Логотип видання 'Хрещатик'

images
images
разделительная полоска
разделительная полоска
архів | документи | реклама  | контакти
разделительная полоска
разделительная полоска разделитель
images
Новини
  images
4 вересня 2020 року, п'ятниця  №58 (5337) номер газеты в PDF-формате PDF новини в RSS-форматі RSS   |    |    |    
images
images Київ
images 19/02/2010 15:30 надрукувати прочитало 25033 чoловік

Олег Качкан: “Якщо не буде колосальних вилучень з міської скарбниці, Києву вистачить коштів ”
Голова постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв’язків та інформаційної політики розповів про оптимістичні сподівання на розвиток столиці за нового керівництва держави


— Є велика ймовірність, що за кілька днів Україна матиме нового очільника. Кияни гадають, як центральна влада поставиться до столиці?
— Я, звісно, сподіваюся на краще. З огляду на ті зобов’язання, обіцянки, які дав кандидат у президенти Віктор Янукович, зважаючи на його звернення до киян, опубліковане у “Вечірньому Києві”, все має бути добре. Ми сподіваємося, що місто отримає той бюджет, який справді потрібен. Тобто зменшаться вилучення до державної скарбниці, а отже, запрацює програма “Мій дім, моє подвір’я”, збільшаться можливості ремонтувати житлові будинки, поновити соціальні виплати, допомогу пенсіонерам, запрацюють на належному рівні комунальний транспорт, соціальні проекти. Тобто все те, що сьогодні практично заблоковано.

— Були чутки, що засідання Київради переносять через очікування результатів президентських перегонів. Як ви гадаєте, чи буде зміна сил у Київраді?
— Щодо якихось гіпотетичних переформатувань нічого не можу сказати, оскільки за своїми обов’язками не займаюся таким. Ми готуємо рішення разом з профільними управліннями, що стосуються місцевого самоврядування. А сесію справді переносили через вибори, адже вони не дали нам плідно працювати. Це, на жаль, закономірність уже багатьох років. Щоб відбулася повноцінна сесія, потрібні напрацьовані комісіями рішення. Нині, як бачите, комісії знову працюють, порядок денний сесії 25 лютого буде доволі насиченим.

— Ви згадали про вилучення з міської скарбниці. Віктор Янукович якось сказав, що поверне Києву рекордні 7,5 мільярда гривень. Чи видається це можливим на тлі неспроможності економіки і браку надходжень?
— Якщо простежити за хронологією останніх 10-15 років, то ми побачимо, що справді таких колосальних вилучень зі столичного бюджету не було. Відрахування зросли в рази: 2007-го — майже чотири мільярди гривень, 2008-го — понад п’ять, а 2009-й взагалі став рекордним — 7,5 мільярда гривень. Будь-яка людина зрозуміє, що коли з міського бюджету із загальним фондом 16 мільярдів гривень вилучають майже половину, то фінансувати нічим? Немає ж чародія, який би пальцями клацнув — і гроші взялися нізвідки. Тож висоновок такий: якщо не робити таких великих вилучень, то навіть без повернення раніше забраного у скарбниці однак буде більше коштів, котрі можна буде спрямувати на потрібні киянам програми. До того ж кандидат, певно, робив не просто заяви, а має економічне бачення, де ці гроші взяти.

— Сьогодні комісія з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв’язків та інформаційної політики розглядала план власної роботи на рік. Озвучили доволі цікаві пункти, зокрема про відшкодування забудовникам по проблемних ділянках. Можете про це детальніше розповісти?
— Йдеться про ті випадки, де є серйозний спротив мешканців проти будівництва. Сьогодні рано говорити про сам механізм, але можна казати, що триває пошук ідей, як досягти порозуміння між мешканцями, владою і забудовником. Коли громада категорично не згодна із забудовою, то треба шукати механізм розв’язання проблеми.

— А які ще знакові завдання у плані роботи можна виділити?
— Ми знову хочемо повернутися до створення об’єднань співвласників (ОС) — це ефективно. Деякі проблемні моменти суто процедурні, тому маємо на меті підкоригувати положення про органи самоорганізації населення. Поки що в нас подекуди виходить, так би мовити, “матрьошка”, коли створюють вуличне ОС, а на вулиці ще й домові. І вони між собою не можуть розділити повноваження. Кожен хоче мати більше господарських функцій. Потрібно владнати таку невідповідність. Ще один важливий момент — посилення співпраці з іншими містами, зокрема і європейськими, які б могли поділитися з нами досвідом самоврядування. І дещо ми вже вивчили. Торік відвідали з цією метою Вільнюс. Такі візити “впираються” у кошти, тож можливо, не вдасться багато їздити, але активний обмін досвідом — одне з важливих для нас завдань. Продовжимо роботу і з найменування та перейменування вулиць. Є відповідний указ Президента, маємо повертати історичні назви та змінити ті, що є символами не найкращої доби.

— А великий “ресурс” для перейменування вулиць у столиці?
— Достатньо. У нас є спеціальна комісія з найменувань, до якої входить багато шанованих експертів. Це люди, які знаються на тих чи тих моментах історії, проводили серйозні дослідження. Рішення приймають фахівці, а наша комісія підтримує їх та виносить на розгляд сесії Київради. У 2008-2009 роках кілька вулиць перейменували, а також багатьом дали назви, бо їх, попри те, що є будинки, де живуть люди, не було. Такі собі вулиці-привиди.

