Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
13 вересня 2019 року, п'ятниця  №55 (5247) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    


Нормативно-правовi акти 
19/01/2005
Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 2291 від 15 грудня 2004 року, зареєстровано в Київському міському управлінні юстиції 19 січн

Про нову редакцію розпорядження Київської міської державної адміністрації від 1 березня 1999 року № 277З метою приведення у відповідність до вимог законодавства розпорядження Київської міської державної адміністрації від 1 березня 1999 року № 277, зареєстрованого Управлінням юстиції в місті Києві 11 березня 1999 року за № 12/134:
І. Внести зміни та доповнення до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 01.03.99 № 277 “Про затвердження Положення про спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва”, виклавши його у новій редакції:
“Про затвердження Положення про спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” та з метою більш ефективного використання жилої площі спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва:
1. Затвердити Положення про спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва, що додається.
2. Створити комісію по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва (додаток 1).
3. Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснити розподіл та передачу жилої площі у спеціалізованих жилих будинках для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва районним у м. Києві державним адміністраціям для прийняття ними розпоряджень про надання жилих приміщень на підставі протоколу комісії по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва.
4. Встановити, що жилі приміщення поточного звільнення у спеціалізованих будинках для громадян похилого віку та інвалідів заселяються районними у м. Києві державними адміністраціями, яким ці квартири були передані Головним управлінням житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Бідного В. Г.”
II. Скасувати розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.11.2004 № 2041 “Про затвердження змін та доповнень до Положення про спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва та до складу комісії по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва”.

Голова О. Омельченко
Затверджено розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 1 березня 1999 року № 277 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 грудня 2004 року № 2291)

Положення про спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів міста Києва


