостей та обставин, встановлених Комісією, і докази, якими це підтверджується. Відомості та обставини, що не підтвердилися, а також факти й обставини, які не були перевірені 

З метою отримання (збору) офіційної інформації за час роботи Комісією були направлені такі звернення:

1. Від 26.04.2017 № 1/1 до першого заступника директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шпильового І.Ф. про надання інформації щодо:
– поадресного переліку об’єктів, де в 2016 році проводився ремонт і будівництво доріг у місті Києві;
– загального розміру асигнувань на будівництво і ремонт доріг у 2016 році з розбивкою на квартали в форматі «заплановано/освоєно»;
– переліку підрядних/субпідрядних організацій, залучених до будівництва, ремонту і утримання доріг в Києві у 2016 році;
– тендерних умов, що висувалися підрядним організаціям для участі в тендерах по будівництву, ремонту, утриманню доріг в 2016 році.

2. Від 26.04.2017 № 1/2 до директора Департаменту фінансів» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Репіка В. М. про надання інформації щодо загального розміру асигнувань на будівництво і ремонт доріг у 2016 році з розбивкою на квартали.

3. Від 26.04.2017 №1/3 до генерального директора комунальної корпорації «Київавтодор» Густєлєва О.О. про надання інформації щодо:
– поадресного переліку об’єктів, де в 2016 році проводився ремонт та/або будівництво доріг у місті Києві;
– загального розміру асигнувань на будівництво і ремонт доріг у 2016 році з розбивкою на квартали в форматі «заплановано/освоєно»;
– переліку підрядних/субпідрядних організацій, залучених до будівництва, ремонту і утримання доріг в Києві в 2016 році.

4. Від 31.05.2017 № 2/1 до генерального директора комунальної корпорації «Київавтодор» Густєлєва О.О., директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Репіка В.М. та першого заступника директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шпильового І.Ф. з проханням надати інформацію по тендерних процедурах та тендерних умовах тендерів, які були проведені в 2016 році з метою залучення виконавців робіт з ремонту доріг у м. Києві, та акти прийому-передачі виконаних робіт за такими об’єктами:
– вул. Кулібіна, 6-6а – пров. Червонозаводський, 2/13;
– просп. 40-річчя Жовтня, 112-114;
– просп. Правди, 64, 64-б;
– вул. Кирилівська, 117, вул. Кирилівська, 10-а, 10-б, 12-а, 12-б;
– вул. Єреванська, 3-а– 5 – бульв. Чоколівський, 20-34;
– вул. Зої Гайдай, 7;
– вул. Маршала Гречка, 9, 11, 11-а;
– капітальний ремонт вул. Трублаїні від Кільцевої дороги до вул. 9-го Травня;
– капітальний ремонт дорожньої мережі вул. Мельникова від вул. Глибочицької до вул. Герцена;
– вул. Зодчих, 50-54.

5. Від 31.05.2017 № 2/2 до заступника голови Національної поліції України, начальника Головного управління Національної поліції у м. Києві полковника поліції Крищенка А.Є. про надання статистичної інформації щодо дорожньо-транспортних пригод, які стались у 2016 році через незадовільний стан доріг, зокрема відсутність дорожньої розмітки та інші технічні характеристики якості дорожнього полотна.

6. Повторне звернення до заступника голови Національної поліції України, начальника Головного управління Національної поліції у м. Києві полковника поліції Крищенка А.Є. про надання статистичної інформації щодо дорожньо-транспортних пригод, які стались у 2016 році через незадовільний стан доріг, зокрема відсутність дорожньої розмітки та інші технічні характеристики якості дорожнього полотна.

За результатами розгляду вищевказаних звернень Комісії було отримано таку інформацію.

У відповідь на звернення Комісії від 26.04.2017 № 1/1 стосовно надання інформації по об’єктах будівництва, реконструкції та капітального ремонту за 2016 рік Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надав таку інформацію за січень – грудень 2016 року (додаток на 29 арк.):
– щодо адресного переліку об’єктів капітального ремонту комунальної корпорації «Київавтодор», по яких у 2016 році здійснювались роботи, із визначенням планових та фактичних обсягів асигнувань та зазначенням підрядних організацій, задіяних на виконання робіт (додаток 1);
– щодо об’єктів будівництва та реконструкції зазначено, що такі роботи проводяться відповідно до Програми економічного та соціального розвитку м. Києва в частині капітальних вкладень за січень – грудень 2016 рік (додаток 2);
– перелік підрядних організацій відповідно до інформації щодо підрядних організацій, які є переможцями процедур державних закупівель на виконання будівельних робіт на об’єктах, передбачених Програмою економічного та соціального розвитку м. Києва на 2016 рік (додаток 3), та інформації щодо проектних організацій, які є переможцями державних закупівель на виконання проектних робіт на об’єктах, передбачених Програмою економічного та соціального розвитку м. Києва на 2016 рік (додаток 4).

