Незабаром такі дощові садки можна буде побачити у всіх районах столиці. Про це розповів заступник голови КМДА з питань самоврядних повноважень Володимир Прокопів.
Як повідомляє «Kreschatic», такі садки – це елемент ландшафтного дизайну, призначений для збору і збереження води. Під час дощу частина води потрапляє саме у дощовий садок, а не в зливову каналізацію. Виглядає такий садок як заглиблена клумба, оточена вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами.
У Києві ми розпочали створення дощових садків як пілотний проєкт. Наразі їх можна знайти у Подільському, Солом’янському та Оболонському районах. Незабаром вони з’являться в кожному районі міста.
– зазначив Володимир Прокопів.
Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до змін клімату КМДА Олександр Возний зазначив, що дощові садки здатні поглинати, утримувати та фільтрувати до 90% води, що потрапляє на їхню поверхню. Таким чином, вони допомагають боротися з локальними затопленнями під час злив і слугують буфером для дощової води, якою живляться рослини в період посухи.
Основний принцип роботи садка полягає в тому, що вода з дахів і тротуарів збирається в резервуари, де вона проходить через очисні системи і може бути використана для живлення зелених насаджень. Рослини, висаджені в дощових садках, сприяють очищенню та зволоженню повітря, а також нормалізують локальний мікроклімат.
При створенні дощових садків ми обирали локації, що страждають від підтоплень. Дощові садки – це чудове рішення для адаптації міст до змін клімату вже сьогодні.
– пояснив Олександр Возний.
Окрім практичної користі, дощові садки є ще й естетичним доповненням міського середовища. За інформацією КО «Київзеленбуд», дощові садки не потребують складного обслуговування, а певні види рослин вимагають лише сезонного догляду.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Софійській площі в Києві відкрилася виставка «Маріуполь: 86 днів оборони»