Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
13 вересня 2019 року, п'ятниця  №55 (5247) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
00/00/0000

ПАМ’ЯТКА ВИБОРЦЮ ДО ГОЛОСУВАННЯ 26 ГРУДНЯ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА 2004 РОКУ
ПІДГОТОВКА ДО ПОВТОРНИХ ВИБОРІВ


На відміну від складання списку виборців до дня голосування 31 жовтня, коли список складається відповідними органами місцевого самоврядування, а потім передається територіальній виборчій комісії, формування списку виборців для повторного голосування 26 грудня 2004 року покладається виключно на територіальну виборчу комісію.
Новий примірник списку виборців створюється на основі списку виборців, складеного для голосування на виборах Президента 31 жовтня і виготовляється не пізніше як за шість днів до дня повторного голосування. Відповідно до Закону, дільничні виборчі комісії отримують від територіальної виборчої комісії нові списки виборців не пізніше одного дня з часу їх виготовлення. З 20 грудня 2004 року громадяни України можуть прийти на виборчу дільницю і ознайомитися зі списком виборців на предмет правильного їх включення до списку виборців.
Порядок уточнення і внесення змін до списків виборців залишається майже таким самим, як перед першим туром. Тобто зберігається основна підстава внесення змін до списку — за скаргою виборця — до дня повторного голосування громадяни можуть приходити на виборчу дільницю, перевіряти себе і написати заяву (скаргу) щодо неправильного внесення до списку виборців, а комісія повинна прийняти відповідне рішення.
Якщо ви виявили, що ви не включені до списку виборців або при включенні допущені порушення, напишіть скаргу на ім’я голови дільничної виборчої комісії про невключення або неправильне включення до списку виборців.
Зміст скарги має бути приблизно таким: “Під час ознайомлення зі списком виборців на виборчій дільниці №... мною було виявлено, що я не внесений до списку виборців на даній виборчій дільниці. Відповідно до ч.2 статті 34 звертаюся до вас з вимогою усунути допущену у списку виборців неправильність і внести мене до списку виборців”. У скарзі обов’язково вкажіть повне прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання, внизу біля підпису вкажіть дату написання скарги (формальності треба дотримати, щоб комісія не відхилила скаргу за формальними ознаками). До скарги додайте копії 1,2 сторінок паспорта, а також сторінки паспорта, на якій міститься штамп реєстрації (прописки). Після цього обов’язково зареєструйте вашу скаргу у комісії; відповідна особа в дільнично- виборчій комісії має внести її до журналу реєстрації. На протязі 3 днів (але не пізніше 25 грудня), за чинним законодавством, ваша скарга має бути розглянута і прийнято відповідне рішення. Після цього у списку виборців напроти вашого прізвища мас бути вказано примітку (“Уточнено”), а у списку виборців під наступним номером (скажімо, якщо у списку було 2456 виборців, то під номером 2457) вписуються ваші персональні дані. Виключення зі списку даних про осіб, які неправомірно включені до нього, здійснюється шляхом викреслення, що засвідчується підписами голови та секретаря дільничної виборчої комісії у графі “Примітка”.
Якщо члени дільничної виборчої комісії відмовляються вносити зміни до списку виборців, зверніться у територіальну виборчу комісію або в суд з двома скаргами: на допущені помилки у списку виборців та на невиконання членами дільничної виборчої комісії своїх повноважень.
Якщо ви виявили “мертву душу” чи “неіснуючий будинок” у списку виборців, аналогічно пишете у дільничну виборчу комісію скаргу на неправильне включення до списку виборців окремих осіб. Хоча це вас безпосередньо не стосується, ви маєте повне право подати таку скаргу.
У день голосування внести себе до списку виборців с значно складніше — це можна здійснити лише подавши заяву (скаргу) виключно до суду. Проте, відповідно до Закону України “Про особливості застосування Закону України “Про вибори Президента України” при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року” надасться право голові та секретареві дільничної виборчої комісії у день голосування виправляти “неточності та технічні описки” у списку виборців.
Під такими неточностями та технічними помилками Закон розуміє: неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження (крім виборців 1986 року народження), номера будинку, квартири місця проживання — “у разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування на виборах Президента України”. Таке виправлення засвідчується підписами голови та секретаря дільничної виборчої комісії у графі “Примітка”. Виходячи з попередніх рекомендацій Центральної виборчої комісії, у такому випадку виправлені дані вписуються у цій самій графі списку виборців зверху.
При підготовці виборця до повторного голосування варто подбати і про документи, за якими ви можете проголосувати 26 грудня. Відповідно до Закону України “Про особливості застосування Закону України “Про вибори Президента України” при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року” на повторних виборах 26 грудня можна проголосувати лише за такими документами;
1) паспорт громадянина України;
2) військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
3) тимчасове посвідчення громадянина України;
4) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах кримінально-виконавчої системи).
Згідно з Законом України “Про особливості застосування Закону України “Про вибори Президента України” при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року” закордонний паспорт не є підставою для видачі бюлетеня.
Варто пам’ятати, шо у випадку, якщо у вашому паспорті немає штампу про реєстрацію, ви не зможете проголосувати на повторних виборах, і жодна скарга до дільнично-виборчої комісії і територіальної виборчої комісії не буде вирішена позитивно. Тому зверніться в органи реєстрації, щоб вас зареєстрували (тим більше, що може бути здійснена і на підставі угоди з орендодавцем). Якщо ви не встигаєте зареєструватись, заздалегідь зверніться до місцевого суду з заявою про включення до списку виборців. При розгляді подібних справ у суді доказами можуть виступати різні документи. До прикладу: договір оренди, договір купівлі-продажу квартири, договір застави, свідчення свідків тощо.
Перед повторним голосуванням вам треба перевірити ще одну формальність — чи дійсний ваш паспорт. Проблема в тому, що якщо при досягненні виборцем 25- та 45-річного віку у паспорт не буде вклеєна нова фотографія, шо відповідає віку громадянина, то паспорт відповідно до “Положення про паспорт громадянина України” (затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року) через місяць визнається недійсним і це є законною підставою невидачі виборцеві у день повторного голосування виборчого бюлетеня.
Останнім етапом у перевірці даних у списку виборців є контрольне ознайомлення зі списком виборців. Оскільки на виборах 31 жовтня і під час повторного голосування 21 листопада були непоодинокі факти заміни списків виборців напередодні дня голосування. Навіть ті виборці, що попередньо ознайомились зі списком виборців і написали скарги на неточності, часто в день голосування виявляли, що їх не внесено до списку виборців. Тому ми рекомендуємо прийти ще раз па виборчу дільницю 24—25 грудня і перевірити правильність внесення ваших персональних даних до списку виборців.