Стосовно надання інформації про тендерні умови, що висувалися підрядним організаціям для участі в тендерах по будівництву, ремонту, утриманню доріг в 2016 році, Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зазначив, що технічні та кваліфікаційні вимоги до підрядних організацій та предметів закупівлі, що містяться в тендерній документації, оприлюднені у вільному доступі на електронному порталі «Prozorro».

У відповідь на звернення Комісії від 26.04.2017 № 1/2 Департамент фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зазначив, що для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються головним розпорядником бюджетних коштів.

Так, у бюджеті міста Києва на 2016 рік були затверджені такі бюджетні призначення Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): за КТКВКМБ 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» для забезпечення проведення капітального ремонту об’єктів транспортної інфраструктури та придбання комунальної техніки в обсязі 484 459,0 тис. грн; за КТКВКМБ 170794 «Реконструкція автомобільної дороги загального користування державного значення М-15 Одеса – Рені (на Бухарест)» поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Львів – Радехів – Луцьк (Н-17), ділянки Львів – Сколе автомобільної ділянки загального користування державного значення Київ – Чоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве, Ужгород) (М-06), автомобільної дороги загального користування державного значення Сколе – Славське (Т-14-24), поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалиґа (на Кишинів) (Н-10) для здійснення заходів у рамках проведення експерименту з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення в обсязі 700 000,0 тис. грн; за КТКВКМБ 150101 «Реалізація заходів щодо інвестиційного розвитку території» для забезпечення інженерно-транспортної інфраструктури в обсязі 1 000 182,6 тис грн, в тому числі для комунальної корпорації «Київавтодор» на будівництво та реконструкцію об’єктів вулично-шляхової мережі в обсязі 98 449,1 тис. грн.

Крім того, Департамент фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у відповіді на зазначене звернення Комісії вказав, що згідно з Бюджетним кодексом України бюджет міста виконується за розписом, в якому встановлюється розподіл бюджетних асигнувань головним розпорядником бюджетних коштів за певними періодами року відповідно до бюджетної класифікації.

Департамент фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для роботи Комісії надав витяги з розпису асигнувань бюджету міста на 2016 рік за період 01.01.2016 -31.12.2016 у додатку на 3-х арк.

У відповідь на звернення Комісії від 26.04.2017 № 1/3 стосовно надання інформації по об’єктах будівництва, реконструкції та капітального ремонту за 2016 рік комунальна корпорація «Київавтодор» Київської міської державної адміністрації надала таку інформацію. Адресний перелік об’єктів капітального ремонту, по яких у 2016 році здійснювались роботи із визначенням планових та фактичних обсягів асигнувань, підрядників, задіяних на виконанні робіт, наведено в інформації за січень – грудень 2016 року (додаток на 21-му арк.)

Стосовно об’єктів будівництва та реконструкції зазначено таку інформацію:
– адресний перелік з обсягами планових та виконаних робіт наведено в інформації щодо виконання Програми економічного та соціального розвитку м. Києва в частині капітальних вкладень за січень – грудень 2016 року (форма № 07-КБ на 21-му арк.);

– перелік підрядних організацій зазначено в інформації щодо підрядних організацій, які є переможцями процедур державних закупівель на виконання будівельних робіт на об’єктах, передбачених Програмою економічного та соціального розвитку м. Києва на 2016 рік (форма № 07-КБ-підряд на 3-х арк.), та в інформації щодо проектних організацій, які є переможцями процедур державних закупівель на виконання проектних робіт на об’єктах, передбачених Програмою економічного та соціального розвитку м. Києва на 2016 рік (форма №07-КБ-проект на 3-х арк.).

