Що необхідно знати при купівлі квартири

1. У випадку продажу квартири, в якій прописані неповнолітні діти, необхідна згода органу опіки та піклування. Діяльність органів опіки та піклування регламентована Кодексом про шлюб та сім’ю, а також Правилами опіки та піклування, затвердженими спільним наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики від 26.05.99 № 34/166/131/88, який зареєстрований в Мін’юсті 17.06.99 за № 387/3680.
Орган опіки та піклування приймає рішення про дозвіл на відчуження квартири з урахуванням захисту прав неповнолітніх дітей на житло.
2. При купівлі квартири для того щоб захиститися від обману, необхідно перевірити наступні документи: довідку Бюро технічної інвентаризації (технічний паспорт на квартиру); довідку із ЖЕКу за формою № 3, в якій вказані всі прописані в квартирі громадяни; якщо квартира приватизована — свідоцтво про право власності на квартиру; якщо квартира вже продавалась — нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу; документи, які свідчать про те, що квартира не перебуває у заставі, чи не подарована, чи не укладено угоду довічного утримання.
Відповідно до ст. 13 Цивільного кодексу України, неповнолітні у віці від 15 до 18 років мають право укладати угоди лише з дозволу своїх батьків (усиновителів) або піклувальників. Відповідно до ст. 14 Цивільного кодексу за неповнолітніх, які не досягли 15 років, мають право укладати угоди їхні батьки (усиновителі) чи опікун.
При купівлі квартири неповнолітні діти можуть бути співвласниками квартири, однак самостійно укладати угоди купівлі-продажу квартири вони не мають права.
Батьки мають право купити квартиру, оформивши її на себе, а потім подарувати цю квартиру дитині, здійснивши договір дарування.
Головний спеціаліст Київського міського управління юстиції О. Харченко