— Щодо перейменуванні вулиці Мазепи, здається, виникали певні непорозуміння. Не всі мешканці сприймають однозначно таку зміну. До слова, про резонанс довкола Степана Бандери в цьому контексті. Присвоєння йому звання Героя України, на вашу думку, це відновлення історичної справедливості чи ескалація конфлікту?
— Я можу сказати, що, на жаль, у деяких питаннях наша нація не доросла до рівня, щоб приймати такі рішення. З іншого боку, суспільство заполітизоване. Наведу приклад, коли ми перейменовували вулицю Мануїльського на Платона Майбороди. Конфлікту не було, але були ті, хто вперся в одне: у них будуть проблеми з реєстрацією. Можливо, їх неправильно поінформували, хтось не з того боку підвів їх до справи. Це ж усе елементарно, ніхто не змушує нікого бігати. Просто принагідно, йдучи по якийсь документ до паспортного столу, можна будь-коли змінити запис про реєстрацію. Державне мито за це становить 85 копійок. Навіть під час нинішніх виборів з цим не було проблем. У списках на дільницях було вказано Майбороди, а в дужках — Мануїльського. Трохи складніше юридичним особам, у них процедура інша. Але в деяких питаннях не можна керуватися лише аргументами на кшталт, вигідно-невигідно. Тобто, часто люди не знають буденних речей, що й казати про історію.

— До слова, про мешканців. Як допомогти їм боротися із забудовою бодай історичної частини міста чи скверів. Ось нині є конфлікт на Прорізній. Чи розробляє влада механізм посилення ролі, впливу мешканців на те, дозволяти будувати чи ні?
— Практика свідчить, що буде зупинено чимало проблемних забудов, і головним генератором цього руху є міський голова Леонід Черновецький. З 2006 року всі ті “бородаті” питання, які нам дісталися у спадок від попередньої влади, разом з громадою вдалося вирішити. Це і будівництво біля Олександрівської лікарні, і на Пейзажній алеї. Тепер серйозна ситуація на вулиці Гончара, там є історичне місце. Громада піднімається, і її треба підтримати. Також паралельно ми стежимо, аби таких проблем не виникало в майбутньому. Ви знаєте, якої ваги мер надає громадським слуханням? Хоча цей механізм у районах усіляко намагаються якщо не обійти, то сфальшувати, на жаль. З іншого боку, треба розуміти, що місто не може розростатися поза власні межі. Якщо в центрі немає магазину, хтось виступає за його будівництво, хтось проти, і на тобі конфлікт, так? Одразу ж з’являються політичні сили, які лише підкидають жару в полум’я та замість того, щоб шукати компроміс, зіштовхують людей лобами. Потрібен відкритий діалог з громадою, без порозуміння не варто вдаватися до якихось дій.

— Ваші прогнози щодо місцевих виборів, що можуть відбутися восени? Хто прийде до влади в районах і чи буде це керівництво ефективним?
— Щось прогнозувати тут складно, адже все залежить від киян. А вони чутливо реагують на політичні реалії, до осені може статися багато чого. Ми переконалися, що прогнози навіть солідних соціологічних компаній не завжди справджуються. Втім, я щиро сподіваюся, що ефективність роботи нового керівництва держави буде значно вищою, адже сьогоднішнє демонструє повну безгосподарність. Нові голови районів зможуть консолідовано працювати з міською владою, і це буде на користь усім, насамперед мешканцям.

Розмовляла Ірина ЛАБУНСЬКА, “Хрещатик”

полоса
vn.com.ua
images
images
images
images
Новини по темi:
images  
images
images
images
images
15:42 | У Київраду принесли благодатний Вифлеємський вогонь.
images
images
15:42 | Марина Хонда: Послуга реабілітації дітей з інвалідністю має бути максимально наближена до отримувачів.
images
images
16:59 | 11 грудня відбудеться онлайн прес-брифінг Віталія Кличка щодо поточної ситуації в столиці.
images
images
07:58 | Онлайн-брифінг щодо створення Департаменту муніципальної безпеки КМДА.
images
images
07:50 | Марина Хонда відзначила 100 успішних проектів від громадських організацій.
images
images
12:54 | Кличко: Київ намагається втримати ситуацію, щоб не вдаватися до суворого карантину.
images
images
12:10 | З 29 жовтня відновлюється навчання після канікул у столичних школах.
images
images
12:09 | Кличко подякував киянам за підтримку: Понад 50 відсотків голосів виборців - це показник того, що столиця змінюється і рухається в правильному напрямку.
images
images
15:47 | Віталій Кличко показав, як триває будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу.
images
images
12:29 | Кличко: Від сьогодні до 29 жовтня столичні школярі пішли на канікули.
images
images

images
© газета "Хрещатик", "Хрещатик.Київ"
У разi використання матерiалiв
гіперпосилання на kreschatic.kiev.ua обов'язкове.
Всi права на матерiали цього сайту
охороняються вiдповiдно до законодавства України,
зокрема про авторське право i сумiжнi права. WebAdmin
images images images
| | | | | | | |