Інформація по тендерних процедурах та тендерних умовах, проведених у 2016 році з метою залучення виконавців робіт з ремонту доріг в
м. Києві, та акти прийому-передачі виконаних робіт за обраними для перевірки об’єктами, а саме: вул. Кулібіна, 6-6-а – пров. Червонозаводський, 2/13; просп. 40-річчя Жовтня, 112-114; просп. Правди, 64, 64-б; вул. Кирилівська, 117, вул. Кирилівська, 10-а, 10-б, 12-а, 12-б; вул. Єреванська, 3-а – 5 – бульв. Чоколівський, 20-34; вул. Зої Гайдай, 7; вул. Маршала Гречка, 9, 11, 11-а; капітальний ремонт вул. Трублаїні від Кільцевої дороги до вул. 9-го Травня; капітальний ремонт дорожньої мережі вул. Мельникова від вул. Глибочицької до вул. Герцена; вул. Зодчих, 50-54, була запитана у комунальної корпорації «Київавтодор», Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до звернення від 31.05.2017 № 2/1.

Згідно з частиною першою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі уповноваженого органу для загального доступу і може бути безоплатно отримана кожною фізичною/юридичною особою.
Відповідно до зазначеної норми законодавства комунальна корпорація «Київавтодор» оприлюднила документацію конкурсних торгів/тендерів по закупівлях, які здійснювало підприємство, на веб-порталі уповноваженого органу. Враховуючи значний обсяг інформації, з метою економії коштів територіальної громади міста Києва для роботи Комісії надали посилання на відповідні адреси веб-порталів.

Так, у відповіді комунальної корпорації «Київ-автодор» було надано для роботи Комісії:
– скан-копію договору № 131-11 від 27 липня 2016 року на виконання робіт з капітального ремонту міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: просп. 40-річчя Жовтня, 112-114 у Голосіївському» районі
м. Києва на 11 арк.;
– скан-копію акта приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2016 року по об’єкту: капітальних ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: просп. 40-річчя Жовтня, 112-114 у Голосіївському районі м. Києва на 6 арк.;
– скан-копію договору № 132-11 від 27 липня 2016 року на виконання робіт з капітального ремонту міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: вул. Кирилівська, 117,
вул. Копилівська, 10-а, 10-б, 12-а, 12-6 у Подільському районі м. Києва на 13 арк.;
– скан-копію додаткової угоди № 1 від 29 серпня 2016 року до договору № 132-11 від 27 липня 2016 року на 1 арк.;
– скан-копію акта приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2016 року по об’єкту: капітальний ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: вул. Кулібіна 6-6-а – пров. Червонозаводський, 2/13 у Святошинському районі м. Києва на 7 арк.;
– скан-копію акта приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2016 року по об’єкту: капітальний ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: вул. Зої Гайдай, 7 в Оболонському районі м. Києва на 7 арк.;
– скан-копію акта приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2016 року по об’єкту: капітальний ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: вул. Зодчих, 50-54 в Святошинському районі м. Києва на 7 арк.;
– скан-копію акта приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року по об’єкту: капітальний ремонт вул. Трублаїні від Кільцевої дороги до вул. 9-го Травня у Святошинському районі м. Києва на 7 арк.;
– скан-копію актів № 468, № 469 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2016 року по об’єкту: капітальний ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій за адресою: просп. Правди, 64, 64-б в Оболонському районі м. Києва на 15 арк.

Разом з тим, акти приймання виконаних будівельних робіт по об’єкту: капітальний ремонт дорожньої мережі вул. Мельникова від вул. Глибочицької до вул. Герцена не можуть бути надані у зв’язку із проведенням виїмки документів 22 березня 2017 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України.

Також у відповіді комунальної корпорації «Київавтодор» зазначено, що роботи по виконанню ремонтних робіт по вул. Маршала Гречка, 9, 11, 11-а не проводились у зв’язку з настанням несприятливих погодних умов.

Виконання робіт по об’єкту: вул. Єреванська, 3-а бульв. Чоколівський, 20-34 передбачено планом капітального ремонту міжквартальних проїздів та прибудинкових територій на 2017 рік.

