Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
22 травня 2020 року, п'ятниця  №36 (5315) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    


Розпорядження
02/06/2017
Розпорядження № 520 від 3 травня 2017 року

Про організацію роботи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті КиєвіВідповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 березня 2010 року № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11 лютого 2016 року № 70 «Про питання створення та діяльності консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)», протокольного доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П. В., за результатами наради з керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, представниками профспілок та роботодавців від 29 грудня 2016 року № 49279/0/1-16, враховуючи протокольні доручення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати від 11 січня 2017 року № 996/0/1-17 та від 27 січня 2017 року № 3353/0/1-17:

1. Утворити міжвідомчу робочу групу з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві.

2. Затвердити Положення про міжвідомчу робочу групу з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві, що додається.

3. Затвердити посадовий склад міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві, що додається.

4. Призначити головою міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві заступника голови Київської міської державної адміністрації Поворозника Миколу Юрійовича.

5. Голові міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві затвердити її персональний склад та у разі потреби вносити до нього зміни.

6. Районним в місті Києві державним адміністраціям:
6.1. Утворити районні міжвідомчі робочі групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці.
6.2. Забезпечити оперативний розгляд та реагування на звернення громадян з питань виплати заробітної плати в розмірі меншому за мінімальний, запровадження неповної тривалості робочого часу або скорочення чисельності працівників.
6.3. Організувати широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та роботодавців щодо запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року, додержання вимог законодавства з оплати праці та недопущення застосування нелегальної зайнятості.
6.4. Інформацію про проведену роботу, включаючи інформацію про виявлені порушення та вжиті заходи щодо їх усунення, надавати Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щомісяця до 15 числа.

7. Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Службі у справах дітей і сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районним в місті Києві державним адміністраціям:
7.1. Взяти на особливий контроль питання забезпечення підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій, в тому числі бюджетної сфери, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, звернувши особливу увагу на недопущення вирівнювання заробітної плати некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників або переведення їх на неповний робочий час.
7.2. Забезпечити проведення щомісячного моніторингу підвищення мінімальної заробітної плати та розміру оплати праці в установах та організаціях бюджетної сфери, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.
7.3. Надавати дані моніторингу, передбаченого підпунктом 7.2 пункту 7 цього розпорядження, до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щомісячно до 15 числа.

8. Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) узагальнювати інформацію про результати проведеного моніторингу, передбаченого підпунктом 7.2 пункту 7 цього розпорядження, та щомісячно надавати її Міністерству соціальної політики України.

9. Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити оперативне реагування на звернення громадян та інформацію про факти виплати заробітної плати в розмірі менше мінімального, переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу та вирівнювання заробітної плати некваліфікованих і високопрофесійних працівників на підпорядкованих підприємствах, установах, організаціях, в тому числі бюджетної сфери, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

10. Просити Головне управління Держпраці у Київській області щотижнево інформувати виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) про виявлені порушення з питань оплати праці на підприємствах, установах, організаціях, у тому числі бюджетної сфери, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

11. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
від 15 червня 2011 року № 978 «Про створення робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві»;
від 16 червня 2013 року № 950 «Про питання діяльності робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві»;
від 15 жовтня 2014 року № 1142 «Про питання діяльності робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві»;
від 19 травня 2016 року № 340 «Про питання діяльності робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві».

12. Пункт 2 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 липня 2016 року № 502 «Про внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» виключити.

13. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Голова В. Кличко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 03.05.2017 № 520

ПОЛОЖЕННЯ
про міжвідомчу робочу групу
з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення
дотриманнядержавних гарантій з оплати праці в місті Києві

1. Міжвідомча робоча група з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві (далі — Міжвідомча робоча група) є постійно діючим дорадчим органом, утвореним при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).

