Німеччина відкликала посла з Росії

Посол ФРН у Росії Александр Ламбсдорфф відкликаний до Берліна для консультацій
Німеччина відкликала посла з Росії для консультацій після звинувачень хакерів ГРУ у кібератаці на Соціал-демократичну партію. Фото - росЗМІ

Про це, як пишуть росЗМІ, повідомили журналістам у МЗС Німеччини.

Він залишатиметься в Берліні протягом тижня і потім повернеться до Москви.

– заявила офіційний представник зовнішньополітичного відомства.

Як повідомляє «Kreschatic», міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 3 травня заявила, що за хакерською атакою на Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) у 2023 році стоїть пов’язане з Росією хакерське угруповання APT28 (відоме як Fancy Bear).

Ми можемо точно сказати, що торішню атаку здійснила російська група APT28, яка контролюється російською військовою розвідкою ГРУ.

– сказала тоді Бербок, додавши, що “це абсолютно неприйнятно і не залишиться без наслідків”.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Фото – Reuters

Відповідну заяву про причетність російських спецслужб до кібератаки на СДПН 6 травня було опубліковано російською мовою на порталі представництва Німеччини в Росії.

У ньому, зокрема, йдеться, що «настільки безвідповідальна поведінка в кіберпросторі суперечить міжнародним кібернормам». У заяві наголошується, що активність хакерів, пов’язаних з державними структурами, «заслуговує на особливу увагу» у світлі виборів, що відбуваються у 2024 році в багатьох державах.

Після оголошення про те, що до атаки на СДПН причетні російські хакери, в МЗС Німеччини було викликано тимчасового повіреного у справах Росії в Німеччині. Посольство РФ оголосило, що під час візиту до МЗС Німеччини «представник посольства категорично відкинув звинувачення у причетності державних російських структур до зазначеної нагоди та діяльності групи АРТ 28 загалом як бездоказові та необґрунтовані».

Російська сторона і раніше заявляла, що не має відношення до кібератак на політичні та державні структури зарубіжних країн, у яких її звинувачують.

Також раніше ми писали про те, що у Німеччині затримали двох російських шпигунів, що намагались зірвати військову підтримку України

Share This Article
Світ в об'єктивному відображенні: погляньте через наш об'єктив.
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version