1. Загальні положення
1.1. Спеціалізовані жилі будинки для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва (надалі — будинки) з ізольованими квартирами, комплексом приміщень для організації медичного, торговельного, побутового, культурного обслуговування та їдальнею, усіма видами комунального упорядкування є однією із форм соціального обслуговування людей похилого віку та інвалідів, обмежених в самообслуговуванні.
1.2. Будинки призначаються для постійного проживання громадян похилого віку та інвалідів І та II груп (надалі — пенсіонери та інваліди) і належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва чи територіальної громади району в м. Києві, на території якого розташований будинок.
1.3. Організація функціонування культурного та медико-соціального комплексу будинків покладається на Головне управління соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі — Головне управління) та відповідні відділи і служби районних у м. Києві державних адміністрацій.
2. Порядок надання жилої площі у будинках і правила користування нею
2.1. Виявлення та облік пенсіонерів та інвалідів, які мають потребу у поселенні до будинків, здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних у м. Києві державних адміністрацій разом з територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів, відділами обліку та розподілу жилої площі районних в м. Києві державних адміністрацій та громадськими організаціями.
2.2. На облік для поселення у будинки приймаються:
— одинокі (до числа одиноких пенсіонерів та інвалідів, в тому числі і подружжя, відносяться громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати) громадяни похилого віку після досягнення 55 років для жінок, 60 років для чоловіків та одинокі інваліди І—ІІ груп після досягнення 18 років, одинокі подружні пари із зазначених осіб;
— одиноко проживаючі громадяни похилого віку після досягнення 55 років для жінок, 60 років для чоловіків та одиноко проживаючі інваліди І—ІІ груп після досягнення 18 років; одиноко проживаючі подружні пари із зазначених осіб, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних за законом їх доглядати, але які з поважних причин не мають можливості здійснювати за ними постійний догляд (часті відрядження, перебування на лікуванні, конфліктні ситуації, проживають окремо або в іншому населеному пункті тощо);
— громадяни похилого віку після досягнення 55 років для жінок, 60 років для чоловіків та інваліди І—ІІ груп, які зареєстровані та проживають на одній житловій площі з працездатними дітьми та їх сім’ями, перебувають на квартирному обліку та потребують поліпшення житлових умов (як виняток).
2.3. Обов’язковою умовою для надання жилої площі у будинках є реєстрація та постійне проживання у м. Києві.
2.4. Переважне право на отримання житла в будинках для ветеранів війни та праці мають пенсіонери та інваліди, які належать до категорії одиноких та мають статус ветеранів війни чи праці, а також пенсіонери та інваліди, що проживають спільно з родичами, є ветеранами війни чи праці і які перебувають на квартирному обліку з наступним зняттям їх з обліку.
2.5. До комісії по розгляду заяв громадян похилого віку та інвалідів на поселення до будинків подаються наступні документи:
— заява на ім’я начальника Головного управління;
— медична карта установленої форми для поселення у будинок-інтернат,
— медичні довідки з диспансерних служб про відсутність захворювань, які є протипоказаннями для поселення;
— копія документа, що підтверджує належність до пільгової категорії населення;
— довідка про перебування на квартирному обліку;
— довідка за формою № 3 з місця проживання;
— клопотання районної у м. Києві державної адміністрації або іншої зацікавленої установи, довідка за формою № 3 з місця проживання дітей у випадку, коли пенсіонери та інваліди підпадають під дію абзацу другого та третього пункту 2.2 цього Положення.
2.6. Протипоказанням для поселення до будинків є наявність у пенсіонерів та інвалідів інфекційних, онкологічних захворювань IV клінічної групи, СНІДу, захворювань на наркоманію, алкоголізм, психічних захворювань, за виключенням неврозів, неврозоподібних станів при соматичних захворюваннях, легкого ступеня дебільності, інтелектуально-мнестичних розладів та судорожних синдромів різної етнології та слабоумства і виражених змін особистості (інструкція Мінсоцзахисту України, Мінздоров’я України від 20.02.97).
2.7. Жилі приміщення у будинках надаються за розпорядженням районної у м. Києві державної адміністрації за місцем перебування пенсіонерів та інвалідів на квартирному обліку на підставі рішення комісії по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва.
2.8. Комунальні підприємства житлового господарства районних у м. Києві державних адміністрацій за місцем знаходження будинків на підставі розпоряджень про надання жилої площі у будинках укладають з громадянами договори постійного користування жилими приміщеннями, погоджені з Головним управлінням (далі договір).
У разі звільнення жилих приміщень, договори розриваються в установленому порядку.
2.9. Документи, які необхідні для укладання договору:
— паспорт з печаткою про виписку з раніше займаної жилої площі при необхідності:
— довідка про те, що квартира не знаходиться в приватній власності.
2.10. Обмін, дарування, приватизацію квартир у будинках, переукладання договору та реєстрацію на займану жилу площу інших осіб заборонено.
2.11. Пенсіонери та інваліди, які частково чи повністю втратили здатність до самообслуговування, за їх бажанням приймаються в установленому порядку до інтернатних закладів системи соціального захисту населення для подальшого проживання.
2.12. Плата за користування жилими приміщеннями та комунальними послугами вноситься згідно з діючим законодавством.
