За інформацією першого заступника голови КМДА Дениса Басса, завдяки відповідним інвестиційним конкурсам столичний бюджет поповниться на 150 млн.грн. І це надходження лише за три місяці, хоча за весь 2006 рік до міської казни від проведення інвестконкурсів надійшло тільки 3,7 мільйона.
Отже, право реконструювати Харківську площу отримало ТОВ «Київ Термінал». Відповідне розпорядження підписав голова Київської міської державної адміністрації Леонід Черновецький.
«У нас відбувся інвестиційний конкурс, на який було виставлено проект реконструкції Харківської площі з будівництвом транспортної розв’язки у різних рівнях в ув’язці зі станцією метрополітену, розміщенням автовокзалу, торговельних комплексів та автостоянок. Конкурс виграло товариство «Київ Термінал». Побачити повністю реконструйовану Харківська площу з виставковим центром, готелем і паркінгом можна буде вже за 3-4 роки», - сказав Денис Басс.
Як раніше повідомляла прес-служба, товариство з обмеженою відповідальністю «Київ Термінал» входить до груп будівельних компаній ТОВ «Інвестиційна група «Рост». За умовами конкурсу інвестори мають завершити роботи через три роки, вони обіцяють побудувати готельний комплекс, офісний та виставковий центри, автостоянку на 500 машиномісць, торговельно-складські приміщення, ресторан, переходи та автовокзал. Загальна орієнтовна вартість об’єкта складає 830 млн. грн.
Багатофункціональний готельний і торговельно-розважальний центр в районі затоки Десенка в Дніпровському районі будуватиме, за результатами конкурсу, дочірнє підприємство «Строй-Маркет-Груп», яке планує витратити 493 млн.грн. На території даного об’єкту загальною площею 40,1 тис.кв.м. облаштують, зокрема, мотель і водноспортивний комплекс.
А ось право зводити торговельно-розважальний комплекс на перетині вулиць Червоногвардійської і Червоноткацької в Деснянському районі вибороло товариство з обмеженою відповідальністю «Комфорт Маркет Люкс». Воно вкладе 589 млн.грн. у зведення торгово-розважального центру (площею 46,5 тис.кв.м), спортивного комплексу (21,7 тис.кв.м.) і підземного паркингу (45 тис. кв.м.).
– У визначенні переможців інвестконкурсів ми обирали насамперед найкращі пропозиції, спрямовані на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, – сказав Денис Басс. – Враховували найвищу ціну від мінімальної ціни або орендної ставки 1 квадратного метру земельної ділянки¬, а також надійність учасників, їхні репутації і серйозність намірів. Крім того, на оцінку вплинуло те, наскільки потрібним і зручним для киян стане використання конкретного об’єкта інвестиції.