Китай нарощує кількість ядерної зброї швидше, ніж прогнозувалося раніше – Пентагон

У звіті Пентагону про військову міць Китаю йдеться, що Пекін перевершує попередні прогнози щодо того, як швидко він нарощує свій арсенал ядерної зброї, і «майже напевно» засвоює уроки з війни Росії в Україні щодо того, як може виглядати конфлікт навколо Тайваню
Китай нарощує свій арсенал ядерної зброї швидше, ніж прогнозувалося раніше, йдеться в звіті Пентагону. Фото - slovoidilo.ua

Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на AP, в доповіді, опублікованої в четвер, також зазначається, що Китай, можливо, розробляє нову міжконтинентальну ракетну систему з використанням звичайних озброєнь, яка, у разі розгортання, дозволить Пекіну «погрожувати звичайними ударами по цілям у континентальній частині Сполучених Штатів, на Гаваях і Алясці».

Доповідь щодо Китаю з’явилася за місяць до очікуваної зустрічі між китайським лідером Сі Цзіньпіном і президентом Джо Байденом на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва наступного місяця в Сан-Франциско.

Щорічний звіт, який вимагає Конгрес, є одним із способів вимірювання Пентагоном зростаючого військового потенціалу Китаю, який уряд США вважає ключовою загрозою в регіоні та основним викликом довгостроковій безпеці Америки.

Але після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня США були змушені знову зосередитися на Близькому Сході замість свого широко анонсованого повернення до Тихого океану для протидії зростанню Китаю. США поспішно постачають зброю в Ізраїль, продовжуючи підтримувати та постачати боєприпаси в Україну в її 20-місячній боротьбі з відсіч вторгненню Росії, зазначає AP.

Тим не менш, стратегія національної оборони Пентагону сформована навколо того, що Китай залишається найбільшим викликом безпеці для США, і що загроза з боку Пекіна визначатиме, як армія США буде оснащена та сформована в майбутньому.

Доповідь Пентагону базується на минулорічному попередженні військових про те, що Китай нарощує свої ядерні сили набагато швидше, ніж передбачали офіційні особи США, підкреслюючи широке та прискорене нарощування військової потужності, покликане дозволити Пекіну зрівнятися або перевершити глобальну могутність США до середини століття.

Минулорічна доповідь попереджала, що Пекін швидко модернізує свої ядерні сили і має намір майже вчетверо збільшити кількість боєголовок до 1500 до 2035 року. Сполучені Штати мають 3750 активних ядерних боєголовок.

У звіті за 2023 рік зазначено, що Пекін має намір розгорнути понад 1000 ядерних боєголовок до 2030 року, продовжуючи швидку модернізацію, спрямовану на досягнення мети Сі Цзіньпіна щодо створення армії «світового класу» до 2049 року.

Після попереднього звіту Китай звинуватив США у посиленні напруженості, а Пекін заявив, що досі дотримується політики «незастосування першим» ядерної зброї.

Пентагон не бачить жодних ознак того, що Китай відходить від цієї політики, але вважає, що можуть виникнути деякі обставини, за яких Китай може вважати, що можна від неї відійти, заявив високопоставлений представник оборони США, не надавши подробиць.

США не дотримуються політики «невикористання першим» і стверджують, що ядерна зброя буде використовуватися лише в «екстремальних обставинах».

У доповіді говориться, що Китай посилює військовий, дипломатичний та економічний тиск не лише на Тайвань, але й на всіх своїх регіональних сусідів, щоб протистояти тому, що він вважає зусиллями США щодо стримання його зростання. Тиск на Тайбей включає в себе запуски балістичних ракет, збільшення кількості вторгнень військових літаків у зону міжнародної оборони та масштабні військові навчання в серпні минулого року навколо Тайваню.

Пекін пообіцяв взяти Тайвань під свій контроль, у разі необхідності силою. Сі наказав своїм військовим до 2027 року розвинути військовий потенціал, щоб відвоювати самоврядний острів демократії, який Комуністична партія вважає своєю власною територією.

США виділили Тайваню військову зброю на мільярди доларів, щоб розбудувати його захист і допомогти йому відбити будь-який потенційний напад.

Але Китай також виділив мільярди на свою армію. Згідно з даними державного бюджету, військові витрати Китаю в 2023 році зросли на 7,2% до 1,58 трильйона юанів, або 216 мільярдів доларів США, випереджаючи економічне зростання. Представники США кажуть, що реальна цифра може бути набагато вищою. Пекін заявляє, що проводить оборонну військову політику для захисту інтересів країни.

У звіті також зазначається, що Китай посилив переслідування військових літаків США, які літають у міжнародному повітряному просторі в регіоні, і зафіксував понад 180 випадків, коли китайські літаки агресивно перехоплювали рейси американських військових.

Доповідь зосереджена на діяльності Китаю у 2022 році, але в ній також згадується політ китайської повітряної кулі-розвідника над США та те, як відсутність зв’язку між двома військовими відомствами збільшила ризик ескалації. Звіт не включає війну між Ізраїлем і ХАМАС, але виявив, що Пекін використовує те, чому він навчився з російсько-української війни. За його даними, Китай працює над промисловою та економічною самостійністю після того, як побачив вплив західних санкцій проти Москви.

Вторгнення Росії в Україну «кинуло великий, несподіваний виклик» для Китаю, йдеться у звіті, змушуючи його оцінювати свої відносини та матеріальну підтримку Росії з «репутаційними чи економічними втратами», які він міг понести, що перешкоджало б його загальній меті піднятися як національна сила.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що новий атомний підводний човен Китаю може змінити світовий баланс сил

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version