З них 323 загиблих були єгиптянами, більшість з яких померли через хвороби, викликані спекою, передає AFP з посиланням на двох арабських дипломатів, пише Reuters.
Пожежі в наметах, тиснява та інші нещасні випадки призвели до сотень смертей під час хаджу до Саудівської Аравії за останні 30 років. Паломництво розпочалося в п’ятницю. Саудівське державне телебачення повідомило, що в понеділок температура у тіні у Великій мечеті в Мецці піднялася до 51,8 градусів за Цельсієм.
Як повідомляє «Kreschatic», згідно з дослідженням Journal of Travel and Medicine за 2024 рік, глобальне підвищення температури може випереджати стратегії боротьби з жарою. Дослідження 2019 року, опубліковане в Geophysical Research Letters, зазначає, що через підвищення температур в посушливій Саудівській Аравії через зміни клімату, паломники, які здійснюють хадж, зіткнуться з “екстремальною небезпекою”.
Тридцять п’ять громадян Тунісу загинули під час хаджу, повідомляє Туніське агентство новин Tunis Afrique Presse. Багато з цих смертей були спричинені екстремальною спекою, заявили члени родин у соціальних мережах, поки інші сім’ї продовжують шукати зниклих родичів у лікарнях Саудівської Аравії.
Міністерство закордонних справ Йорданії повідомило, що у вівторок видало 41 дозвіл на поховання для йорданських паломників. Раніше міністерство повідомило, що щонайменше шестеро йорданців померли від теплового удару під час хаджу.
Одинадцять іранців загинули і 24 були госпіталізовані під час паломництва, повідомляє іранський державний новинний портал IRINN у вівторок, не вказавши причини смерті.
Троє громадян Сенегалу також загинули під час хаджу, повідомляє Агентство новин Сенегалу у понеділок.
Сто сорок чотири громадянина Індонезії загинули під час паломництва, повідомляє міністерство охорони здоров’я Індонезії у вівторок. Дані не уточнюють, чи були ці смерті викликані тепловим ударом.
Хадж – це щорічне паломництво, яке мільйони мусульман здійснюють до Мекки, щоб виконати релігійні обряди, які навчав пророк Мухаммед своїх послідовників 14 століть тому.
Саудівський посадовець охорони здоров’я, виступаючи перед Reuters у понеділок, до того, як було повідомлено про багато смертей, сказав, що влада не помітила жодних незвичайних смертей серед мусульманських паломників на тлі екстремально високих температур.
За його словами, міністерство охорони здоров’я вже лікувало понад 2 700 паломників, які страждали від хвороб, викликаних спекою.
Згідно з даними Саудівського Генерального управління статистики, цього року очікувалося участь понад 1,8 мільйона паломників.
Також раніше ми писали про те, що у Південній Африці зафіксовано другу смерть від мавпячої віспи