Через санкції Китай скоротив імпорт вугілля з Росії на 21%

Поставки вугілля в Китай з Росії в березні впали до 6,92 мільйона метричних тонн, повідомило Головне митне управління країни
Поставки вугілля з Росії до Китаю впали на 21% у березні через санкції та імпортні тарифи. Фото - Reuters

Як повідомляє «Kreschatic», поставки російського вугілля до Китаю, які почали стрімко зростати у 2022 році, коли західні країни припинили торгівлю з Москвою через війну в Україні, постраждали від нещодавніх санкцій США щодо провідних російських експортерів СУЕК та Мечел та відновлення Китаєм імпортних мит у розмірі 3-6 % цього року, змушуючи експортерів знижувати ціни.

Загальний імпорт вугілля Китаєм у березні залишився на рівні минулого року через надлишок пропозиції та низькі внутрішні ціни, причому багато покупців брали лише імпортне вугілля, яке вони вже придбали за довгостроковими контрактами, пише Reuters.

Індонезія, яка продає значну частину вугілля Китаю за річними контрактами на постачання, залишалася переважно найбільшим постачальником до Китаю протягом місяця. Відвантаження впали на 9,9% до 19,8 млн тонн.

Вугільний термінал у портовому місті Находка, Росія. Фото – Reuters

Імпорт з Монголії, в основному коксівного вугілля, що використовується для виробництва сталі, зріс на 11,9% порівняно з роком раніше завдяки покращенню логістики наземного транспорту.

Монгольські експортери також отримують вигоду від зниження виробництва китайським центром виробництва коксівного вугілля Shanxi, який посилює нагляд за безпекою після збільшення кількості смертельних випадків і планує скоротити виробництво приблизно на 4% цього року.

Імпорт вугілля Китаєм з Австралії зріс на 130% за місяць, що підвищилося безмитним статусом Австралії та ефектом низької бази. Китайський імпорт австралійського вугілля все ще відновлювався в березні 2023 року після закінчення неофіційної заборони.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експорт російської нафти зріс до максимальних показників за рік

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version