Як інформує «Kreschatic» із посиланням на офіційну сторінку ПРАТ АК «Київводоканал», у Русанівську протоку скидаються промивні води з фільтрів Деснянської водопровідної станції (ДВС), котра забезпечує близько 65 відсотків потреб питної води столиці.
Ці «змиви» утворюються в процесі очищення води з Десни, яка містить значну кількість органічних і бактеріальних забруднень. Очищення води на ДВС здійснюють за допомогою реагентного методу з подальшим знезараженням хлорамінами. У результаті утворюються осади та промивні води, які скидаються в Русанівську протоку згідно з дозволом Держводагентства від 20.11.2023 № 52/КІ/49д-23. Якість цих вод контролюється хімлабораторією станції.
«Київводоканал» уже проводив перевірки щодо несанкціонованих підключень до промколектора, і виявлені втручання були ліквідовані. Планується нове обстеження для запобігання незаконним скидам.
Для поліпшення якості очищення промивних вод розроблено проєкт реконструкції ДВС із впровадженням передової технології. Першу і другу черги реконструкції оцінено в понад 726 млн гривень. Фінансування передбачено коштом кредиту від Франції відповідно до ратифікованого Рамкового договору (ЗУ № 1608-ІХ від 01.07.2021).
Однак реалізація проєкту затримується через відсутність гарантії з боку столичної влади, що необхідна для укладення субкредитного договору. Київська міськрада надавала таку гарантію 2023 року, але вона втратила чинність через неукладення договору.
У 2024 році «Київводоканал» звертався до міської влади з проханням відновити процес надання гарантії, однак Департамент фінансів відмовив. Через цю протидію, укладення контракту стало неможливим.
У «Київводоканалі» додали, що вони роблять усе можливе для впровадження технології очищення промивних вод, але через низку проблемних питань (розв’язання яких не залежить від підприємства) не в змозі розпочати модернізацію, всупереч відповідним зверненням.
Раніше ми писали про те, що в КМВА розповідали, яку фіндопомогу виплатять киянам, що постраждали від атак РФ.