![]() |
Про це повідомляє znaj.ua.
Раніше вважалося, що таке середовище, так звана "темна біосфера", є абсолютно непридатною для проживання цих мікроорганізмів. Точний механізм їх виживання поки невідомий.
Дослідники проаналізували зразки гірських порід, витягнуті з свердловини глибиною 613 метрів, пробуреної на південному заході Іспанії.
Були виявлені ціанобактерії (синьо-зелені водорості), які ставилися до пологів Calothrix, Chroococcidiopsis і Microcoleus. Склад цих мікроорганізмів у пробах корелював з локальним зменшенням концентрації водню.
Вчені припустили, що ціанобактерії змогли пристосуватися до відсутності кисню і світла, необхідного для фотосинтезу, переключившись на окислення водню, який став альтернативним джерелом енергії.
Від атомів водню мікроорганізми отримують електрони, які переносяться на різні акцептори у клітці і використовуються для засвоєння вуглецю. Такий механізм був раніше виявлений в інших ціанобактеріях, однак вважалося, що він використовується для полегшення фотосинтезу.