2. Міжвідомча робоча група у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України та іншими нормативними актами центральних органів виконавчої влади, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:
1) сприяння та координація діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві, вивчення проблемних питань, що впливають на ці процеси;
2) розгляд питань щодо забезпечення соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності роботодавців за використання їх праці;
3) розгляд питань щодо реалізації рішень уповноважених органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати;
4) розгляд питань щодо визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблеми нелегальної виплати заробітної плати і зайнятості населення.

4. Міжвідомча робоча група відповідно до покладених на неї завдань:
1) здійснює роботу зі збирання та моніторингу інформації про факти нелегальної виплати заробітної плати та нелегальної зайнятості населення в місті Києві, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час;
2) здійснює аналіз стану справ та причин виникнення проявів нелегальної зайнятості та виплати нелегальної заробітної плати;
3) здійснює постійний моніторинг та аналіз стану дотримання на підприємствах, установах та організаціях, а також фізичними особами підприємцями міста Києва, які використовують найману працю, мінімальних державних гарантій в оплаті праці, методології визначення складових мінімальної заробітної плати, а також обставин, які можуть свідчити про використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин на підставі інформації, одержаної в установленому порядку, від територіальних органів Державної служби статистики України, Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України;
4) забезпечує координацію роботи структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади в місті Києві з питань проведення моніторингу підвищення мінімальної заробітної плати та розміру оплати праці в установах та організаціях бюджетної сфери, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва;
5) розглядає стан справ на підприємствах, установах, організаціях та у фізичних осіб — підприємців міста Києва, які використовують найману працю та на яких мають місце порушення трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин, нелегальної виплати заробітної плати та дотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці, а також низький розмір середньої заробітної плати на підставі інформації, одержаної в установленому порядку, від територіальних органів Державної служби статистики України, Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, за участю керівників таких підприємств, установ, організацій та фізичних осіб — підприємців (за їх згодою);
6) надає пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) щодо організації проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян та роботодавців щодо соціальних ризиків та негативних наслідків нелегальних трудових відносин та виплати нелегальної заробітної плати.

5. Міжвідомча робоча група має право:
1) одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їх посадових осіб та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодження з їхніми керівниками), а також фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю та інших осіб (за їх згодою) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
3) організовувати проведення, конференцій, семінарів, нарад та інших заходів.

6. Міжвідомча робоча группа утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Міжвідомчої робочої групи, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Головою Міжвідомчої робочої групи є заступник голови Київської міської державної адміністрації, який згідно з розподілом обов’язків забезпечує здійснення повноважень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, праці та заробітної плати.
До складу Міжвідомчої робочої групи можуть входити представники виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), територіальних органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби України, Державної служби статистики України, міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби України, Національної поліції України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також за згодою представники об’єднань організацій роботодавців, профспілок та інших громадських організацій міста Києва.

7. Голова Міжвідомчої робочої групи здійснює загальне керівництво діяльністю Міжвідомчої робочої групи, визначає порядок її роботи, головує на засіданнях, представляє Міжвідомчу робочу групу відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами — підприємцями, які використовують найману працю.
Заступник голови Міжвідомчої робочої групи виконує повноваження голови Міжвідомчої робочої групи у разі його відсутності.

8. Секретар Міжвідомчої робочої групи:
скликає за дорученням голови Міжвідомчої робочої групи засідання;
забезпечує ведення протоколів засідання Міжвідомчої робочої групи;
забезпечує організацію діяльності Міжвідомчої робочої групи (зокрема ведення діловодства), підготовку порядку денного та матеріалів до її засідань з урахуванням пропозицій членів Міжвідомчої робочої групи;
здійснює моніторинг стану реалізації рішень Міжвідомчої робочої групи, регулярно інформує голову Міжвідомчої робочої групи та її членів з цих питань;
виконує в межах компетенції доручення голови Міжвідомчої робочої групи.

9. Формою роботи Міжвідомчої робочої групи є засідання, що скликаються головою Міжвідомчої робочої групи в міру потреби, але не рідше ніж один раз на два місяці.
Члени Міжвідомчої робочої групи мають право ініціювати проведення позачергових засідань.
Засідання Міжвідомчої робочої групи вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.

