Про це повідомляє “Kreschatic” з посиланням на FDC
Хурма стала популярним продуктом серед тих, хто прагне дотримуватися здорового харчування. Цей фрукт багатий на бета-криптоксантин, який впливає на зір, стан шкіри та імунітет. Також хурма містить вітамін С, що підтримує імунну систему та сприяє кращому засвоєнню заліза. Калорійність плоду низька, тому його часто обирають як корисний десерт.
Фрукт містить калій, кальцій, фосфор та клітковину, яка позитивно впливає на серцево-судинну систему та знижує рівень холестерину. Клітковина у складі хурми допомагає травленню, але це можливо лише за помірного споживання. Одна ягода здатна забезпечити значну частину добової норми необхідних речовин.
Утім, не всім хурма приносить користь. Її незрілі плоди містять шибуол, який може спричинити утворення безоарів у шлунку. Особливо обережними варто бути людям із захворюваннями травної системи. Споживання великої кількості недозрілої хурми також може викликати дискомфорт.
Для уникнення неприємностей краще обирати спілі та м’які плоди. Якщо хурма має терпкий смак, її можна залишити дозрівати при кімнатній температурі. У такому вигляді фрукт стає смачним та корисним доповненням до раціону.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як легко прокидатися взимку – прості поради для гарного ранку.