Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель пояснила, чому перешкоджала інтеграції України в НАТО

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель пояснила, чому перешкоджала інтеграції України в Організацію Північноатлантичного договору.
Ольга Лисенко 110 Коментувати
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Фото – reuters.com

Ексглава уряду ФРН Ангела Меркель пояснила свою позицію щодо перешкоджання вступу України до Північноатлантичного Альянсу, інформує «Kreschatic» із посиланням на німецьке видання Die Zeit.

Ухвалене у 2008 році рішення на саміті організації у Бухаресті щодо недопущення України та Грузії до Плану дій щодо членства у НАТО досі продовжує викликати критику і дискусії.

За словами колишньої канцлерки, вона розуміє прагнення держав Центральної та Східної Європи якомога швидше інтегруватися в Альянс. Однак прийняття нового члена до організації має принести більшу безпеку не лише йому, а й усьому блоку.

Аргументуючи своє рішення стосовно перешкоджання вступу України в НАТО, Меркель заявила, що нібито більшість громадян країни не підтримували інтеграцію в Альянс.

Також одним із факторів стало базування Чорноморського флоту РФ у Криму на підставі міжнародного договору. Ексглава уряду ФРН зазначила, що такого сплетіння із військовими структурами Росії не було у жодного із кандидатів на членство в організації.

Меркель переконана, що допуск України та Грузії до Плану дій щодо членства у НАТО не змогло б гарантувати їм захист від російської агресії та мати стримувальний ефект.

Колишня канцлерка додала, що відмова Києву та Тбілісі в наданні зобов’язань щодо ПДЧ на саміті у Бухаресті стала ударом по їхніх сподіваннях. Однак кремлівський диктатор сприйняв обіцянку Альянсу щодо майбутнього приєднання цих держав до блоку як оголошення війни.

Нагадаємо, глава уряду ФРН Олаф Шольц розкритикував підсумкову декларацію саміту G20, у якій не прописали відповідальність РФ за напад на Україну.

Share This Article
Україна в об'єктивному світлі: ми показуємо справжню картину
Коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version