Росія вимагає від Індії оплату за нафту в юанях, Делі категорично проти: що буде далі з російським експортом

Індія відкидає тиск з боку російських постачальників нафти щодо оплати імпортованої сирої нафти в китайській валюті, оскільки напруга між Нью-Делі та Пекіном продовжує залишатись на стабільно високому рівні
У Росії є надлишок рупій, який вона не може використовувати, але їй потрібні юані. Фото - censor.net

Як повідомляє «Kreschatic» з посиланням на Bloomberg, деякі російські постачальники нафти вимагають оплати в юанях, за словами високопоставленого індійського чиновника, який безпосередньо брав участь у переговорах, і іншої високопоставленої особи на державному нафтопереробному заводі. Ці двоє попросили залишитися невідомими, оскільки обговорення є приватним, пише видання.

Уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді не погодиться на ці прохання, за словами цих двох осіб та двох інших індійських урядовців. Майже 70% нафтопереробних заводів Індії належать державі, а це означає, що вони повинні виконувати накази щодо платіжних інструкцій від Міністерства фінансів.

Indian Oil Corp., найбільший державний нафтопереробник, раніше платив юанями за російську сиру нафту, хоча пізніше уряд обмежив це. Приватні нафтопереробники також могли б здійснювати платежі в юанях, хоча офіційних чи галузевих цифр, які б показали масштаби, немає.

Росія має надлишкову пропозицію рупій, які їй важко використовувати, у той же час її попит на юані різко зріс за останній рік, оскільки економіка стає більш залежною від Китаю щодо імпорту. Російські підприємства розраховуються в більшій частині своєї зовнішньої торгівлі в юанях, при цьому китайська валюта цього року замінила долар як валюту, що найбільше торгується в Росії.

Індійські нафтопереробники здебільшого платять за імпорт російської нафти дирхамами — валютою Об’єднаних Арабських Еміратів — доларами США та невеликою кількістю рупій, якщо ціни на нафту перевищують ліміт у 60 доларів за барель, встановлений США та їхніми союзниками. Хоча юань іноді використовується в менших транзакціях, російські постачальники нафти вимагають, щоб китайська валюта була основною одиницею транзакцій для торгівлі нафтою, за словами високопоставленого урядовця Індії.

Затримка платежів

Керівник індійської нафтопереробної компанії, який побажав залишитися невідомим, сказав Bloomderg, що оплата приблизно за чотири-п’ять поставок нещодавно була відкладена, оскільки залучені сторони не змогли домовитися про валюту платежів.

Прес-секретарі Резервного банку Індії, Міністерства фінансів і Міністерства нафти та природного газу не відразу відповіли на електронні запити Bloomderg щодо надання інформації. Державні нафтопереробні компанії Indian Oil, Bharat Petroleum Corp і Hindustan Petroleum Corp також не відповіли. Представник компанії Nayara Energy, єдиним найбільшим акціонером якої є російська ПАТ «Роснефть», відмовився від коментарів.

Опір Індії угодам у юанях підкреслює її складність у збалансуванні відносин між Росією, важливим економічним союзником, і Китаєм, геополітичним суперником. Зараз Росія є головним постачальником сирої нафти в Індію, на яку припадає майже половина закупівель південноазіатської країни.

Водночас відносини між Індією та Китаєм залишаються напруженими, оскільки прикордонні суперечки в Гімалаях продовжують кипіти, а дві найбільш густонаселені країни світу змагаються за глобальний вплив, особливо в країнах, що розвиваються.

Популяризація юаня за рахунок рупії також завдає шкоди власним зусиллям Індії щодо інтернаціоналізації своєї валюти та ризикує викликати негативну реакцією відносно Моді та його уряду, оскільки він претендує на третій термін на виборах наступного року. Індія була єдиною країною в блоці БРІКС, що включає Бразилію, Росію, Індію, Китай і Південну Африку, яка виступала проти введення спільної валюти, побоюючись, що вона в кінцевому підсумку надасть перевагу юаню.

Надлишок рупій в РФ

Росія також накопичила активи в рупіях на мільярди доларів, враховуючи значне позитивне сальдо торгівлі з Індією, але їй важко використовувати ці кошти. Рупія не є повністю конвертованою валютою на міжнародному рівні, що ускладнює її використання у світовій торгівлі.

У травні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що накопичення рупій є «проблемою», і ведуться дискусії щодо того, як кошти можна перевести в іншу валюту.

Індійські нафтопереробники пропонують використовувати дирхами замість юанів, щоб виконати вказівки уряду, за словами одного з джерела, знайомого із ситуацією. Однак деякі постачальники російської нафти не підтримують використання валюти ОАЕ, оскільки це вимагає від них проводити транзакції з Дубая, що призведе до більш ретельного контролю за коштами, сказав він.

Також раніше ми писали про те, що в Європі заявляють про неможливість відновлення енергетичних зв’язків з Росією

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version