Щодо звернення Комісії від 31.05.2016 № 2/2 до заступника голови Національної поліції України, начальника Головного управління» Національної поліції у м. Києві полковника поліції Крищенка А.Є. про надання статистичної інформації щодо дорожньо-транспортних пригод, які стались у 2016 році через незадовільний стан доріг, зокрема відсутність дорожньої розмітки та інші технічні характеристики якості дорожнього полотна, у відповіді зазначено, що надати запитувану статистичну інформацію неможливо, оскільки існуюче програмне забезпечення автоматизованої інформаційно-пошукової системи Управління патрульної поліції у м. Києві ДПП не передбачає можливості формування звітів за цим критерієм.

Так, згідно із статистичними даними Управління безпеки дорожнього руху за період з 01.012016 по 31.12.2016 у м. Києві трапилось 3 дорожньо-транспортні пригоди через незадовільний стан вулиць, за результатами яких 0 осіб загинуло, 3 особи травмовані.

Окремо слід зазначити, що для фахового аналізу отриманої відповідно до звернень інформації члени Комісії прийняли рішення запросити до роботи кваліфікованих еспертів та фахівців з питань перевірки дотримання будівельних норм, державних стандартів і правил, порядку здійснення процедур закупівель та виконання договорів підряду при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг.

Так, до роботи Комісії були долучені представники професійної громади в особі Р. Хміля (голова правління ГО «Моя дорога»), А. Заблоцького (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), Д. Пісні (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), К. Лисицької (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), О. Зоріцького (аналітик Cost (проект по підвищенню прозорості в будівництві), Є. Семчука (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»).

Застереження щодо юридичного статусу звіту
Перед початком викладу висновків Комісії щодо її оцінки проблеми, яка була предметом вивчення, Комісія зазначає, що всі твердження, факти, викладені в цьому звіті, ґрунтуються на документальних свідченнях, що є в матеріалах Комісії і досліджені Комісією. При цьому варто відзначити, що Комісія не є слідчим органом в розумінні вимог чинного законодавства України, тому всі і будь-які її висновки є не більш ніж мотивованими припущеннями, що не можуть використовуватися як доказ у адміністративних, господарських чи кримінальних справах чи провадженнях. Мета роботи Комісії згідно з законодавством та Регламентом Київської міської ради – надати пропозиції для подальшої роботи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та підпорядкованих йому підприємств, установ і організацій з питань предмету роботи Комісії.

Висновки за результатами роботи Комісії
У результаті роботи, проведеної членами Комісії за сприяння та кваліфікованої допомоги незалежних громадських експертів Р. Хміля (голова правління ГО «Моя дорога»), А. Заблоцького (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), Д. Пісні (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), К. Лисицької (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ»), О. Зоріцького (Аналітик Cost (проект по підвищенню прозорості в будівництві), Є. Семчука (волонтер ГО «НЕ ПРОГАВ») відповідно до поставлених завдань, керуючись отриманою у відповідь на звернення інформацією, Комісія дійшла таких висновків:

1. Перевірку дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, вимог інших нормативно-правових актів України при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва необхідно здійснювати під час проведення відповідних будівельних робіт. Постконтроль не є ефективним механізмом у сфері будівництва, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва.

2. Перевірка якості виконання дорожніх робіт у місті Києві та контролю за здійсненням зазначених робіт повинні здійснюватися незалежними професійними організаціями.

3. Відсутність незалежного експертного контро-лю якості виконання будівельних та/або ремонтних робіт вулиць і доріг міста Києва призводить до неефективного використання бюджетних коштів та неможливості якісного вирішення питання належного стану вулиць і доріг міста Києва.

4. Порядок проведення процедур закупівель та цільового використання бюджетних коштів при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва у 2016 році за кошти міського бюджету здійснювався відповідно до умов, передбачених системою «Рrozorro».

5. При перевірці звітів про виконання робіт, дефектних актів, сертифікатів матеріалів і паспортів, результатів лабораторних досліджень, протоколів виконання робіт, актів приймання-передачі та іншої документації щодо виконання робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва, а також перевірці порядку виконання договорів підряду щодо зазначених робіт у 2016 році встановлено, що прийняття виконаних робіт здійснюється не за критерієм якості виконання, а відповідно до витрачених коштів і найменування робіт згідно із затвердженою ДСТУ БД. 1.1 -1:2013 Форми КБ-2в.

6. Для проведення незалежного моніторингу, контролю якості та ефективності виконання проектувальних, будівельних, ремонтних робіт на дорогах і вулицях міста Києва з дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, вимог інших нормативно-правових актів України доцільно залучати незалежні національні та міжнародні експертні організації.

