Ексглава уряду ФРН Ангела Меркель пояснила свою позицію щодо перешкоджання вступу України до Північноатлантичного Альянсу, інформує «Kreschatic» із посиланням на німецьке видання Die Zeit.
Ухвалене у 2008 році рішення на саміті організації у Бухаресті щодо недопущення України та Грузії до Плану дій щодо членства у НАТО досі продовжує викликати критику і дискусії.
За словами колишньої канцлерки, вона розуміє прагнення держав Центральної та Східної Європи якомога швидше інтегруватися в Альянс. Однак прийняття нового члена до організації має принести більшу безпеку не лише йому, а й усьому блоку.
Аргументуючи своє рішення стосовно перешкоджання вступу України в НАТО, Меркель заявила, що нібито більшість громадян країни не підтримували інтеграцію в Альянс.
Також одним із факторів стало базування Чорноморського флоту РФ у Криму на підставі міжнародного договору. Ексглава уряду ФРН зазначила, що такого сплетіння із військовими структурами Росії не було у жодного із кандидатів на членство в організації.
Меркель переконана, що допуск України та Грузії до Плану дій щодо членства у НАТО не змогло б гарантувати їм захист від російської агресії та мати стримувальний ефект.
Колишня канцлерка додала, що відмова Києву та Тбілісі в наданні зобов’язань щодо ПДЧ на саміті у Бухаресті стала ударом по їхніх сподіваннях. Однак кремлівський диктатор сприйняв обіцянку Альянсу щодо майбутнього приєднання цих держав до блоку як оголошення війни.