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ВІДКРІПНИМИ ПОСВІДЧЕННЯМИ


Відкріпне посвідчення виборцям, що бажають проголосувати за межами виборчої дільниці, видається з 20 грудня (за 6 днів до виборів) до 20 години 24 грудня 2004 року на підставі таких документів:
1) документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України або військового квитка (для військовослужбовців строкової служби) або тимчасового посвідчення громадянина України);
2) заяви виборця. Заява про отримання відкріпного посвідчення повинна бути написана власноручно з зазначенням причини, з якої він не може проголосувати за місцем свого проживання, номер територіального виборчого округу, в якому він має намір проголосувати у день повторного голосування.
При видачі відкріпного посвідчення у документі, що посвідчує особу на сторінці “Особливі відмітки” або в іншому придатному для цього місці проставляються такі дані:
1) відмітка: “Видане відкріпне посвідчення №__ (із зазначенням номера відкріпного посвідчення)”;
2) дата (яка фіксує час, коли зроблена відмітка);
3) номер територіального виборчого округу та виборчої дільниці (на якій видане відкріпне посвідчення);
4) прізвища та підписи двох членів дільничної комісії (які є представниками різних кандидатів у Президенти);
5) печатка дільничної виборчої комісії (на якій видано відкріпне посвідчення).
Виборець має прослідкувати, щоб при видачі відкріпного посвідчення члени виборчої комісії внесли зміни до списку виборців, а саме: у списку виборців у графі “Підпис виборця” проставили дату видачі та номер відкріпного посвідчення, у графі “Примітка” мають бути проставлені підписи членів дільничної виборчої комісії, які видали відкріпне посвідчення.
Наприклад:

Порядковий номер

Прізвище, ім'я, по батькові

Рік народження (для осіб, яким на день виборів виповнилося або виповнюється вісімнадцять років, - також число та місяць народження)

Адреса місця проживання

Підпис виборця за отримання виборчого бюлетеня в день виборів

Підпис члена дільничної виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень

Примітка

34

Радченко Таміла Петрівна

1974

м. Київ, вулиця Жилянська № 97, кв.1

23.12.2004, відкріпне посвідчення №12

Олешко О.В
Павленко М.В.

 


Обов’язкові дані, що містяться на відкріпних посвідченнях:
1) номер територіального виборчого округу;
2) номер виборчої дільниці (яка видала посвідчення);
3) номер територіального виборчого округу, в якому виборець має намір проголосувати;
4) прізвища та підписи членів дільничної виборчої комісії, які видали посвідчення (вони мають бути представниками різних кандидатів);
5) печатка дільничної виборчої комісії, яка видала відкріпне посвідчення;
6) підпис виборця, який отримав відкріпне посвідчення.
Виборець, що бажає проголосувати за відкріпним посвідченням, має подати до територіальної виборчої комісії (територіального виборчого округу, який вказаний у відкріпному посвідченні) до 12 години 25 грудня 2004 року такі документи:
1) відкріпне посвідчення;
2) документ, що посвідчує особу виборця (в якому зроблено відмітку про видачу відкріпного посвідчення);
3) заява виборця про включення до списку виборців за відкріпним посвідченням.
При включенні виборця до списку виборців на підставі відкріпного посвідчення відмітка про отримання відкріпного посвідчення погашається шляхом закреслення відтиску печатки дільничної виборчої комісії, що видала відкріпне посвідчення, із зазначенням дати погашення та проставленням підписів членів територіальної виборчої комісії — представників обох кандидатів, які включили виборця до списку виборців.
На підставі цих документів територіальна виборча комісія складає список виборців-“відкріпників” і передає на одну з виборчих дільниць, де й будуть голосувати особи з відкріпними посвідченнями.

ГОЛОСУВАННЯ ЗА МЕЖАМИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ


(“ГОЛОСУВАННЯ НА ДОМУ”)


Закон України “Про особливості застосування Закону України “Про вибори Президента України” при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року суттєво змінює правила голосування за межами приміщення. Якщо на виборах 31 жовтня та під час повторного голосування 21 листопада голосувати могли всі за заявою (без підтверджуючих документів про хворобу), то, відповідно до нового Закону, “голосування на дому” може здійснюватися лише виборцями, які є інвалідами першої групи і не здатні пересуватися самостійно. Для формування витягу зі списку виборців, що голосують “на дому”, необхідні такі документи:
1) заява про бажання проголосувати за межами приміщення, написана виборцем власноручно;
2) засвідчена у встановленому законом порядку копія пенсійного посвідчення виборця або виданої виборцеві довідки медико-соціальної експертної комісії не пізніше 12 години дня, що передує дню голосування.
Термін подачі цих документів — не пізніше 12 години 25 грудня 2004 року. Відповідно до закону, голосування за межами приміщення для голосування організовують два члени дільничної виборчої комісії — представники різних кандидатів.
Комітет виборців України

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211