Пропозиції за результатами роботи Комісії
Беручи до уваги все вищевикладене, діючи в інтересах громади міста Києва, керуючись пунктом 2 частини першої статті 26, статтею 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 12 Регламенту Київської міської ради, Комісія за результатами своєї роботи вирішила надати виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) такі пропозиції:

1. Запровадити здійснення обов’язкового незалежного зовнішнього контролю дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, проектної документації та вимог інших нормативно-правових актів України при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва.

2. Зобов’язати підприємства, установи і організації, що планують здійснювати проектування, будівництво, реконструкцію, ремонті роботи та роботи з утримання вулиць і доріг у місті Києві за кошти бюджету міста Києва, відповідно до законодавства про здійснення державних закупівель одночасно з тендерами на здійснення зазначених робіт оголошувати тендери на здійснення обов’язкового незалежного зовнішнього контролю дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, проектної документації та вимог інших нормативно-правових актів України при такому проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва.

3. Залучати, на умовах відкритих тендерів відповідно до процедур державних закупівель, до здійснення поточних перевірок дотримання державних і відомчих будівельних норм, державних стандартів і правил, проектної документації, вимог інших нормативно-правових актів України при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та утриманні вулиць і доріг міста Києва за кошти бюджету міста Києва незалежні сертифіковані організації, що надають послуги зовнішнього технічного контролю.

4. Зобов’язати підприємства, установи і організації, що проводять приймання виконаних робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва, що були проведені за рахунок коштів бюджету міста Києва, здійснювати приймання таких робіт за якістю та на предмет дотримання технології, про що чітко і окремо вказувати в актах приймання-передачі зазначених робіт.

5. Зобов’язати підприємства, установи і організації, що приймають виконані роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва, які були проведені за рахунок коштів бюджету міста Києва, здійснювати приймання таких робіт за якістю і визначати відповідність до проектної документації, про що чітко і окремо вказувати в актах приймання-передачі зазначених робіт.

6. Рекомендувати розробити та подати на розгляд Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зміни до національного стандарту України (ДСТУ) із ціноутворення в будівництві, зокрема ДСТУ БД. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», додатками якого, зокрема Т-Ц, яким передбачені примірні форми первинних документів з обліку в будівництві, які мають використовуватися з 1 січня 2014 року під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт, а саме: в частині примірної Форми акта приймання виконаних будівельних робіт № КБ-2в, яку доцільно доповнити критерієм відповідності якості виконаних робіт і відповідності проектній документації.

7. Розробити та затвердити (з обов’язковим подальшим щорічним оновленням, що має бути передбачено в самому документі) Порядок взаємодії підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та підпорядкованих підприємств, установ та організацій, спрямований на максимально ефективне використання коштів бюджету міста, що спрямовуються на проектування, планування та здійснення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва, задля максимального збереження терміну експлуатації вже проведених і прийнятих за якістю робіт з реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міста Києва.

В засвідчення вищевикладеного цей Звіт затверджено на засіданні Комісії за датою, що першою вказана вище і особисто підписано.

Київський міський голова В. Кличко


Iншi документи:
 

Розпорядження № 1846 від 11 жовтня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 грудня 2016 року № 1346 «Про стипендію голови Київської міської державної адміністрації видатним спортсменам міста Києва»


Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887
Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності


Розпорядження № 1571 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) «ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ «ГІМНАЗІЯ «КІДСЛАЙФ СКУЛ» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1570 від 28 серпня 2018 року
Про видачу ЗАКЛАДУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ «СЛАВІЯ» ІМЕНІ ВІКТОРА СОЛОМЕНКА ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1714 від 18 вересня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, постачання теплової енергії ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КИЇВСЬКА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ»


Розпорядження № 1067 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1282 від 19 липня 2018 року
Про встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії комунальному підприємству виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго»


Розпорядження № 1070 від 19 червня 2018 року
Про видачу ПРИВАТНОМУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ «ЛІЦЕЙ «ЕКОЛОГІЯ І КУЛЬТУРА» ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти


Розпорядження № 1006 від 11 червня 2018 року
Про встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІОС»


Розпорядження № 902 від 29 травня 2018 року
Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 травня 2003 року № 810


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211