Мешканці будинків мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг та отримання житлових субсидій відповідно до чинного законодавства для жилих приміщень державного житлового фонду.
2.13. Житло у спеціалізованих будинках, у разі його вивільнення надається незалежно від того, в якому районі міста Києва зареєстрований пенсіонер або інвалід.
2.14. У разі розірвання шлюбу між мешканцями спеціалізованих будинків житло у спеціалізованих будинках колишньому чоловіку (дружині), які є пенсіонерами або інвалідами, надається на загальних підставах у порядку, визначеному законодавством.
У разі, коли один із колишнього подружжя є працездатним, останньому пропонується стати на квартирний облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов у відділі обліку та розподілу житлової площі державної адміністрації району, на території якого розташований спеціалізований будинок.
2.15. Комісія по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів м. Києва має право скасувати своє попереднє рішення про надання житла у разі незаселення квартири протягом 2-х місяців.
3. Організація обслуговування людей похилого віку, які проживають у будинках
3.1. Основним призначенням будинків є забезпечення належних умов для проживання пенсіонерів та інвалідів, організація соціально-побутового, медичного, культурного обслуговування, надання (за бажанням) організованого безкоштовного харчування. При необхідності можливе надання обслуговуючим персоналом будинків безкоштовних побутових послуг (перукарські послуги, столярні роботи, ремонт взуття тощо), надання допомоги в прибиранні і проведенні косметичного ремонту житла, створення умов для посильної праці.
3.2. Медичне обслуговування та контроль за його якістю здійснюється структурними підрозділами охорони здоров’я районних у м. Києві державних адміністрацій через лікувально-профілактичні установи районів міста або міста. Забезпечення пенсіонерів та інвалідів медикаментами першої необхідності здійснюється через аптеки медпунктів будинків. В будинках може здійснюватися надання медичних послуг в медпункті (надання невідкладної допомоги, виклик лікаря, відпуск процедур за призначенням лікарів, вимірювання тиску, доставка медикаментів, організація консультацій лікарів-спеціалістів, проведення реабілітаційних та оздоровчих заходів тощо).
3.3. Торговельне обслуговування та контроль за його організацією здійснюється структурними підрозділами районних у м. Києві державних адміністрацій з питань торговельного та побутового обслуговування, які організовують продаж продовольчих товарів і товарів народного споживання першої необхідності, в тому числі промислових товарів повсякденного попиту, за попереднім замовленням.
3.4. Організація забезпечення гарячими обідами пенсіонерів та інвалідів будинків здійснюється за їх бажанням районними територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів через визначене підприємство громадського харчування за рахунок та в межах фінансових можливостей бюджету на поточний рік.
3.5. Організація культурного обслуговування здійснюється відділами культури районних у м. Києві державних адміністрацій та районними територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва.
3.6. Надання побутових послуг пенсіонерам та інвалідам здійснюється підприємствами побутового обслуговування з оплатою за діючим прейскурантом.
3.7. Капітальний та поточний ремонт будинків, квартир пенсіонерів та інвалідів та контроль за технічним станом тепло-, водопостачальних, каналізаційних та електричних мереж здійснюється житлово-експлуатаційними організаціями, на балансі яких знаходяться будинки.
3.8. На період погіршення стану здоров’я за пенсіонерами та інвалідами, які проживають у будинках, закріплюються соціальні працівники для надання їм соціально-побутової допомоги.
3.9. Обладнання та встановлення телефонного і внутрішнього зв’язку у будинках та його технічне обслуговування здійснюють районні телефонні вузли за рахунок коштів бюджету відповідної районної у м. Києві державної адміністрації. Встановлення особистих телефонів здійснюється за рахунок мешканців будинків.
3.10. Районні у м. Києві державні адміністрації разом з територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів організовують шефство трудових колективів підприємств, громадських організацій, навчальних закладів та шкіл над пенсіонерами та інвалідами, які проживають у будинках.
3.11. Поховання пенсіонерів та інвалідів, які проживали у будинках, здійснюється згідно з Законом України “Про поховання та похоронну справу”.

Заступник голови — керівник апарату Б. Стичинський
Додаток № 1 до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 1 березня 1999 року № 277 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 грудня 2004 року № 2291)

Склад комісії по розгляду заяв непрацездатних громадян на поселення до спеціалізованих жилих будинків для громадян похилого віку та інвалідів міста Києва


Волк Н. І. заступник начальника Головного управління соціального захисту населення — директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва, голова комісії
Скрипченко Т. О. заступник директора територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва, секретар комісії
Члени комісії:
Куценко Н. І. головний спеціаліст з основної діяльності територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва
Рогульська Т. П. директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів Деснянського району м. Києва
Шутий В. М. завідуючий соціально-побутовим відділом Київської міської ради професійних спілок (за згодою)
Погребний А. М. заступник начальника відділу листів та звернень громадян Головного управління житлового забезпечення
Бойко Ж. С. член Київської міської ради ветеранів (за згодою)

Заступник голови — керівник апарату Б. Стичинський

Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |Fatal error: Class 'SAPE_client' not found in /spacenew/www/kreschatic.kiev.ua/index.php on line 211