Як повідомляє Reuters, президент США Дональд Трамп різко відреагував на висловлювання лижника-фрістайліста Гантера Гесса, який заявив, що йому непросто представляти свою країну на Зимових Олімпійських іграх у Мілані та Кортіна-д’Ампеццо. Заява спортсмена викликала широкий резонанс у медіа та суспільстві, пише Kreschatic.
Трамп назвав слова атлета неприпустимими для члена національної збірної. У соцмережі Truth Social він поставив під сумнів доцільність перебування Гесса у складі команди США, зазначивши, що спортсмени мають із гордістю представляти свою державу.
Що саме сказав Гантер Гесс
Американський фрістайліст виступив на пресконференції в Мілані, де поділився особистими почуттями щодо ситуації у США. Він наголосив, що не ототожнює себе з усім, що зараз відбувається в країні, однак усе ж виступає під національним прапором.
«Не завжди просто представляти країну, політика якої викликає стільки суперечок, але я зосереджуюся на спорті, а не на політиці».
Його слова спричинили хвилю реакцій серед уболівальників і політиків. Частина публіки підтримала спортсмена, інші ж розкритикували за непатріотичність.
Як відповів Дональд Трамп
Президент виступив із коментарем, де назвав поведінку лижника неприйнятною для національного представника.
«Якщо спортсмен не відчуває гордості за свою країну, йому не місце у збірній США».
Ця заява швидко розійшлася у медіа, ставши ще одним прикладом політичної напруги навколо Олімпіади-2026. Ситуацію також ускладнила присутність американських офіційних делегацій і суперечливі реакції глядачів на церемонії відкриття.
Перші результати Ігор у Мілані та Кортіна-д’Ампеццо
- У швидкісному спуску серед чоловіків переміг швейцарець Франйо фон Аллмен.
- У ковзанярському спорті на 3000 м золото здобула італійка Франческа Лоллобріджіда.
- У лижному скіатлоні серед жінок перемогла шведка Фріда Карлссон.
- У стрибках із трампліна серед жінок виграла норвежка Анна Одіне Стрем.
- У сноуборді, біг-ейр серед чоловіків, перше місце здобув японець Кіра Кімура.
Україну на Іграх представляє Дмитро Шеп’юк, який посів 33-є місце у швидкісному спуску, дебютувавши на Олімпіаді-2026.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Домінік Гашек закликав Україну вимагати компенсацію від Італії через участь росіян на Олімпіаді-2026.