10. На своїх засіданнях Міжвідомча робоча група розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції, та надає їх до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Пропозиції та рекомендації Міжвідомчої робочої групи вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Міжвідомчої робочої групи. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам Міжвідомчої робочої групи, заінтересованим органам, підприємствам установам, організаціям, іншим особам.
Член Міжвідомчої робочої групи, який не підтримує пропозиції та рекомендації, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.

11. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Міжвідомчої робочої групи здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 Керівник апарату В. Бондаренко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
03.05.2017 № 520

ПОСАДОВИЙ СКЛАД
міжвідомчої робочої групи з питань легалізації виплати
заробітної плати і зайнятості населення та забезпечення дотримання
державних гарантій з оплати праці в місті Києві

Заступник голови Київської міської державної адміністрації, голова міжвідомчої робочої групи
Директор Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), заступник голови міжвідомчої робочої групи
Начальник відділу моніторингу заробітної плати та контролю за її своєчасною виплатою управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), секретар міжвідомчої робочої групи
Начальник управління координації регіональної економічної політики Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Начальник відділу промисловості управління промисловості та інноваційної політики Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник начальника управління фінансів охорони здоров’я та соціального захисту — начальник відділу фінансів соціального захисту Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник начальника управління економіки — начальник відділу планово-економічної роботи Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник начальника управління економіки і фінансів — начальник відділу фінансів установ освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник директора Департаменту — начальник управління економіки та фінансів Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Заступник начальника Головного управління статистики у м. Києві (за згодою)
Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (за згодою)
Заступник начальника відділу контролю у соціальній галузі Північного офісу Держаудитслужби (за згодою)
Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Київській області (за згодою)
Заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб — начальник відділу контрольно-перевірочної роботи Головного управління ДФС у м. Києві (за згодою)
Заступник начальника управління аудиту окремих об’єктів і категорій платників Головного управління ДФС у м. Києві (за згодою)
Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості (за згодою)
Оперуповноважений управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України (за згодою)
Старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві (за згодою)
Заступник голови Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» (за згодою)
Керівник управління з виробництва Громадської організації «Київська міська асоціація роботодавців» (за згодою)

 Керівник апарату  В. Бондаренко


Iншi документи:
 

Рішення № 58/719 від 8 лютого 2007 року
Про тарифи на житлово-комунальні послуги


Рішення № 421/2997 від 26 травня 2005 року
Про передачу у власність товариству з обмеженою відповідальністю “ВВ Інвест” нежилих будівель на вулиці Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі міста Києва та надання дозволу на їх знесення


Рішення Київської міської ради № 513/7169 від 4 квітня 2019 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 грудня 2018 року № 416/6467 «Про бюджет міста Києва на 2019 рік»


Рішення Київської міської ради № 222/6273 від 29 листопада 2018 року
Про внесення змін до таблиці N 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"


Рішення Київської міської ради № 1544/5608 від 2 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.12.2011 № 839/7075 «Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Ленінградська площа» у Дніпровському районі м. Києва»


Рішення Київської міської ради № 1537/5601 від 27 вересня 2018 року
Про заходи, спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних із закладами освіти Голосіївського району міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1746/5810 від 9 жовтня 2018 року
Про заходи щодо впорядкування та забезпечення утримання в належному стані Державного Прапора України на території міста Києва


Рішення Київської міської ради № 1745/5809 від 9 жовтня 2018 року
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 квітня 2013 року № 104/9161 «Про запровадження у місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина»


Рішення Київської міської ради № 1737/5801 від 2 жовтня 2018 року
Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5270 кв. м на вул. Анрі Барбюса у Печерському районі м. Києва, укладеного 19 березня 2007 року між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо-будівельна компанія «Градобуд», зареєстрованого 26 квітня 2007 року


Рішення Київської міської ради № 1744/5808 від 9 жовтня 2018 року
Про реорганізацію Київського центру соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання


images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |